स्थानीय तहको बर्गिकरण : संखुवासभाका ६ स्थानीय तह अति दुर्गम


स्थानीय तहको बर्गिकरण : संखुवासभाका ६ स्थानीय तह अति दुर्गम

संखुवासभा - सरकारले हालै गरेको स्थानीय तहको बर्गिकरण अनुसार संखुवासभा जिल्लाका १० वटा स्थानीय तह मध्ये ६ वटा तह अति दुर्गममा परेका छन् । भौतिक पूर्वाधार, आवश्यक जनशक्ति, मानव सुचाङ्क, सदरमुकामसँगको दुरी लगायत आधारमा ६ स्थानीय तह अति दुर्गममा परेका हुन् ।

पूरा पढ्नुहोस्

ताजा खबर

धर्मदेवी नगरपालिकामा स्वास्थ्य क्षेत्रमा नमूना काम

सङ्खुवासभा, २० पुस - धर्मदेवी नगरपालिकाको तेस्रो नगरसभाले दीर्घ प्रकृतिका रोगीलाई लक्षित गरी देशमै नमूनाको रूपमा स्वास्थ्य क्षेत्रमा उदाहरणीय कामको थालनी गरेको छ । नगरक्षेत्रका मिर्गौला, क्यान्सरपीडित, दम, मुटुका रोगीलगायतका कडा र दीर्घकालीन प्रकृतिका रोगको उपचारको अभावमा छटपटिरहेका नगरभित्रका विपन्न, गरीब, असहाय, अशक्त रोगीको लागि प्राथमिक उपचारसँगसँगै सुविधा सम्पन्न अस्पतालमा लैजान प्रेरित गरिनेछ ।


धर्मदेवी नगरपालिकाको बजेट सार्वजनिक

धर्मदेवी, ७ असोज । संखुवासभा जिल्लाको धर्मदेवी नगरपालिकाले आर्थिक वर्ष २०७४÷०७५ का लागि बजेट सार्वजनिक गरेको छ ।


रमेश कुमार जिमि

मेयर
९८५२०४९९७३

शोभा घिमिरे

उप-मेयर
९८४२३२९९३३

स्थानीय निर्वाचन २०७४ को परिणाम
वडा उम्मेदवारका नाम पद लिंग उमेर राजनीतिक दल / स्वतन्त्र प्राप्त मत परिणाम
रमेश कुमार जिमी प्रमुख पुरुष ३७ नेपाली काँग्रेस ३९२९ विजयी
भीम बहादुर लिंखा प्रमुख पुरुष ५१ नेकपा (एमाले) ३०७० -
उमा देवी कार्की (विष्‍ट) प्रमुख महिला ३८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४२४ -
वोध राज श्रेष्‍ठ प्रमुख पुरुष ७२ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ५७ -
डिल्ली बहादुर जिमी प्रमुख पुरुष ४१ राष्ट्रिय जनमुक्ति पार्टी ४४ -
टेक बहादुर विष्ट प्रमुख पुरुष ५५ संघीय समाजवादी फोरम, नेपाल ३४ -
शोभा घिमिरे उपप्रमुख महिला ४४ नेपाली काँग्रेस ३५१० विजयी
सोम कुमारी राय (वुढाथोकी) उपप्रमुख महिला ३७ नेकपा (एमाले) ३१०८ -
छिरिङ्ग शेर्पा उपप्रमुख पुरुष ३४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ६७० -
राधा देवी कार्की उपप्रमुख महिला ४४ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ७३ -
जगत बहादुर कार्की वडा अध्यक्ष पुरुष ५४ नेकपा (एमाले) ४५६ विजयी
राज कुमार तामाङ्ग वडा अध्यक्ष पुरुष २२ नेपाली काँग्रेस ४३६ -
मानध्वज गोले वडा अध्यक्ष पुरुष ४९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ९७ -
आशा जिमी महिला सदस्य महिला ३३ नेकपा (एमाले) ४४६ विजयी
भिम कुमारी खड्का महिला सदस्य महिला ५७ नेपाली काँग्रेस ४४५ -
टंक माया बुढाथोकी महिला सदस्य महिला ३७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १०६ -
लक्ष्मी विश्वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला ४२ नेकपा (एमाले) ४४८ विजयी
अन्जु विश्‍वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला ४४ नेपाली काँग्रेस ४३१ -
हिम कला विश्वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला ३८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १०७ -
नारायण लिम्बु सदस्य पुरुष ५४ नेकपा (एमाले) ४४० विजयी
पदम बहादुर तामाङ्ग सदस्य पुरुष ४५ नेकपा (एमाले) ४३४ विजयी
पदम कुमार श्रेष्‍ठ सदस्य पुरुष ६७ नेपाली काँग्रेस ४२१ -
सूर्य बहादुर तामाङ्ग सदस्य पुरुष ६० नेपाली काँग्रेस ४१६ -
ओम बहादुर जिमी सदस्य पुरुष ३७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १३८ -
राम कुमार लिम्बू सदस्य पुरुष ५९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १०० -
मन भक्त जिमी वडा अध्यक्ष पुरुष ४६ नेकपा (एमाले) ३२९ विजयी
मोहन कुमार जिमी वडा अध्यक्ष पुरुष ४६ नेपाली काँग्रेस २९४ -
सोम बहादुर जिमी वडा अध्यक्ष पुरुष ३५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ७८ -
ईन्द्र बहादुर जिमि वडा अध्यक्ष पुरुष ४० नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल २१ -
कमला जिमि महिला सदस्य महिला ४७ नेकपा (एमाले) ३३१ विजयी
लालमाया जिमी महिला सदस्य महिला ३२ नेपाली काँग्रेस २८८ -
इर्बुका खड्का (खुलाल) महिला सदस्य महिला ५० नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४३ -
कल्पना पाचकोटी महिला सदस्य महिला ३१ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल १३ -
मन कुमारी दर्जी दलित महिला सदस्य महिला ४८ नेकपा (एमाले) ३१३ विजयी
हिमा बिश्वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला ३० नेपाली काँग्रेस २८५ -
सिता दर्जी दलित महिला सदस्य महिला ३५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४० -
गजेन्द्र बहादुर खड्का सदस्य पुरुष ५४ नेकपा (एमाले) ३२० विजयी
तुलसी गुरुङ्ग सदस्य महिला ४७ नेकपा (एमाले) ३०४ विजयी
भिम बहादुर जिमी सदस्य पुरुष ५२ नेपाली काँग्रेस २६६ -
जंग बहादुर खड्का सदस्य पुरुष ४१ नेपाली काँग्रेस २४८ -
गजेन्द्र बहादुर जिमी सदस्य पुरुष ५० राष्ट्रिय जनमुक्ति पार्टी १२० -
जाँच बहादुर जिमी सदस्य पुरुष ५० नेकपा (माओवादी केन्द्र) २० -
युवराज जिमी सदस्य पुरुष ३४ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल १२ -
श्याम बहादुर पौडेल वडा अध्यक्ष पुरुष ५४ नेकपा (एमाले) ५३१ विजयी
रमेश सुवेदी वडा अध्यक्ष पुरुष ५३ नेपाली काँग्रेस ४३३ -
टेक बहादुर पौडेल वडा अध्यक्ष पुरुष ५७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४४ -
पासाङ किपा शेर्पा वडा अध्यक्ष पुरुष २९ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल -
रेनुका माया गुरुङ महिला सदस्य महिला ३८ नेकपा (एमाले) ५५६ विजयी
अस्मिता थापा महिला सदस्य महिला ३१ नेपाली काँग्रेस ४२० -
देउ माया थापा महिला सदस्य महिला ५८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३० -
डम्मर कुमारी पंचकोटी दलित महिला सदस्य महिला ३९ नेकपा (एमाले) ५४२ विजयी
फुल माया विश्‍कर्मा दलित महिला सदस्य महिला ३५ नेपाली काँग्रेस ४२४ -
अर्चना विश्वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला ३२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३६ -
रामकाजी गुरुङ्ग सदस्य पुरुष ४१ नेकपा (एमाले) ५५१ विजयी
बुद्धिराज गुरुङ्ग सदस्य पुरुष ५८ नेकपा (एमाले) ५४७ विजयी
हर्क धन गुरुङ्ग सदस्य पुरुष ४४ नेपाली काँग्रेस ४२२ -
लोक बहादुर जिमी सदस्य पुरुष ३७ नेपाली काँग्रेस ४१५ -
पल बहादुर खुलाल सदस्य पुरुष ५८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३७ -
गोकर्ण कार्की सदस्य पुरुष ५७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३१ -
अनिरुद्र सिं लिंखा वडा अध्यक्ष पुरुष ३३ नेपाली काँग्रेस ५७१ विजयी
देव कुमार भण्डारी वडा अध्यक्ष पुरुष ५२ नेकपा (एमाले) २१३ -
इन्द्र बहादुर बयलकोटी वडा अध्यक्ष पुरुष ६१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४५ -
निर बहादुर जिमी वडा अध्यक्ष पुरुष ३८ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल -
गोमा देवी चापागाई (पौडेल) महिला सदस्य महिला ४३ नेपाली काँग्रेस ५०४ विजयी
रन माया अधिकारी महिला सदस्य महिला ६३ नेकपा (एमाले) २४५ -
विष्णुमाया कार्की महिला सदस्य महिला २५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ५५ -
चन्द्रमाया परियार महिला सदस्य महिला २९ जनजागरण पार्टी नेपाल -
दुर्गा परियार दलित महिला सदस्य महिला २८ नेपाली काँग्रेस ५३६ विजयी
शारदा बयलकोटी दलित महिला सदस्य महिला ३६ नेकपा (एमाले) २३५ -
पुजा बयलकोटी दलित महिला सदस्य महिला २३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ५१ -
टंक बहादुर सुवेदी सदस्य पुरुष ४९ नेपाली काँग्रेस ५०७ विजयी
दान बहादुर घिमिरे सदस्य पुरुष ३९ नेपाली काँग्रेस ४७४ विजयी
योग कुमार घिमिरे सदस्य पुरुष ३८ नेकपा (एमाले) २२६ -
चन्द्र माया लिंखा सोम्याहाङ्ग सदस्य महिला ४९ नेकपा (एमाले) २२४ -
मन बहादुर विश्वकर्मा सदस्य पुरुष ३१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ६१ -
परशुराम घिमिरे सदस्य पुरुष ४६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ५१ -
मान बहादुर खाम्याहाङ्ग सदस्य पुरुष ५७ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल ११ -
सिताराम लिंखा सदस्य पुरुष ५१ जनजागरण पार्टी नेपाल १० -
उदय चन्द्र पौडेल वडा अध्यक्ष पुरुष ५५ नेकपा (एमाले) ५०६ विजयी
पृथ सिंह गुरुङ्ग वडा अध्यक्ष पुरुष ३५ नेपाली काँग्रेस ३९५ -
याम बहादुर पौडेल वडा अध्यक्ष पुरुष ४६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ११४ -
फुर्वु लामा वडा अध्यक्ष पुरुष २३ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल -
किमु शेर्पा महिला सदस्य महिला ३६ नेकपा (एमाले) ५१६ विजयी
सुनिता नेपाल महिला सदस्य महिला ४० नेपाली काँग्रेस ३९६ -
इन्द्र माया मगर महिला सदस्य महिला ५३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ८६ -
मञ्जु लावर दलित महिला सदस्य महिला २८ नेकपा (एमाले) ५१५ विजयी
अन्जना विश्वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला ४५ नेपाली काँग्रेस ३९५ -
देवि माया भुसाल दलित महिला सदस्य महिला ३९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ८२ -
जय कुमार जिमी सदस्य पुरुष ३४ नेकपा (एमाले) ५०९ विजयी
वाल कुमार जिमी सदस्य पुरुष ३८ नेकपा (एमाले) ४९७ विजयी
लिलाम सिंह राना मगर सदस्य पुरुष २९ नेपाली काँग्रेस ४१३ -
भोलामान जिमी सदस्य पुरुष ६१ नेपाली काँग्रेस ४०३ -
मुना कुमारी सापकोटा सदस्य महिला ४९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ८८ -
पासाङ्ग शेर्पा सदस्य पुरुष ४५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ८७ -
लक्ष्मी प्रसाद अधिकारी वडा अध्यक्ष पुरुष ४८ नेपाली काँग्रेस ३०१ विजयी
गोपाल प्रसाद जिमी वडा अध्यक्ष पुरुष ४८ नेकपा (एमाले) २८० -
मन बहादुर जिमी वडा अध्यक्ष पुरुष ४२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १३७ -
विष्णु माया खत्रि महिला सदस्य महिला ३८ नेकपा (एमाले) ३०६ विजयी
सुनिता वस्नेत महिला सदस्य महिला ३१ नेपाली काँग्रेस ३०१ -
विष्णु माया खड्का महिला सदस्य महिला ५५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ९५ -
हिरा भुषाल दलित महिला सदस्य महिला ३७ नेकपा (एमाले) ३१५ विजयी
ढाका कुमारी बिश्‍वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला ४६ नेपाली काँग्रेस ३०० -
रेनुका विश्वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला ४० नेकपा (माओवादी केन्द्र) ९६ -
चन्द्र प्रसाद पोख्रेल सदस्य पुरुष ४८ नेकपा (एमाले) ३०६ विजयी
टिका राम जिमी सदस्य पुरुष ४६ नेपाली काँग्रेस ३०३ विजयी
भुपेन्द्र वस्नेत सदस्य पुरुष ३० नेकपा (एमाले) २९५ -
लिला बहादुर गुरुङ सदस्य पुरुष ५१ नेपाली काँग्रेस २८१ -
ढाल बहादुर पौडेल सदस्य पुरुष ४३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १२५ -
वल बहादुर जिमी सदस्य पुरुष ४८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ९९ -
भोला मान श्रेष्‍ठ वडा अध्यक्ष पुरुष ४२ नेपाली काँग्रेस ३७० विजयी
चुम बहादुर जिमि वडा अध्यक्ष पुरुष ४६ नेकपा (एमाले) २०२ -
रुद्र बहादुर राय वडा अध्यक्ष पुरुष ३४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २१ -
टंक नाथ गिरी वडा अध्यक्ष पुरुष ५६ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी २० -
विष्णु माया मगर महिला सदस्य महिला ३३ नेपाली काँग्रेस ३८६ विजयी
उमा कार्की महिला सदस्य महिला ४० नेकपा (एमाले) १८८ -
अम्बिका पोख्रेल महिला सदस्य महिला ५८ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १८ -
देवकी दर्जी दलित महिला सदस्य महिला ५२ नेपाली काँग्रेस ३७४ विजयी
गीता दर्जी दलित महिला सदस्य महिला ५३ नेकपा (एमाले) १८७ -
देवी माया विश्वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला ५० राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १८ -
विष्णु माया विश्वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला ३८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ११ -
जनार्दन पोख्रेल सदस्य पुरुष ४० नेपाली काँग्रेस ३७७ विजयी
याम बहादुर मगर सदस्य पुरुष ४८ नेपाली काँग्रेस ३७३ विजयी
डम्बर बहादुर अधिकारी सदस्य पुरुष ५८ नेकपा (एमाले) १९८ -
गंगा प्रसाद लुईटेल सदस्य पुरुष ५४ नेकपा (एमाले) १८६ -
प्रेम कुमार सोराली सदस्य पुरुष २२ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी २४ -
जंग बहादुर श्रेष्‍ठ सदस्य पुरुष ७० राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १५ -
सञ्जीव कुमार कटुवाल वडा अध्यक्ष पुरुष ५० नेपाली काँग्रेस ३६० विजयी
चेत बहादुर जिमी वडा अध्यक्ष पुरुष ५७ नेकपा (एमाले) २२६ -
हिमकर्ण श्रेष्‍ठ वडा अध्यक्ष पुरुष ५१ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ४१ -
दल बहादुर बिष्ट वडा अध्यक्ष पुरुष ४५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३६ -
अशोक सुवेदी वडा अध्यक्ष पुरुष २६ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल २१ -
राम शोभा जिमी महिला सदस्य महिला ४७ नेपाली काँग्रेस ३४२ विजयी
रुक्मिणी श्रेष्‍ठ महिला सदस्य महिला ४३ नेकपा (एमाले) २२७ -
गमला जिमी महिला सदस्य महिला ३५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४५ -
विमला श्रेष्‍ठ महिला सदस्य महिला ३१ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ३६ -
डिल्ली माया मुङग्राती महिला सदस्य महिला ३१ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल १६ -
राधिका दर्जी दलित महिला सदस्य महिला ३६ नेपाली काँग्रेस ३४७ विजयी
मधु माया विश्वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला ३७ नेकपा (एमाले) २१६ -
अनिता वि. क. दलित महिला सदस्य महिला २४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३८ -
पविता माया लोहार-बराइली दलित महिला सदस्य महिला ३१ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ३५ -
कर्ण बहादुर कार्की सदस्य पुरुष ४२ नेपाली काँग्रेस ३५८ विजयी
जस बहादुर राई सदस्य पुरुष ६९ नेपाली काँग्रेस ३४१ विजयी
तिल बहादुर मगर सदस्य पुरुष ४६ नेकपा (एमाले) २४० -
केदार प्रसाद सुवेदी सदस्य पुरुष ५५ नेकपा (एमाले) २०९ -
देव कुमारी कार्की सदस्य महिला ५९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४० -
गोविन्द बहादुर श्रेष्‍ठ सदस्य पुरुष ४४ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ४० -
मदन पौडेल सदस्य पुरुष २९ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल १८ -
भुपाल मान के.सी वडा अध्यक्ष पुरुष ५४ नेपाली काँग्रेस ४४० विजयी
रत्‍न बहादुर खड्का वडा अध्यक्ष पुरुष ६२ नेकपा (एमाले) ३९६ -
किरेन्द्र विक्रम होङवा वडा अध्यक्ष पुरुष ५६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २९ -
मदन बस्नेत वडा अध्यक्ष पुरुष ४६ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १५ -
मिना कार्की महिला सदस्य महिला ३६ नेपाली काँग्रेस ४१७ विजयी
सरस्वती जिमी महिला सदस्य महिला ३२ नेकपा (एमाले) ३९६ -
चन्द्र माया थापा महिला सदस्य महिला ६५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४३ -
लिला बिश्वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला ३८ नेपाली काँग्रेस ४३१ विजयी
भिम कुमारी दर्जी दलित महिला सदस्य महिला ३९ नेकपा (एमाले) ४०१ -
जग नाथ कटुवाल सदस्य पुरुष ३५ नेपाली काँग्रेस ४१३ विजयी
कमल राज कार्की सदस्य पुरुष ४१ नेकपा (एमाले) ४०० विजयी
ओम बहादुर जिमी सदस्य पुरुष ५८ नेकपा (एमाले) ३८६ -
विर बहादुर जिमी सदस्य पुरुष ४९ नेपाली काँग्रेस ३७३ -
मन बहादुर कार्की सदस्य पुरुष ४५ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ५८ -
वौद्ध बहादुर थापा सदस्य पुरुष ३२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४० -
रामेश्‍वर अधिकारी सदस्य पुरुष ४० नेकपा (माओवादी केन्द्र) २९ -
कर्ण बहादुर खत्री सदस्य पुरुष ३८ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १३ -

साभार : निर्वाचन आयोग

साविक तामाफोक, माम्लिङ र आँखिभुई गाविसको संयोजनबाट नेपाल सरकारको २६ फागुन २०७३ को निर्णय अनुसार यस धर्मदेवी नगरपालिकाको गठन गरिएको हो । कोशी राजमार्गको उत्तर दक्षिण करिब ४० किमीको भागले छोएको छ । आक्षांश २७.४९०ं देखि २७.५१० उत्तरसम्म र देशान्तर ८७.२१०ं देखि ८७.२६० पूर्वसम्म अवस्थिति छ । समुद्री सतहदेखि ११२ ...... पूरा पढ्नुहोस्

साविक भएका गाविस र वडा विभाजन तालिका
क्षेत्रफल १३२.८२ वर्ग कि. मी.
पुरूष साक्षरता दर ८०.१ %
महिला साक्षरता दर ६३.८ %
# वडा साविक गाविस सा.वडा नं. परिवार संख्या पुरूष महिला जनसंख्या
- धर्मदेवी नगरपालिका ३९५८ ८३९२ ९८४३ १८२३५
- 1 तामाफोक 1_4 536 1115 1317 2432
- 2 तामाफोक 5,6 392 772 892 1664
- 3 माम्लिङ्ग 7_9 325 748 856 1604
- 4 माम्लिङ्ग 1_5 391 827 936 1763
- 5 माम्लिङ्ग 6_9 111 223 264 487
- 6 आँखीभुइँ 1,2 357 817 934 1751
- 7 आँखीभुइँ 3,4 346 749 881 1630
- 8 आँखीभुइँ 5_7 405 861 1068 1929
- 9 आँखीभुइँ 8,9 443 913 1100 2013
- 3306 7025 8248 15273

साभार : सङ्घीय मामिला थता सामान्य प्रशासन मन्त्रालय ,गाउँपालिका तथा नगरपालिकाको संक्षिप्त परिचय पुस्तिका २०७४

वित्तीय संस्था


शैक्षिक संस्था


सुरक्षा निकाय


स्वास्थ्य संस्था