ताजा खबर

Mayor

उप-मेयर

स्थानीय निर्वाचन २०७४ को परिणाम
वडा उम्मेदवारका नाम पद लिंग उमेर राजनीतिक दल / स्वतन्त्र प्राप्त मत परिणाम
हरी सिंह धामी अध्यक्ष पुरुष ४९ नेपाली काँग्रेस २३३२ विजयी
राम सिंह साउँद अध्यक्ष पुरुष ४२ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १४७३ -
जस्वीर सिंह बोहरा अध्यक्ष पुरुष ४६ नेकपा (एमाले) १३३९ -
वीर सिह ऐर अध्यक्ष पुरुष ४२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ११६९ -
कृष्ण बहादुर साउँद अध्यक्ष पुरुष ४२ स्वतन्त्र ५८२ -
रघुविर सिह धामी अध्यक्ष पुरुष ३१ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल ५५ -
देव सिंह धामी अध्यक्ष पुरुष ८१ स्वतन्त्र -
द्रोपती चन्द उपाध्यक्ष महिला २७ नेपाली काँग्रेस १८५५ विजयी
भृकुटी देवी चन्द उपाध्यक्ष महिला ४७ नेकपा (एमाले) १४५५ -
लक्ष्मी पोखरेल /वि क उपाध्यक्ष महिला ३० नेकपा (माओवादी केन्द्र) १२८३ -
राजमति कुमारी साउद(धामी) उपाध्यक्ष महिला २५ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १०४३ -
मान सिंह धामी उपाध्यक्ष पुरुष ३४ स्वतन्त्र २८९ -
भुवन सिंह धामी उपाध्यक्ष पुरुष २६ स्वतन्त्र २१५ -
गगन सिंह धामी वडा अध्यक्ष पुरुष ४४ नेकपा (एमाले) २३५ विजयी
रामचन्द्र ऐरी वडा अध्यक्ष पुरुष ५० नेपाली काँग्रेस २२९ -
लोक राज भट्ट वडा अध्यक्ष पुरुष ५७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १५० -
हरजित ऐरी वडा अध्यक्ष पुरुष ४८ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १२१ -
मान सिंह धामी वडा अध्यक्ष पुरुष ४७ स्वतन्त्र -
पदम वहादुर ऐरी वडा अध्यक्ष पुरुष ४० नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल -
मन्जु कुमारी अवस्थी महिला सदस्य महिला २६ नेकपा (एमाले) २३१ विजयी
ईश्वरी धामी महिला सदस्य महिला ४० राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १९० -
कलावती महरा महिला सदस्य महिला ५३ नेपाली काँग्रेस १६६ -
भानमती कुमारी महरा महिला सदस्य महिला ४७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १३३ -
कलावती चर्मकार दलित महिला सदस्य महिला ३४ नेकपा (एमाले) ३४७ विजयी
लक्ष्मी देवी भुल दलित महिला सदस्य महिला ५९ नेपाली काँग्रेस १४८ -
ईन्द्रा कुमारी कामी (वि.क.) दलित महिला सदस्य महिला २७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १३७ -
लाल सिंह धामी सदस्य पुरुष ३६ नेपाली काँग्रेस २५५ विजयी
दान बहादुर ऐरी सदस्य पुरुष ३५ नेकपा (एमाले) २५३ विजयी
धर्मान्नद जोशी सदस्य पुरुष ६३ नेकपा (एमाले) २२५ -
राजेन्द्र प्रसाद भट्ट सदस्य पुरुष ५४ नेपाली काँग्रेस १८० -
मोहन भूल सदस्य पुरुष ४७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १४३ -
मान बहादुर ऐरी सदस्य पुरुष ३७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १३५ -
नर बहादुर विष्ट सदस्य पुरुष ४२ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १३३ -
देवे साउद सदस्य पुरुष ६० राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ७० -
प्रेम सिह धामी वडा अध्यक्ष पुरुष ४६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३८१ विजयी
जै देव धामी वडा अध्यक्ष पुरुष ४२ नेकपा (एमाले) ३४२ -
जनके धामी वडा अध्यक्ष पुरुष ५० राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १९३ -
राम सिंह धामी वडा अध्यक्ष पुरुष ५८ नेपाली काँग्रेस १२० -
भागरती देवी धामी महिला सदस्य महिला ३८ नेकपा (एमाले) ३८० विजयी
पशुपति कुमारी बोहरा महिला सदस्य महिला २७ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी २८५ -
बागेश्वरी देवी धामी महिला सदस्य महिला ३८ नेपाली काँग्रेस १४३ -
तारा देवी दमाइ दलित महिला सदस्य महिला २९ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ३२७ विजयी
निर्मला चर्मकार दलित महिला सदस्य महिला ३५ नेकपा (एमाले) ३०० -
विस्ना लुहार दलित महिला सदस्य महिला ३८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १२९ -
खंकरा कामी दलित महिला सदस्य महिला ४९ नेपाली काँग्रेस ९७ -
नरेन्द्र सिह धामी सदस्य पुरुष ४० राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ३८६ विजयी
उद्धव सिह ढाट सदस्य पुरुष ४३ नेपाली काँग्रेस ३०२ विजयी
महाविर ढाँट सदस्य पुरुष ४४ नेकपा (एमाले) २९९ -
भागा लुहार सदस्य पुरुष ६४ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी २८४ -
भान सिंह धामी सदस्य पुरुष ४७ नेकपा (एमाले) २६४ -
कृपा कामी सदस्य पुरुष ६१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ११८ -
प्रयाग धामी सदस्य पुरुष ५५ नेपाली काँग्रेस ९३ -
शेर सिंह साउँद वडा अध्यक्ष पुरुष ४५ नेकपा (एमाले) २९९ विजयी
अमर सिंह् धामी वडा अध्यक्ष पुरुष ३७ नेपाली काँग्रेस २२३ -
जैलाल बोहरा वडा अध्यक्ष पुरुष ४५ स्वतन्त्र १३० -
जसविर सिह साउद वडा अध्यक्ष पुरुष ३५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ११७ -
पदम राज अवस्थी वडा अध्यक्ष पुरुष ४२ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १२ -
मन्धरा देवी बोहरा महिला सदस्य महिला ४७ नेकपा (एमाले) ३४५ विजयी
निर्मला देवी धामी महिला सदस्य महिला ३० नेपाली काँग्रेस २३० -
राधा लुहार दलित महिला सदस्य महिला ४२ नेकपा (एमाले) २९२ विजयी
चन्द्रा चुनारा दलित महिला सदस्य महिला २९ नेपाली काँग्रेस २७२ -
भानमति चुनारा दलित महिला सदस्य महिला ४० नेकपा (माओवादी केन्द्र) ६७ -
डूङर सिंह बोहरा सदस्य पुरुष ४९ नेकपा (एमाले) ३३७ विजयी
दुरा साउद सदस्य पुरुष ४९ नेकपा (एमाले) २८१ विजयी
खगेन्द्र सिंह धामी सदस्य पुरुष ५२ नेपाली काँग्रेस २२५ -
दान सिंह धामी सदस्य पुरुष २६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १५८ -
नेउटे धामी सदस्य पुरुष ५४ नेपाली काँग्रेस १५७ -
करन सिंह धामी सदस्य पुरुष २५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १२८ -
शेर सिह साउद वडा अध्यक्ष पुरुष ५० नेकपा (एमाले) २३६ विजयी
हरि सिंह बोहरा वडा अध्यक्ष पुरुष ३६ नेपाली काँग्रेस १९५ -
उद्धव सिंह धामी वडा अध्यक्ष पुरुष ३३ स्वतन्त्र ८२ -
जय सिंह धामि वडा अध्यक्ष पुरुष ३८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ७५ -
मनविरे साउँद वडा अध्यक्ष पुरुष ५१ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ११ -
लीला धामी महिला सदस्य महिला ४६ नेकपा (एमाले) २८२ विजयी
गौमती देवी धामी महिला सदस्य महिला ३२ नेपाली काँग्रेस १८३ -
लालमती देवी साउद महिला सदस्य महिला ५२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३० -
लक्ष्मी लुहार दलित महिला सदस्य महिला ३२ नेकपा (एमाले) २५३ विजयी
सन्जा नेपाली दलित महिला सदस्य महिला ४९ नेपाली काँग्रेस १६२ -
जानकी लुहार दलित महिला सदस्य महिला ३९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४९ -
गोपाल साउद सदस्य पुरुष ४३ नेकपा (एमाले) २३९ विजयी
गणेश सिंह साउँद सदस्य पुरुष ३३ नेकपा (एमाले) २१७ विजयी
ईन्नरे धामी सदस्य पुरुष ४७ नेपाली काँग्रेस १९० -
मदन सिंह धामी सदस्य पुरुष २३ नेपाली काँग्रेस १५९ -
विरेन्द्र सिंह धामी सदस्य पुरुष ३७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ११६ -
धनविर लुहार सदस्य पुरुष ५० नेकपा (माओवादी केन्द्र) ५८ -
लाल धामी सदस्य पुरुष ५३ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ४२ -
तिलक सिह साउद सदस्य पुरुष ३२ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ३५ -
राम बहादुर धामी वडा अध्यक्ष पुरुष ४९ नेपाली काँग्रेस ३३४ विजयी
राजेन्द्र बहादुर चन्द वडा अध्यक्ष पुरुष ३५ नेकपा (एमाले) २६९ -
जसविर सिंह धामी वडा अध्यक्ष पुरुष ३३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १४१ -
जैभान धामी वडा अध्यक्ष पुरुष ५९ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी -
बेलमती धामी महिला सदस्य महिला २८ नेकपा (एमाले) २९७ विजयी
चनमती देवी कुवर महिला सदस्य महिला ४२ नेपाली काँग्रेस २५९ -
तिलमती देवी साउँद महिला सदस्य महिला ४० नेकपा (माओवादी केन्द्र) १५४ -
हरीना दमाई दलित महिला सदस्य महिला ३३ नेपाली काँग्रेस ३४२ विजयी
धर्मा देवी लुहार दलित महिला सदस्य महिला ३९ नेकपा (एमाले) १९६ -
पदमा लुहार दलित महिला सदस्य महिला २९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १४३ -
मान बहादुर धामी सदस्य पुरुष ३५ नेकपा (एमाले) ३४८ विजयी
जोगा सिह धामी सदस्य पुरुष ५७ नेपाली काँग्रेस २६८ विजयी
लोक बहादुर चन्द सदस्य पुरुष ४९ नेपाली काँग्रेस २४१ -
पदम बहादुर खडायत सदस्य पुरुष ३६ नेकपा (एमाले) १९९ -
पुटके लुहार सदस्य पुरुष ४६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १३१ -
शेर सिंह धामी सदस्य पुरुष ४८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ११६ -
देव सिह महरा सदस्य पुरुष ६२ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ५१ -
डम्बर सिंह धामी वडा अध्यक्ष पुरुष ५६ नेकपा (एमाले) ३०८ विजयी
जोगा सिह साउद वडा अध्यक्ष पुरुष ६४ नेपाली काँग्रेस ३०५ -
टेकेन्द्र कामी वडा अध्यक्ष पुरुष ४० नेकपा (माओवादी केन्द्र) १९७ -
इश्वरा देवि धमी महिला सदस्य महिला ३६ नेपाली काँग्रेस २६७ विजयी
हर्का साउद महिला सदस्य महिला ५१ नेकपा (एमाले) २०७ -
शर्मा साउद महिला सदस्य महिला ५४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २०१ -
खंकरा लुहारी दलित महिला सदस्य महिला ५५ नेपाली काँग्रेस २५६ विजयी
तारा देवी वि.सि. दलित महिला सदस्य महिला ४६ नेकपा (एमाले) २२६ -
भगवती दमाई दलित महिला सदस्य महिला २२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १६९ -
हरि सिंह साउद सदस्य पुरुष ३१ नेकपा (एमाले) २९४ विजयी
घनश्याम साउँद सदस्य पुरुष ५१ नेपाली काँग्रेस २५६ विजयी
बिरेन्द्र ढोली सदस्य पुरुष ३३ नेपाली काँग्रेस २५५ -
कृष्ण बहादुर साउद सदस्य पुरुष ४१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २३८ -
मधन राम दमाई सदस्य पुरुष ४८ नेकपा (एमाले) २३३ -
चन्द्र सिह धामी सदस्य पुरुष ४७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १८० -
शेर बहादुर चन्द वडा अध्यक्ष पुरुष ४९ नेपाली काँग्रेस ३३६ विजयी
दान सिंह साउंद वडा अध्यक्ष पुरुष ३३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २६१ -
टेक बहादुर साउद वडा अध्यक्ष पुरुष ६५ नेकपा (एमाले) ५९ -
राम बहादुर चन्द वडा अध्यक्ष पुरुष ६१ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी २३ -
कुमारी कौसिला बोहरा महिला सदस्य महिला २४ नेपाली काँग्रेस ३११ विजयी
जाने देवी ऐर महिला सदस्य महिला ५३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २३७ -
नर्मा देवी साउद महिला सदस्य महिला ३४ नेकपा (एमाले) ६९ -
लालमती ऐर महिला सदस्य महिला ५० राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ३५ -
ईश्वरा नेपाली दलित महिला सदस्य महिला ४८ नेपाली काँग्रेस २७९ विजयी
फुङी नेपाली दलित महिला सदस्य महिला ५३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २५० -
जानकी नेपाली दलित महिला सदस्य महिला ४१ नेकपा (एमाले) ७७ -
उजली नेपाली दलित महिला सदस्य महिला ३० राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ३७ -
जैदेव ऐर सदस्य पुरुष ५७ नेपाली काँग्रेस २८९ विजयी
धन सिंह ऐर सदस्य पुरुष ५९ नेपाली काँग्रेस २६२ विजयी
धर्मे बोहरा सदस्य पुरुष ६३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २५२ -
जैदेव लुहार सदस्य पुरुष ५७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २३१ -
सिद्ध राज अवस्थी सदस्य पुरुष २६ नेकपा (एमाले) १२४ -
अमर सिंह साउद सदस्य पुरुष ४२ नेकपा (एमाले) ७४ -
मनविर बोहरा सदस्य पुरुष ५१ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ४७ -
नन्दी साउद सदस्य पुरुष ५१ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी २७ -
कर्ण बहादुर ऐर वडा अध्यक्ष पुरुष ५३ नेपाली काँग्रेस ३४६ विजयी
गगन सिंह बोहरा वडा अध्यक्ष पुरुष ६४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १२३ -
टेक बहादुर ऐर वडा अध्यक्ष पुरुष ५७ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ७० -
पूर्ण सिह बोहरा वडा अध्यक्ष पुरुष ५० नेकपा (एमाले) ५१ -
केशब बहादुर बोहरा वडा अध्यक्ष पुरुष ३२ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल ४९ -
हेमन्ती बोहरा महिला सदस्य महिला २६ नेपाली काँग्रेस २८९ विजयी
दुर्गा देबी बोहरा महिला सदस्य महिला २७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ११० -
देवकी कुमारी ढाँट (बोहरा) महिला सदस्य महिला २४ नेकपा (एमाले) ९५ -
हरमती बोहरा महिला सदस्य महिला ४७ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ३४ -
सुर्जामती दमाई दलित महिला सदस्य महिला ४६ नेपाली काँग्रेस २९१ विजयी
राधा देवी लुहार दलित महिला सदस्य महिला २९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १२२ -
सुन्नरी लुहार दलित महिला सदस्य महिला ३० नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल ४६ -
कमला देवी लुहार दलित महिला सदस्य महिला २९ नेकपा (एमाले) ४६ -
भङकुरी नेपाली दलित महिला सदस्य महिला ४९ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी २७ -
नरेन्द्र बहादुर बोहरा सदस्य पुरुष ४४ नेपाली काँग्रेस २८४ विजयी
नर बहादुर ऐर सदस्य पुरुष ६९ नेपाली काँग्रेस २६८ विजयी
धनविर सिंह ऐर सदस्य पुरुष २६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १३९ -
अम्मर सिह एरी सदस्य पुरुष २३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १३५ -
दान बहादुर बोहरा सदस्य पुरुष ५३ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ७१ -
डम्बर सिंह बोहरा सदस्य पुरुष ३० नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल ६४ -
उदव सिह बोहरा सदस्य पुरुष ३७ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल ५६ -
लोक राज अवस्थि सदस्य पुरुष ६१ नेकपा (एमाले) ५२ -
प्रेम सिह ऐर सदस्य पुरुष ४५ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी २४ -
लक्ष्मी देवी चन्द वडा अध्यक्ष महिला ४६ नेकपा (एमाले) २९९ विजयी
बिर बहादुर चन्द वडा अध्यक्ष पुरुष ६८ नेपाली काँग्रेस २९२ -
नरेन्द्र बहादुर चन्द वडा अध्यक्ष पुरुष २९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १६१ -
गगन बि क वडा अध्यक्ष पुरुष ३९ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल २१ -
शान्ती देवी ढाँट महिला सदस्य महिला २८ नेकपा (एमाले) २८२ विजयी
द्धारिका देवी चन्द महिला सदस्य महिला ४२ नेपाली काँग्रेस २७१ -
देवकी देवी चन्द महिला सदस्य महिला ४७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १५७ -
हजारी विक दलित महिला सदस्य महिला ४३ नेकपा (एमाले) ३०१ विजयी
काली देवी लोहर दलित महिला सदस्य महिला ६५ नेपाली काँग्रेस २६२ -
बेलुमती विक दलित महिला सदस्य महिला ४७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १५४ -
कृष्ण धामी सदस्य पुरुष ५० नेपाली काँग्रेस २३५ विजयी
टेक लुहार सदस्य पुरुष ३४ नेपाली काँग्रेस २२७ विजयी
कर्ण बहादुर चन्द सदस्य पुरुष ५९ नेकपा (एमाले) २२२ -
जनक धामी सदस्य पुरुष ४१ नेकपा (एमाले) २१९ -
टेक बहादुर बि क सदस्य पुरुष ३८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १७१ -
भोज राज अवस्थी सदस्य पुरुष ३१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १५५ -
चन्द्र बहादुर चन्द सदस्य पुरुष ४४ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १३१ -
कटक बहादुर चन्द सदस्य पुरुष ६५ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ९६ -

साभार : निर्वाचन आयोग

नेपालको सुदूरपश्चिम क्षेत्रको सिगास गाउँपालिका बैतडी जिल्लामा अबस्थित १० स्थानिय तह मध्ये एक हो । बैतडी जिल्लाको साबिकका गाँजरी, शिखरपुर, सिगास, ढुंगाड, थालाकाँडा, शिवलिंग र चौखाम गा.वि.स.लाई मिलाएर बर्तमान सिगास गाउँपालिकाको स्थापना भएको हो । सिगास गाउँपालिकामा कूल ९ वडा रहेका छन् । २४५.४४ वर्ग कि.मि.को क्षेत्रफलमा फैलिएको सिगास गाउँपालिका २०६८ सालको तथ्यांक अनुसार कुल जनसंख्या २१५१० ...... पूरा पढ्नुहोस्

साविक भएका गाविस र वडा विभाजन तालिका
क्षेत्रफल २४५.४४ वर्ग कि. मी.
पुरूष साक्षरता दर ७३ %
महिला साक्षरता दर ४२.७ %
# वडा साविक गाविस सा.वडा नं. परिवार संख्या पुरूष महिला जनसंख्या
- सिगास गाँउपालिक 3733 10371 11139 21510
- 1 गाँजरी 6_9 413 1209 1310 2519
- 1 शिखरपुर 8,9
- 2 गाँजरी 1_5 464 1485 1504 2989
- 3 सिगास 1_4 420 1133 1220 2353
- 4 सिगास 5_9 304 811 872 1683
- 5 ढुंगाड 1_9 446 1063 1262 2325
- 6 थालाकाँडा 1_9 508 1327 1478 2805
- 7 शिवलिंग 6_9 353 1059 1099 2158
- 8 शिवलिंग 1_5 322 954 960 1914
- 9 चौखाम 1_9 503 1330 1434 2764

साभार : सङ्घीय मामिला थता सामान्य प्रशासन मन्त्रालय ,गाउँपालिका तथा नगरपालिकाको संक्षिप्त परिचय पुस्तिका २०७४

वित्तीय संस्था


शैक्षिक संस्था


सुरक्षा निकाय


स्वास्थ्य संस्था