ताजा खबर

Mayor

उप-मेयर

स्थानीय निर्वाचन २०७४ को परिणाम
वडा उम्मेदवारका नाम पद लिंग उमेर राजनीतिक दल / स्वतन्त्र प्राप्त मत परिणाम
बीर बहादुर बिष्ट अध्यक्ष पुरुष ४२ नेपाली काँग्रेस २३६१ विजयी
नरेन्द्र बहादुर बिष्ट अध्यक्ष पुरुष ४८ नेकपा (एमाले) २२७६ -
देव बहादुर चन्द अध्यक्ष पुरुष ४५ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ८५३ -
नरी भाट अध्यक्ष पुरुष ५० नेकपा (माओवादी केन्द्र) ६९५ -
भरत बहादुर चन्द अध्यक्ष पुरुष ४१ नेकपा (माले) ३० -
अर्जुन सिह मडै अध्यक्ष पुरुष ६८ राष्ट्रिय जनमोर्चा -
लिला कुमारी विष्ट उपाध्यक्ष महिला २५ नेकपा (एमाले) २३०४ विजयी
भागरती बोहरा उपाध्यक्ष महिला २८ नेपाली काँग्रेस २१८७ -
गोमती भट्ट उपाध्यक्ष महिला २८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ८५१ -
उत्तरा अवस्थी उपाध्यक्ष महिला ३३ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ७३३ -
कलश बहादुर चन्द वडा अध्यक्ष पुरुष ४६ नेपाली काँग्रेस १५८ विजयी
धन बहादुर चन्द वडा अध्यक्ष पुरुष ५१ नेकपा (एमाले) १२७ -
दशरथ चन्द वडा अध्यक्ष पुरुष ४९ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ९३ -
पदम वहादुर चन्द वडा अध्यक्ष पुरुष ५२ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल -
पुस्पा पाल(चन्द ) महिला सदस्य महिला २९ नेपाली काँग्रेस १५४ विजयी
पार्वती बम महिला सदस्य महिला २८ नेकपा (एमाले) ११८ -
शारदा चन्द महिला सदस्य महिला ३७ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ८१ -
बिस्ना चन्द महिला सदस्य महिला ५३ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल -
राजु कोली दलित महिला सदस्य महिला ४८ नेपाली काँग्रेस १६३ विजयी
सिता ढोली दलित महिला सदस्य महिला ५५ नेकपा (एमाले) १२६ -
गजेन्द्र बहादुर चन्द सदस्य पुरुष ५३ नेपाली काँग्रेस १८३ विजयी
दल बहादुर चन्द सदस्य पुरुष ५३ नेपाली काँग्रेस १५९ विजयी
दिला राम कोली सदस्य पुरुष ४० नेकपा (एमाले) १२२ -
उद्धब बहादुर चन्द सदस्य पुरुष ६० नेकपा (एमाले) ११३ -
अर्जुन चन्द सदस्य पुरुष ५३ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ८२ -
अमर बहादुर चन्द सदस्य पुरुष ४० राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ७२ -
जय बहादुर चन्द सदस्य पुरुष ३७ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल -
हर्क बहादुर पाण्डे वडा अध्यक्ष पुरुष ४४ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ३२१ विजयी
मोहन बहादुर विष्‍ट वडा अध्यक्ष पुरुष ५३ नेकपा (एमाले) १९९ -
भान बहादुर चन्द वडा अध्यक्ष पुरुष ४३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १३२ -
सेर सिह ऐरी वडा अध्यक्ष पुरुष ६८ नेपाली काँग्रेस ११५ -
तिलक बहादुर बिष्ट वडा अध्यक्ष पुरुष ३४ नेकपा (माले) १४ -
कमला चन्द महिला सदस्य महिला ३४ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ३०५ विजयी
राधिका पाण्डे महिला सदस्य महिला ४३ नेकपा (एमाले) २०२ -
जयन्ती पाण्डेय महिला सदस्य महिला ३० नेकपा (माओवादी केन्द्र) १३८ -
गोमती चन्द महिला सदस्य महिला ३० नेपाली काँग्रेस १११ -
अनिता महर दलित महिला सदस्य महिला ३३ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ३४६ विजयी
ललीता बि.क. दलित महिला सदस्य महिला ३१ नेकपा (एमाले) २०३ -
माया बि.क. दलित महिला सदस्य महिला ३२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १२० -
निर्मला शिस्वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला २८ नेपाली काँग्रेस ८५ -
जीत बिष्ट सदस्य पुरुष ५४ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ३५२ विजयी
दान बहादुर ऐरी सदस्य पुरुष ३७ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ३२४ विजयी
हरिश वहादुर पाण्डे सदस्य पुरुष ३९ नेकपा (एमाले) २०३ -
जय राम लुहार सदस्य पुरुष ४१ नेकपा (एमाले) १८९ -
डम्बर बहादुर बिष्ट सदस्य पुरुष ३७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १३४ -
रण बहादुर बिष्ट सदस्य पुरुष ५७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १०१ -
नर बहादुर विष्‍ट सदस्य पुरुष ३७ नेपाली काँग्रेस १०० -
धन बहादुर चन्द सदस्य पुरुष ५९ नेपाली काँग्रेस ९२ -
दिला राम भट्ट वडा अध्यक्ष पुरुष ३१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २४४ विजयी
शम्भु प्रसाद भट्ट वडा अध्यक्ष पुरुष ३६ नेपाली काँग्रेस २३२ -
भान देव भट्ट वडा अध्यक्ष पुरुष ४२ नेकपा (एमाले) १०२ -
चक्र देव भट्ट वडा अध्यक्ष पुरुष ३५ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ४७ -
नरेन्द्र प्रसाद भट्ट वडा अध्यक्ष पुरुष २९ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल १९ -
निर्मला हुड्के वडा अध्यक्ष महिला ४५ नेकपा (माले) -
हेमा भट्ट महिला सदस्य महिला २१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २४४ विजयी
पदमा देवी भट्ट महिला सदस्य महिला ४४ नेपाली काँग्रेस २०४ -
कस्तुरा ऐरी महिला सदस्य महिला ३१ नेकपा (एमाले) ११४ -
माधवी चन्द महिला सदस्य महिला ४६ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ६२ -
जानकी टेलर दलित महिला सदस्य महिला ३४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २४५ विजयी
ललीता लुहार दलित महिला सदस्य महिला ४१ नेपाली काँग्रेस २१२ -
भानमती टेलर दलित महिला सदस्य महिला ४१ नेकपा (एमाले) १०९ -
बिस्ना लुहार दलित महिला सदस्य महिला ३३ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ५८ -
दान सिंह विष्‍ट सदस्य पुरुष ३१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २३४ विजयी
राजेन्द्र प्रसाद भट्ट सदस्य पुरुष ३७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २२१ विजयी
चन्द्र सिंह बिष्ट सदस्य पुरुष ४९ नेपाली काँग्रेस १८९ -
नैन सिंह ऐरी सदस्य पुरुष ६७ नेपाली काँग्रेस १८४ -
विरभान विष्‍ट सदस्य पुरुष ५४ नेकपा (एमाले) ११४ -
धर्मानन्द भट्ट सदस्य पुरुष ५४ नेकपा (एमाले) ९७ -
गौरी दत्त भट्ट सदस्य पुरुष ३९ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ९० -
अम्बा दत्त भट्ट सदस्य पुरुष २७ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ८८ -
कृष्णानन्द भट्ट सदस्य पुरुष ३७ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल -
दिनेश प्रसाद भट्ट वडा अध्यक्ष पुरुष २८ नेकपा (एमाले) ४३१ विजयी
प्रताप बहादुर महरा वडा अध्यक्ष पुरुष ३६ नेपाली काँग्रेस ३८८ -
गणेश सिंह साउंद वडा अध्यक्ष पुरुष ५० राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १२४ -
राम बहादुर कुवर वडा अध्यक्ष पुरुष ५८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ९२ -
परमले भूल वडा अध्यक्ष पुरुष ४४ नेकपा (माले) १४ -
कमला साउद महिला सदस्य महिला २६ नेकपा (एमाले) ४२२ विजयी
गेडी महरा महिला सदस्य महिला ५३ नेपाली काँग्रेस ३७६ -
डम्मरा महरा महिला सदस्य महिला ३१ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १३२ -
गीता कुवर महिला सदस्य महिला ३८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ८९ -
धाना बि.क. दलित महिला सदस्य महिला २८ नेकपा (एमाले) ४१० विजयी
कमली लोहार दलित महिला सदस्य महिला ४२ नेपाली काँग्रेस ३६७ -
लक्ष्मी लुहार दलित महिला सदस्य महिला ३८ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १३८ -
नन्दा लोहार दलित महिला सदस्य महिला ४७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ८२ -
लक्ष्मी चुनारा दलित महिला सदस्य महिला ३६ नेकपा (माले) १६ -
हरि सिंह महरा सदस्य पुरुष ३९ नेकपा (एमाले) ४३३ विजयी
हरि महरा सदस्य पुरुष ५५ नेकपा (एमाले) ३९६ विजयी
कृष्ण दत्त भट्ट सदस्य पुरुष २९ नेपाली काँग्रेस ३४७ -
रगी सिंह साउद सदस्य पुरुष ४४ नेपाली काँग्रेस ३०५ -
भिम वहादुर चन्द सदस्य पुरुष ६२ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १५९ -
केशब कुवर सदस्य पुरुष ५६ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १५० -
बल्देव सिह महरा सदस्य पुरुष ५५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ११५ -
अर्जुन दत्त भट्ट सदस्य पुरुष ३६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ९३ -
कलशा देवी कुवर सदस्य महिला ६४ नेकपा (माले) १३ -
हेमन्ती कुमारी चन्द सदस्य महिला ४७ नेकपा (माले) ११ -
केशव सिह मडै वडा अध्यक्ष पुरुष ५९ नेकपा (एमाले) ४०२ विजयी
राम सिह मडै वडा अध्यक्ष पुरुष ६८ नेपाली काँग्रेस ३११ -
केशव बहादुर विष्ट वडा अध्यक्ष पुरुष ४६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १७७ -
दल बहादुर चन्द वडा अध्यक्ष पुरुष ७० राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ४० -
चन्द्रा चन्द महिला सदस्य महिला ४९ नेकपा (एमाले) ४४१ विजयी
निर्मला कुमारी धामी महिला सदस्य महिला २८ नेपाली काँग्रेस ३७२ -
बिमला कुमारी बिष्ट महिला सदस्य महिला २५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ९६ -
पदमा चन्द महिला सदस्य महिला ७१ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ३२ -
डम्बरा वि.क. दलित महिला सदस्य महिला ३२ नेकपा (एमाले) ४३८ विजयी
कलावती लुहार दलित महिला सदस्य महिला ३२ नेपाली काँग्रेस ३७१ -
हरु कुमारि लुहार दलित महिला सदस्य महिला ४७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ९७ -
मानमती दमाई दलित महिला सदस्य महिला ४६ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी २७ -
धन वहादुर मडै सदस्य पुरुष ३४ नेकपा (एमाले) ४५२ विजयी
खडक सिह विष्ट सदस्य पुरुष ५७ नेकपा (एमाले) ४४५ विजयी
धन बहादुर विष्ट सदस्य पुरुष ५७ नेपाली काँग्रेस ३७७ -
डब्बल सिह मडै सदस्य पुरुष ४२ नेपाली काँग्रेस ३६५ -
कालु सिह मडै सदस्य पुरुष ४७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ८० -
डम्वर वहादुर मडै सदस्य पुरुष ४७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ७८ -
मान बहादुर विष्ट सदस्य पुरुष ६० राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ४१ -
जय बहादुर कुवंर वडा अध्यक्ष पुरुष ४४ नेपाली काँग्रेस ३७१ विजयी
मदन राज अवस्थी वडा अध्यक्ष पुरुष २९ नेकपा (एमाले) ३४५ -
जगदिश कुवंर वडा अध्यक्ष पुरुष ५४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २०० -
भक्त राज अवस्थी वडा अध्यक्ष पुरुष २९ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १५ -
निर्मला अवस्थी महिला सदस्य महिला ३३ नेपाली काँग्रेस ३८७ विजयी
जमुना कुवंर महिला सदस्य महिला ५३ नेकपा (एमाले) ३२४ -
विन्दु केशी (खत्री) महिला सदस्य महिला २४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १७४ -
हिरा अवस्थी महिला सदस्य महिला ४१ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १४ -
सरस्वती देवी लुहार दलित महिला सदस्य महिला ३२ नेपाली काँग्रेस ३६९ विजयी
दुरा देवी लोहार दलित महिला सदस्य महिला ६२ नेकपा (एमाले) २९३ -
गोमती वि.क. दलित महिला सदस्य महिला ३० नेकपा (माओवादी केन्द्र) २३४ -
भीम दत्त अवस्थी सदस्य पुरुष ४५ नेपाली काँग्रेस ३८३ विजयी
देव बहादुर चन्द सदस्य पुरुष ५१ नेपाली काँग्रेस ३५७ विजयी
वीर बहादुर चन्द सदस्य पुरुष ४१ नेकपा (एमाले) ३३८ -
हरी दत्त अवस्थी सदस्य पुरुष ४० नेकपा (एमाले) ३२२ -
धर्मानन्द अवस्थी सदस्य पुरुष २७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २०५ -
रुद्र दत्त अवस्थी सदस्य पुरुष ६० नेकपा (माओवादी केन्द्र) १७५ -
लोक बहादुर चन्द सदस्य पुरुष ६३ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १८ -
भक्त बहादुर कुवंर वडा अध्यक्ष पुरुष ५३ नेपाली काँग्रेस २८० विजयी
राम बहादुर कुवंर वडा अध्यक्ष पुरुष ५१ नेकपा (एमाले) २७८ -
मान बहादुर मडै वडा अध्यक्ष पुरुष ६८ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १४० -
रामी कुवंर वडा अध्यक्ष पुरुष ७१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ६४ -
कल्पना बिष्ट(कुवंर ) महिला सदस्य महिला २१ नेकपा (एमाले) २६८ विजयी
लक्ष्मी महरा महिला सदस्य महिला ३१ नेपाली काँग्रेस २१८ -
विस्ना देवी कुवंर महिला सदस्य महिला ४२ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १६७ -
मथुरा हुडके महिला सदस्य महिला ५३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ६४ -
जयन्ती चुनारा दलित महिला सदस्य महिला ६३ नेकपा (एमाले) २७७ विजयी
गीता देवी लोहार दलित महिला सदस्य महिला ५४ नेपाली काँग्रेस २३० -
राधा लुहार दलित महिला सदस्य महिला ३६ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ११५ -
राजु पार्की दलित महिला सदस्य महिला ३५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ६१ -
रतन बहादुर महरा सदस्य पुरुष ५१ नेकपा (एमाले) २५९ विजयी
देव बहादुर कुवंर सदस्य पुरुष ४८ नेपाली काँग्रेस २४८ विजयी
पठान बोहरा सदस्य पुरुष ५७ नेकपा (एमाले) २४४ -
बिर बहादुर साउद सदस्य पुरुष ६३ नेपाली काँग्रेस २२५ -
हरजीत महरा सदस्य पुरुष ४८ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १२४ -
राम सिह साउद सदस्य पुरुष ३८ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १०२ -
लाल सिंह विष्ट सदस्य पुरुष ४५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ७९ -
दल बहादुर मडै सदस्य पुरुष ४२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ७८ -
आनन्द सिंह बोहरा वडा अध्यक्ष पुरुष ३९ स्वतन्त्र २४५ विजयी
पदम बहादुर साउद वडा अध्यक्ष पुरुष ६३ नेपाली काँग्रेस २०० -
गणेश बहादुर साउद वडा अध्यक्ष पुरुष ३८ नेकपा (एमाले) १९० -
केशब बहादुर महरा वडा अध्यक्ष पुरुष ३२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ८२ -
तिखुरे बोहरा वडा अध्यक्ष पुरुष ५४ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १८ -
लछु देवी महरा महिला सदस्य महिला ६९ नेकपा (एमाले) २३८ विजयी
कुमारी मानमती बोहरा(साउद) महिला सदस्य महिला २४ स्वतन्त्र २०४ -
कुमारी विना कुवँर (विष्ट) महिला सदस्य महिला २३ नेपाली काँग्रेस १८९ -
दीपा लुहार महिला सदस्य महिला ३९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ५१ -
निर्माला लुहार दलित महिला सदस्य महिला ३१ नेकपा (एमाले) २०२ विजयी
कमला लुहार दलित महिला सदस्य महिला २९ नेपाली काँग्रेस १९० -
शर्मा लुहार दलित महिला सदस्य महिला ४९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ८२ -
परि देवी लुहार दलित महिला सदस्य महिला ७४ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी २४ -
मान बहादुर महरा सदस्य पुरुष ५१ स्वतन्त्र २३३ विजयी
जय सिह बोहरा सदस्य पुरुष ५१ नेपाली काँग्रेस १९९ विजयी
दान बहादुर बोहरा सदस्य पुरुष ६१ नेपाली काँग्रेस १८२ -
करे बोहरा सदस्य पुरुष ६४ नेकपा (एमाले) १६९ -
कर्ण बहादुर बोहरा सदस्य पुरुष ४१ स्वतन्त्र १५९ -
शेर बहादुर साउद सदस्य पुरुष ४० नेकपा (एमाले) ९७ -
कालो मडै सदस्य पुरुष ५१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ६३ -
हरीस राम लुहार सदस्य पुरुष ३३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४९ -
नर बहादुर साउद सदस्य पुरुष ५४ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी २८ -

साभार : निर्वाचन आयोग

नेपालको सुदूरपश्चिम क्षेत्रको सुर्नया गाउँपालिका बैतडी जिल्लामा अबस्थित १० स्थानिय तह मध्ये एक हो । बैतडी जिल्लाको साबिकका हटैराज, वासुलिंग, भौनेली, रौलेश्वर, शंकरपुर र शिखरपुरलाई मिलाएर बर्तमान सुर्नया गाउँपालिकाको स्थापना भएको हो । सुर्नया गाउँपालिकामा कूल ८ वडा रहेका छन् । १२४.५२ वर्ग कि.मि.को क्षेत्रफलमा फैलिएको सुर्नया गाउँपालिका २०६८ सालको तथ्यांक अनुसार कुल ...... पूरा पढ्नुहोस्

साविक भएका गाविस र वडा विभाजन तालिका
क्षेत्रफल १२४.५२ वर्ग कि. मी.
पुरूष साक्षरता दर ८०.७ %
महिला साक्षरता दर ४८.४ %
# वडा साविक गाविस सा.वडा नं. परिवार संख्या पुरूष महिला जनसंख्या
- सुर्नया गाँउपालिका 3321 8471 10078 18549
- 1 हटैराज 1_9 197 471 594 1065
- 2 वासुलिंग 1_5,7,8 429 1219 1376 2595
- 3 भौनेली 1_3,8,9 358 1016 1171 2187
- 3 वासुलिंग 6,9
- 4 भौनेली 4_7 569 1408 1734 3142
- 4 रौलेश्वर 1_3
- 5 रौलेश्वर 4_9 536 1189 1460 2649
- 6 शंकरपुर 1_9 454 1072 1238 2310
- 7 शिखरपुर 1,5_7 457 1099 1388 2487
- 8 शिखरपुर 2_4 321 997 1117 2114

साभार : सङ्घीय मामिला थता सामान्य प्रशासन मन्त्रालय ,गाउँपालिका तथा नगरपालिकाको संक्षिप्त परिचय पुस्तिका २०७४

वित्तीय संस्था


शैक्षिक संस्था


सुरक्षा निकाय


स्वास्थ्य संस्था