ताजा खबर

रण बहादुर कुँवर

मेयर
9858752201

जानकी ऐर बम

उप-मेयर
9861532071

स्थानीय निर्वाचन २०७४ को परिणाम
वडा उम्मेदवारका नाम पद लिंग उमेर राजनीतिक दल / स्वतन्त्र प्राप्त मत परिणाम
रण बहादुर कुवर प्रमुख पुरुष ५० नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४४४६ विजयी
दीपक बहादुर बम प्रमुख पुरुष ४६ नेपाली काँग्रेस ४१११ -
कर्ण बहादुर कुंवर प्रमुख पुरुष ५१ नेकपा (एमाले) ३८०० -
कर्ण सिह रतोकी प्रमुख पुरुष २९ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल २३३ -
बृष लाल पन्त प्रमुख पुरुष २३ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ४५ -
जानकी बम (ऐर) उपप्रमुख महिला ३१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४९८४ विजयी
जानकी कुमारी बोहरा/साउद उपप्रमुख महिला २६ नेकपा (एमाले) ३७८७ -
उत्तरा कुमारी नेपाल उपप्रमुख महिला २७ नेपाली काँग्रेस ३५१२ -
गणेश बहादुर गडाल वडा अध्यक्ष पुरुष ३५ नेपाली काँग्रेस ४२९ विजयी
जनक बहादुर धानुक वडा अध्यक्ष पुरुष ५२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३६० -
अमर सिंह धामी वडा अध्यक्ष पुरुष ६२ नेकपा (एमाले) ४७ -
बिन्देश्वरी जोशी महिला सदस्य महिला ४९ नेपाली काँग्रेस ३८१ विजयी
राइमती धानुक महिला सदस्य महिला ५० नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३४१ -
रुचि कुमारी बम ( धामी ) महिला सदस्य महिला २८ नेकपा (एमाले) ११६ -
राधिका लुहार ओड दलित महिला सदस्य महिला २३ नेपाली काँग्रेस ४२६ विजयी
सिता कामी कामी दलित महिला सदस्य महिला ३९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३३३ -
देवकी औजी दलित महिला सदस्य महिला ३६ नेकपा (एमाले) ७१ -
हिकमत बहादुर जागरी सदस्य पुरुष ३६ नेपाली काँग्रेस ४२४ विजयी
जगुवा भण्डारी सदस्य पुरुष ५१ नेपाली काँग्रेस ४११ विजयी
उजले भण्डारी सदस्य पुरुष ५९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३४३ -
बिर बहादुर भण्डारी सदस्य पुरुष ४४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३३१ -
जनक बहादुर भण्डारी सदस्य पुरुष ४६ नेकपा (एमाले) ६७ -
हिरा सिह बोहरा सदस्य पुरुष ५६ नेकपा (एमाले) ६० -
चक्र बहादुर बम वडा अध्यक्ष पुरुष ५२ नेपाली काँग्रेस ४५४ विजयी
अशोक बहादुर बम वडा अध्यक्ष पुरुष ४२ नेकपा (एमाले) ३७८ -
गम्विर सिह भण्डारी वडा अध्यक्ष पुरुष ४५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २९४ -
नन्द राम भट्ट वडा अध्यक्ष पुरुष ५४ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी -
धनमती चन्द महिला सदस्य महिला ३० नेपाली काँग्रेस ४२७ विजयी
कमला देबी भट्ट महिला सदस्य महिला ३३ नेकपा (एमाले) ३३२ -
बिमला पन्त महिला सदस्य महिला ३३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३२८ -
पारवती भट्ट महिला सदस्य महिला २४ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी -
सिद्दी पार्की दलित महिला सदस्य महिला २३ नेपाली काँग्रेस ४१६ विजयी
गौमती पार्की दलित महिला सदस्य महिला ७८ नेकपा (एमाले) ३४० -
धुमा पार्की दलित महिला सदस्य महिला ३२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २९९ -
देबकी लोहरा दलित महिला सदस्य महिला ४२ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी -
नागी बोहरा सदस्य पुरुष ६४ नेपाली काँग्रेस ४२३ विजयी
बिसन सिह भण्डारी सदस्य पुरुष ६४ नेपाली काँग्रेस ३९५ विजयी
अमरे भण्डारी सदस्य पुरुष ४७ नेकपा (एमाले) ३६० -
नरदेब भट्ट सदस्य पुरुष ६३ नेकपा (एमाले) ३५६ -
गम्भीर सिह भण्डारी सदस्य पुरुष ५० नेकपा (माओवादी केन्द्र) २८१ -
जगदीश कुंवर सदस्य पुरुष ४४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २६६ -
राम बहादुर कुवर सदस्य पुरुष ४६ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी -
दले धामी वडा अध्यक्ष पुरुष ४३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ५८४ विजयी
खगेन्द्र बहादुर बोहरा वडा अध्यक्ष पुरुष ३४ नेकपा (एमाले) ४७० -
इन्द्र बहादुर बोहरा वडा अध्यक्ष पुरुष ६२ नेपाली काँग्रेस २५६ -
प्रकाश बहादुर बोहरा वडा अध्यक्ष पुरुष २६ स्वतन्त्र -
काली बोहरा महिला सदस्य महिला ५१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ५८८ विजयी
धाना देवी पन्त महिला सदस्य महिला ३४ नेकपा (एमाले) ४६७ -
जयन्ती जोशी महिला सदस्य महिला २२ नेपाली काँग्रेस २७२ -
जैना पार्की दलित महिला सदस्य महिला ५३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ५७८ विजयी
जिल्धारा पार्की दलित महिला सदस्य महिला ५२ नेकपा (एमाले) ४५५ -
हिमा लुहार दलित महिला सदस्य महिला २८ नेपाली काँग्रेस २७० -
दिपक बहादुर कुवर सदस्य पुरुष २४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ५८७ विजयी
गणेश पार्की सदस्य पुरुष ४९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ५३७ विजयी
पुर्णान्नद भट्ट सदस्य पुरुष ४० नेकपा (एमाले) ४१४ -
बाङो धामी सदस्य पुरुष ४८ नेकपा (एमाले) ३८७ -
मोहन बहादुर कुवर सदस्य पुरुष ४५ नेपाली काँग्रेस ३५४ -
भैरव बहादुर बोहरा सदस्य पुरुष ५३ नेपाली काँग्रेस २८३ -
गौतम प्रसाद भट्ट वडा अध्यक्ष पुरुष ३९ नेकपा (एमाले) ५५४ विजयी
बिनोद धानुक वडा अध्यक्ष पुरुष ३८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४६१ -
धन बहादुर बोहरा वडा अध्यक्ष पुरुष ६९ नेपाली काँग्रेस ३०६ -
धर्म राज शर्मा वडा अध्यक्ष पुरुष ६९ स्वतन्त्र -
देउमती खत्री महिला सदस्य महिला ४७ नेकपा (एमाले) ५५६ विजयी
भगवती देवी भट्ट महिला सदस्य महिला ५१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४५९ -
गौमती कुमारी भट्ट महिला सदस्य महिला २५ नेपाली काँग्रेस २५१ -
काली चुनारा दलित महिला सदस्य महिला ३९ नेकपा (एमाले) ५५२ विजयी
दुरा लुहार दलित महिला सदस्य महिला २९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४७८ -
धिरे धामी सदस्य पुरुष ४९ नेकपा (एमाले) ५४० विजयी
लाल बहादुर धानुक सदस्य पुरुष ३३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ५३१ विजयी
नन्दलाल भट्ट सदस्य पुरुष ४२ नेकपा (एमाले) ५१९ -
काशी दत्त भट्ट सदस्य पुरुष ५९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४७० -
दिल बहादुर धामी सदस्य पुरुष ४७ नेपाली काँग्रेस २४२ -
नरदेव भट्ट सदस्य पुरुष ६५ नेपाली काँग्रेस १८० -
नागी सिह खडायत वडा अध्यक्ष पुरुष ३८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ८६६ विजयी
कर्ण बहादुर बोहरा वडा अध्यक्ष पुरुष ४८ नेपाली काँग्रेस ५५२ -
विरा बोहरा वडा अध्यक्ष पुरुष ५७ नेकपा (एमाले) ३२७ -
डम्मरा पन्त वडा अध्यक्ष महिला ४३ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी -
जानकी कुमरी धानुक कुवर महिला सदस्य महिला २५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ८५७ विजयी
बागमति पन्त महिला सदस्य महिला ४५ नेपाली काँग्रेस ५३७ -
लालमती धामी महिला सदस्य महिला ३२ नेकपा (एमाले) ३४५ -
असमिता पार्की दलित महिला सदस्य महिला २६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ८७९ विजयी
हिरा पार्की दलित महिला सदस्य महिला २६ नेपाली काँग्रेस ५२९ -
मनुरी लुहार दलित महिला सदस्य महिला ३० नेकपा (एमाले) ३३३ -
केशव पन्त सदस्य पुरुष ४४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ८५४ विजयी
धन बहादुर बोहरा सदस्य पुरुष ४५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ८५० विजयी
बिर सिह साउद सदस्य पुरुष ७४ नेपाली काँग्रेस ५३५ -
बिरेन्द्र बहादुर कुँवर सदस्य पुरुष ३५ नेपाली काँग्रेस ५१८ -
धन बहादुर बोहरा सदस्य पुरुष २६ नेकपा (एमाले) ३५२ -
पदम बहादुर कुवर सदस्य पुरुष ५३ नेकपा (एमाले) ३४३ -
जगी साउद वडा अध्यक्ष पुरुष ७२ नेकपा (एमाले) ५८७ विजयी
मान सिह साउद वडा अध्यक्ष पुरुष ३१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४७४ -
नरेन्द्र बहादुर साउद वडा अध्यक्ष पुरुष २४ नेपाली काँग्रेस ४२५ -
विर सिंह खडायत वडा अध्यक्ष पुरुष ५५ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १५ -
दुरा अवस्थी महिला सदस्य महिला ४८ नेकपा (एमाले) ५७७ विजयी
जस्मा साउद महिला सदस्य महिला ४९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४९१ -
प्रमिला साउँद महिला सदस्य महिला २१ नेपाली काँग्रेस ३८२ -
मने लुहार दलित महिला सदस्य महिला ३९ नेकपा (एमाले) ५७९ विजयी
माहाना लुहार दलित महिला सदस्य महिला २४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४६५ -
डम्मरा लुहार दलित महिला सदस्य महिला ५८ नेपाली काँग्रेस ४०१ -
डम्बर बहादुर बिष्ट सदस्य पुरुष ५६ नेकपा (एमाले) ५७६ विजयी
रैभान खडायत सदस्य पुरुष ५१ नेकपा (एमाले) ५६४ विजयी
जगी खडायत सदस्य पुरुष ६२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४८१ -
जैलाल साउद सदस्य पुरुष ४६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४६० -
शेर बहादुर धानुक सदस्य पुरुष ३१ नेपाली काँग्रेस ३८५ -
कैल सिह भण्डारी सदस्य पुरुष ४६ नेपाली काँग्रेस ३४५ -
चन्द्र देब अवस्थी सदस्य पुरुष ५७ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ६० -
राम बहादुर ऐर वडा अध्यक्ष पुरुष ५५ नेपाली काँग्रेस ४२३ विजयी
उजल सिंह साउद वडा अध्यक्ष पुरुष ४२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३९३ -
मोतिराम रतोकी वडा अध्यक्ष पुरुष ४९ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल २२४ -
नागी सिह साउद वडा अध्यक्ष पुरुष ६७ नेकपा (एमाले) ५७ -
गणेश रतोकी वडा अध्यक्ष पुरुष ५९ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी -
गोमती अवस्थी महिला सदस्य महिला ६१ नेपाली काँग्रेस ३८२ विजयी
महाना ऐर महिला सदस्य महिला २४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३६० -
कुस्मा कुमारी धामी महिला सदस्य महिला २२ नेकपा (एमाले) १५३ -
हिरा ऐर महिला सदस्य महिला ७० नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल १४१ -
तारा लुहार दलित महिला सदस्य महिला ३१ नेपाली काँग्रेस ३८८ विजयी
मदुरा लुहार दलित महिला सदस्य महिला ५० नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३८३ -
लोग बहादुर ऐर सदस्य पुरुष ४० नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४०५ विजयी
ईन्द्र बहादुर बिष्ट सदस्य पुरुष ४१ नेपाली काँग्रेस ३९३ विजयी
भोज राज जोशी सदस्य पुरुष ३२ नेपाली काँग्रेस ३६६ -
गणेश सार्की सदस्य पुरुष ५० नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३३९ -
जगदिश सिह ऐर सदस्य पुरुष ३६ नेकपा (एमाले) २१० -
पदमे वखेडा सदस्य पुरुष ५३ नेकपा (एमाले) १२१ -
जनक बहादुर विष्ट वडा अध्यक्ष पुरुष ३४ नेपाली काँग्रेस ५१६ विजयी
बिरेन्द्र बहादुर धामी वडा अध्यक्ष पुरुष ३१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४०१ -
बिर बहादुर बोहरा वडा अध्यक्ष पुरुष ४६ नेकपा (एमाले) ३९९ -
राजेन्द्र लुहार वडा अध्यक्ष पुरुष ४८ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल ९० -
पुनम पाल महिला सदस्य महिला ३० नेपाली काँग्रेस ४७७ विजयी
कमला जोशी महिला सदस्य महिला २८ नेकपा (एमाले) ४१९ -
इश्वरी भण्डारी महिला सदस्य महिला २६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३७५ -
कलावती धानुक महिला सदस्य महिला ५० नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल ४७ -
अमिता सार्की दलित महिला सदस्य महिला ३१ नेपाली काँग्रेस ४६२ विजयी
करुणा कुमारी लुहार दलित महिला सदस्य महिला २२ नेकपा (एमाले) ४१९ -
दिपा लुहार दलित महिला सदस्य महिला ४० नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४०७ -
राम बहादुर धानुक सदस्य पुरुष ६० नेपाली काँग्रेस ४६९ विजयी
चन्द्र देव जोशी सदस्य पुरुष ४८ नेपाली काँग्रेस ४६० विजयी
गणेश सिंह साउद सदस्य पुरुष ३४ नेकपा (एमाले) ४४२ -
पदम सिह साउद सदस्य पुरुष ४४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४२५ -
पदम राज जोशी सदस्य पुरुष ३४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३८९ -
रन बहादुर धामी सदस्य पुरुष ५१ नेकपा (एमाले) ३४४ -
कृष्ण पाठक सदस्य पुरुष ५२ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल ७२ -
केशव दत्त जोशी सदस्य पुरुष ४१ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल ५५ -
रम्बा बोहरा वडा अध्यक्ष पुरुष ४७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४४४ विजयी
गीता कुमारी साउद वडा अध्यक्ष महिला ३१ नेकपा (एमाले) ४३९ -
बिर सिह ढुंगाल वडा अध्यक्ष पुरुष ६५ नेपाली काँग्रेस ८० -
विरमा सार्की महिला सदस्य महिला २२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४१८ विजयी
लक्ष्मी कुमारी साउद ढुङ्गाल महिला सदस्य महिला २५ नेकपा (एमाले) ३९६ -
धौली भण्डारी महिला सदस्य महिला २७ नेपाली काँग्रेस १३१ -
चन्नरा लुहार दलित महिला सदस्य महिला ३९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४२३ विजयी
सिता पार्कि दलित महिला सदस्य महिला ३० नेकपा (एमाले) ३९१ -
हीरा सार्की दलित महिला सदस्य महिला ५२ नेपाली काँग्रेस ११६ -
रण बहादुर भण्डारी सदस्य पुरुष २६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४२५ विजयी
अमर सिह पार्कि सदस्य पुरुष ४२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४१२ विजयी
कर्ण बहादुर भण्डारी सदस्य पुरुष ३८ नेकपा (एमाले) ३९० -
जसि बोहरा सदस्य पुरुष ५७ नेकपा (एमाले) ३६० -
रनी धामी सदस्य पुरुष ५९ नेपाली काँग्रेस १३४ -
राम सिह दुङगाल सदस्य पुरुष ३७ नेपाली काँग्रेस ११७ -
१० जीत वहादुर विष्ट वडा अध्यक्ष पुरुष ५० नेकपा (एमाले) ५३३ विजयी
१० गोपाल सिह महरा वडा अध्यक्ष पुरुष ५१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४२७ -
१० पृत बहादुर बिष्ट वडा अध्यक्ष पुरुष ६३ नेपाली काँग्रेस ४२१ -
१० भागरथी बिष्ट महिला सदस्य महिला ३९ नेकपा (एमाले) ५२० विजयी
१० रामा महरा महिला सदस्य महिला ४२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४०२ -
१० नरे देबी बीष्ट महिला सदस्य महिला ६१ नेपाली काँग्रेस ३८७ -
१० शर्मा लुहार ब‍ि क दलित महिला सदस्य महिला ३६ नेकपा (एमाले) ५१२ विजयी
१० राजमती लोहार दलित महिला सदस्य महिला ३२ नेपाली काँग्रेस ३९९ -
१० जानकि पार्की दलित महिला सदस्य महिला ३३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३९७ -
१० खडक बहादुर महरा सदस्य पुरुष २७ नेकपा (एमाले) ५३१ विजयी
१० जगन्नाथ अवस्थी सदस्य पुरुष ५७ नेकपा (एमाले) ५०१ विजयी
१० माधव राज अवस्थी सदस्य पुरुष २९ नेपाली काँग्रेस ४०३ -
१० नर बहादुर बिष्ट सदस्य पुरुष ५१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३९० -
१० गोपाल सिह महरा सदस्य पुरुष ५८ नेपाली काँग्रेस ३८७ -
१० हीरा सिह महरा सदस्य पुरुष २८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३८६ -

साभार : निर्वाचन आयोग

नेपालको सुदुरपश्चिमाञ्चल विकास क्षेत्रको महाकाली अञ्चल बैतडी जिल्लामा पर्ने यो नगरपालिका नेपाल सरकारको मिति २०७१।०८।१६ गतेको निर्णयानुसार देशभरी गठन भएका ६१ नगरपालिकाहरु मध्ये एक नगरपालिका हो पुर्चौडी नगरपालिका। नेपाल सरकारको मन्त्रीपरिषदको मिति २०७३ फाल्गुन ०९ गतेको निर्णयबाट स्थानीय तहको शासन सञ्चालन सम्बन्धमा जारी गरेको आदेश २०७३ अनुसार यो पुर्चौडी नगरपालिकामा ...... पूरा पढ्नुहोस्

साविक भएका गाविस र वडा विभाजन तालिका
क्षेत्रफल २४५.४४ वर्ग कि. मी.
पुरूष साक्षरता दर ७१.१० %
महिला साक्षरता दर ४०.६० %
# वडा साविक गाविस सा.वडा नं. परिवार संख्या पुरूष महिला जनसंख्या
- पुर्चौडी नगरपालिका 6390 19023 20151 39174
- 1 हाट 1_9 330 1136 1156 2292
- 2 महादेवस्थान 1_9 596 1851 1846 3697
- 3 न्वादेव 1_9 701 2200 2251 4451
- 4 भटना 1_9 664 1984 2033 4017
- 5 कुवाकोट 1_9 831 2696 2745 5441
- 6 भूमिराज 1_9 765 2201 2413 4614
- 7 कोटिला 1_9 609 1732 1907 3639
- 8 मल्लादेही 1_9 693 1952 2107 4059
- 9 तल्लादेही 1_9 558 1375 1554 2929
- 10 विजयपुर 1_9 643 1896 2139 4035

साभार : सङ्घीय मामिला थता सामान्य प्रशासन मन्त्रालय ,गाउँपालिका तथा नगरपालिकाको संक्षिप्त परिचय पुस्तिका २०७४

वित्तीय संस्था


शैक्षिक संस्था


सुरक्षा निकाय


स्वास्थ्य संस्था