संस्कृति : पशुपति क्षेत्र विकासका लागि ३५ करोड विनियोजन


संस्कृति : पशुपति क्षेत्र विकासका लागि ३५ करोड विनियोजन

जेठ २६,काठमाडौँ - मुलुकको विशिष्ट संस्कृतिको संरक्षणमा ध्यान दिदै विश्व सम्पदा सूचीमा रहेका सम्पदाहरूको संरक्षण र विकासमा विशेष जोड दिइनेछ । लोपोन्मुख भाषा, कला र संस्कृतिको संरक्षण गरिनेछ ।

पूरा पढ्नुहोस्

ताजा खबर

संस्कृति : पशुपति क्षेत्र विकासका लागि ३५ करोड विनियोजन

जेठ २६,काठमाडौँ - मुलुकको विशिष्ट संस्कृतिको संरक्षणमा ध्यान दिदै विश्व सम्पदा सूचीमा रहेका सम्पदाहरूको संरक्षण र विकासमा विशेष जोड दिइनेछ । लोपोन्मुख भाषा, कला र संस्कृतिको संरक्षण गरिनेछ ।


केशव कुमार श्रेष्ठ

मेयर
9857050290

मीरा थारू

उप-मेयर
9814441303

स्थानीय निर्वाचन २०७४ को परिणाम
वडा उम्मेदवारका नाम पद लिंग उमेर राजनीतिक दल / स्वतन्त्र प्राप्त मत परिणाम
केशव कुमार श्रेष्‍ठ प्रमुख पुरुष ६० नेपाली काँग्रेस १००६३ विजयी
रुपेश कुमार श्रेष्‍ठ प्रमुख पुरुष ५९ नेकपा (एमाले) ९९२६ -
केदार प्रसाद चौधरी प्रमुख पुरुष ७० संघीय समाजवादी फोरम, नेपाल १७८२ -
रुद्र लाल बन्जाडे प्रमुख पुरुष ४८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १५६३ -
जलेश्वर प्रसाद थारु प्रमुख पुरुष ४८ मधेशी जनअधिकार फोरम, नेपाल (लोकतान्त्रिक) ९२८ -
विष्णु कुमारी चौधरी प्रमुख महिला २९ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ४७२ -
लक्ष्मी नारायण खनाल प्रमुख पुरुष ४३ राष्ट्रिय जनमोर्चा १५२ -
गुप्‍त प्रकाश आचार्य प्रमुख पुरुष ५४ स्वतन्त्र १७ -
मीना विश्‍वकर्मा प्रमुख महिला ४५ स्वतन्त्र -
अमर कुमार थारु प्रमुख पुरुष ४३ स्वतन्त्र -
डम्बर सिंह सुनार प्रमुख पुरुष ५० स्वतन्त्र -
मोहन प्रसाद आचार्य प्रमुख पुरुष ४१ स्वतन्त्र -
मनु के.सी प्रमुख महिला ४३ स्वतन्त्र -
मीरा थारु उपप्रमुख महिला २६ नेपाली काँग्रेस १००३२ विजयी
मन्जु चौधरी उपप्रमुख महिला ४३ नेकपा (एमाले) ९४४९ -
कमला बेल्‍वासे उपप्रमुख महिला ३८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १६१४ -
कुमारी कमला भुसाल उपप्रमुख महिला ४३ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल १२५६ -
नवराज लामिछाने उपप्रमुख पुरुष ४५ स्वतन्त्र १०९६ -
अमेरिकी थारु उपप्रमुख महिला ३१ मधेशी जनअधिकार फोरम, नेपाल (लोकतान्त्रिक) ७४४ -
वलीराम थारु उपप्रमुख पुरुष ६७ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ६२९ -
मिना के.सी. उपप्रमुख महिला ५३ राष्ट्रिय जनमोर्चा १८३ -
परशुराम कुर्मी उपप्रमुख पुरुष ३७ स्वतन्त्र २८ -
बसन्‍त पौडेल उपप्रमुख पुरुष २५ स्वतन्त्र -
इन्द्र बहादुर सेन वली उपप्रमुख पुरुष ३७ स्वतन्त्र -
तेज बहादुर बस्नेत वडा अध्यक्ष पुरुष ४४ नेपाली काँग्रेस १६०४ विजयी
गोबिन्द प्रसाद पन्थी वडा अध्यक्ष पुरुष ६० नेकपा (एमाले) १५६३ -
विर बहादुर थापा वडा अध्यक्ष पुरुष ४६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १८७ -
राम सेवक प्रसाद थारु वडा अध्यक्ष पुरुष ६२ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १२१ -
नर बहादुर घर्ति मगर वडा अध्यक्ष पुरुष ४१ राष्ट्रिय जनमोर्चा ६६ -
लौटन थारु वडा अध्यक्ष पुरुष ५० स्वतन्त्र -
कमला चौधरी महिला सदस्य महिला ३७ नेपाली काँग्रेस १६०२ विजयी
सुशिला दर्लामी महिला सदस्य महिला ४५ नेकपा (एमाले) १५१७ -
राधिका मिश्र महिला सदस्य महिला ३७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १९६ -
मखमली थारु महिला सदस्य महिला ४१ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ९२ -
फुर्सि घर्ति महिला सदस्य महिला ४४ राष्ट्रिय जनमोर्चा ८२ -
तारा दमाई दलित महिला सदस्य महिला ३९ नेपाली काँग्रेस १५७१ विजयी
पुष्पा कुमारी सुनार दलित महिला सदस्य महिला ३५ नेकपा (एमाले) १४९५ -
देवी वि.क दलित महिला सदस्य महिला ४० नेकपा (माओवादी केन्द्र) २११ -
मीना नेपाली दलित महिला सदस्य महिला ३० राष्ट्रिय जनमोर्चा १०७ -
राम प्रसाद वेल्वासे सदस्य पुरुष ६१ नेपाली काँग्रेस १४८५ विजयी
ईश्‍वरी प्रसाद पौडेल सदस्य पुरुष ६७ नेकपा (एमाले) १४४९ विजयी
राम नरेश थारु सदस्य पुरुष ६२ नेपाली काँग्रेस १४२२ -
शारदा चपाई सदस्य महिला ५१ नेकपा (एमाले) १३२८ -
नारायण बहादुर खड्का सदस्य पुरुष ३९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४०७ -
जनक बहादुर खत्री सदस्य पुरुष ६६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २७० -
बरसाती थारु सदस्य पुरुष ५८ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १३५ -
नेत्र प्रसाद गैरे सदस्य पुरुष ५५ राष्ट्रिय जनमोर्चा १२१ -
मीत्रलाल घिमिरे सदस्य पुरुष ४४ राष्ट्रिय जनमोर्चा ११० -
खिमानन्द न्यौपाने सदस्य पुरुष ५३ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १०९ -
जंग वहादुर घर्ती सदस्य पुरुष ५१ राष्ट्रिय जनमुक्ति पार्टी ३७ -
भेषराज शर्मा वडा अध्यक्ष पुरुष ६४ नेकपा (एमाले) १६३२ विजयी
सुरज प्रताप राणा वडा अध्यक्ष पुरुष ४८ नेपाली काँग्रेस १५०९ -
घनश्‍याम भट्टराई वडा अध्यक्ष पुरुष ३४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १५२ -
गोरख प्रसाद गुप्ता वडा अध्यक्ष पुरुष ४४ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ९७ -
नत्थु प्रसाद थारु वडा अध्यक्ष पुरुष ६९ मधेशी जनअधिकार फोरम, नेपाल (लोकतान्त्रिक) ४० -
फुलमाया थारु महिला सदस्य महिला ३८ नेकपा (एमाले) १६६६ विजयी
भवि कुमारी कडेल महिला सदस्य महिला ५५ नेपाली काँग्रेस १३९८ -
कमला शर्मा महिला सदस्य महिला ४४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १९८ -
सित्राजिया थारु महिला सदस्य महिला २३ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १४५ -
राधिका थरुनी महिला सदस्य महिला ३६ मधेशी जनअधिकार फोरम, नेपाल (लोकतान्त्रिक) ३३ -
विन्दु दर्जी दलित महिला सदस्य महिला ४२ नेकपा (एमाले) १६९१ विजयी
शुसिला सुनार दलित महिला सदस्य महिला ३४ नेपाली काँग्रेस १४०७ -
मिना सुनार दलित महिला सदस्य महिला ४२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १४५ -
कमला वादि दलित महिला सदस्य महिला २९ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १४४ -
ईश्वरी प्रसाद खनाल सदस्य पुरुष ५३ नेकपा (एमाले) १६८९ विजयी
भग्गन थारु सदस्य पुरुष ५२ नेकपा (एमाले) १६११ विजयी
लक्ष्मण थारु सदस्य पुरुष ५३ नेपाली काँग्रेस १३८८ -
दुखा थारु सदस्य पुरुष ४१ नेपाली काँग्रेस १३५५ -
लिलापति घिमिरे सदस्य पुरुष ५३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २०० -
भेषराज खनाल सदस्य पुरुष ४२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १७७ -
कृष्ण वहादुर खड्का सदस्य पुरुष ३२ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १४० -
मिन बहादुर तामाङ सदस्य पुरुष ४४ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १११ -
सुरेश थारु सदस्य पुरुष ३२ मधेशी जनअधिकार फोरम, नेपाल (लोकतान्त्रिक) ६० -
जगतवीर थारु सदस्य पुरुष ६३ मधेशी जनअधिकार फोरम, नेपाल (लोकतान्त्रिक) ३४ -
गोविन्द प्रसाद आचार्य वडा अध्यक्ष पुरुष २७ नेकपा (एमाले) १२५१ विजयी
असराम थारु वडा अध्यक्ष पुरुष ३८ नेपाली काँग्रेस १०१८ -
नाथु थारु वडा अध्यक्ष पुरुष ६१ मधेशी जनअधिकार फोरम, नेपाल (लोकतान्त्रिक) ११७ -
प्रदेशीया थारु वडा अध्यक्ष पुरुष ४९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ७० -
वाल कृष्ण चौधरी थारु वडा अध्यक्ष पुरुष ३९ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ६७ -
खुमानन्द पाण्डे वडा अध्यक्ष पुरुष ४६ राष्ट्रिय जनमोर्चा २१ -
कल्पना पोख्रेल महिला सदस्य महिला ५३ नेकपा (एमाले) १११३ विजयी
पम्फा घिमिरे (अधिकारी) महिला सदस्य महिला ३३ नेपाली काँग्रेस ११०७ -
सरस्वती थारु महिला सदस्य महिला २८ मधेशी जनअधिकार फोरम, नेपाल (लोकतान्त्रिक) १६० -
जुठी क्षेत्री महिला सदस्य महिला ५३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ८० -
रुका बन्जाडे महिला सदस्य महिला ३९ राष्ट्रिय जनमोर्चा ३२ -
मन्जरिया थारु महिला सदस्य महिला ३८ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी २८ -
सुमित्रा सुनार दलित महिला सदस्य महिला ३६ नेकपा (एमाले) ११२१ विजयी
माया दर्जी दलित महिला सदस्य महिला ४२ नेपाली काँग्रेस १११३ -
तुल्सा वि.क. दलित महिला सदस्य महिला ३१ मधेशी जनअधिकार फोरम, नेपाल (लोकतान्त्रिक) १४० -
तुल्सा दमाई दलित महिला सदस्य महिला ४९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ८७ -
लच्छी सुनार दलित महिला सदस्य महिला ६१ राष्ट्रिय जनमोर्चा २६ -
विनोद कुमार गुरुङ सदस्य पुरुष ४३ नेपाली काँग्रेस ११३९ विजयी
टेङन थारु सदस्य पुरुष ५४ नेपाली काँग्रेस १११७ विजयी
जुग्गन थारु सदस्य पुरुष ६२ नेकपा (एमाले) ११०५ -
म‌ंगतु राम थारु सदस्य पुरुष ५४ नेकपा (एमाले) १०३१ -
चमेली थारु सदस्य महिला २९ मधेशी जनअधिकार फोरम, नेपाल (लोकतान्त्रिक) १३२ -
धुनराज भण्डारी सदस्य पुरुष ४९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ११७ -
चौतारे थारु सदस्य पुरुष ४८ मधेशी जनअधिकार फोरम, नेपाल (लोकतान्त्रिक) ११७ -
गोविन्द प्रसाद गैरे सदस्य पुरुष ३४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ८७ -
श्‍यामलाल चौधरी सदस्य पुरुष ५९ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ४८ -
पञ्चमा कुमारी थारु सदस्य महिला ३० राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ३३ -
लक्ष्मी आचार्य सदस्य महिला ३३ राष्ट्रिय जनमोर्चा ३२ -
हेमन्त पाण्डे सदस्य पुरुष ३० राष्ट्रिय जनमोर्चा २९ -
पवन कुमार थारु वडा अध्यक्ष पुरुष ३१ नेपाली काँग्रेस १३०९ विजयी
देविराम खनाल वडा अध्यक्ष पुरुष ५७ नेकपा (एमाले) १०९६ -
गोपाल प्रसाद चौधरी वडा अध्यक्ष पुरुष ५२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २५१ -
राम अचल थारु वडा अध्यक्ष पुरुष ४३ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १७ -
डिलाराम भुसाल वडा अध्यक्ष पुरुष ५५ राष्ट्रिय जनमोर्चा १४ -
खिमकला पाण्डे महिला सदस्य महिला ४० नेपाली काँग्रेस १२१० विजयी
अम्बिका न्यौपाने महिला सदस्य महिला ३२ नेकपा (एमाले) ११२७ -
पवित्रा आचार्य महिला सदस्य महिला ५१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २४० -
सुश्री शारदा पौडेल महिला सदस्य महिला ४६ राष्ट्रिय जनमोर्चा २१ -
राम कली सर्केनी दलित महिला सदस्य महिला ५५ नेपाली काँग्रेस ११६४ विजयी
रुपा देवी वि.क. दलित महिला सदस्य महिला ४२ नेकपा (एमाले) ११५६ -
शान्ता वि.क. दलित महिला सदस्य महिला २८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २५० -
जगमनवा थारु सदस्य पुरुष ४९ नेकपा (एमाले) १११८ विजयी
लोक प्रसाद खनाल सदस्य पुरुष ५१ नेपाली काँग्रेस १०६६ विजयी
विन बहादुर वन्जाडे सदस्य पुरुष ४७ नेपाली काँग्रेस १०६० -
माधुराम न्यौपाने सदस्य पुरुष ५३ नेकपा (एमाले) १०१७ -
धन बहादुर श्रीस मगर सदस्य पुरुष ४६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २९६ -
नर बहादुर सुनार सदस्य पुरुष ५७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २४८ -
अर्थ बहादुर विष्ट सदस्य पुरुष ५१ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १९५ -
चेत नारायण खनाल सदस्य पुरुष ६२ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ६४ -
वेचन प्रसाद यादव वडा अध्यक्ष पुरुष ४८ नेपाली काँग्रेस ७११ विजयी
खोम बहादुर थापा वडा अध्यक्ष पुरुष ५७ नेकपा (एमाले) ५६० -
जविउल्लाह मुसलमान वडा अध्यक्ष पुरुष ४० नेकपा (माओवादी केन्द्र) २५६ -
हजरत अली मुसलमान वडा अध्यक्ष पुरुष ३२ स्वतन्त्र १९ -
अब्दुल राइम फकिर वडा अध्यक्ष पुरुष ३८ मधेशी जनअधिकार फोरम, नेपाल (लोकतान्त्रिक) -
सरस्‍वती कुँवर महिला सदस्य महिला ४६ नेपाली काँग्रेस ७३५ विजयी
सुमन लोहार महिला सदस्य महिला ३८ नेकपा (एमाले) ५५९ -
सकिना गद्दी महिला सदस्य महिला ५९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १८६ -
बल्‍लरी दफालनी महिला सदस्य महिला ५८ मधेशी जनअधिकार फोरम, नेपाल (लोकतान्त्रिक) -
बासमती कोरी दलित महिला सदस्य महिला ५८ नेपाली काँग्रेस ७१३ विजयी
तारा देवी धोबी दलित महिला सदस्य महिला ७० नेकपा (एमाले) ५६७ -
भान मति चमाईन दलित महिला सदस्य महिला ५८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १७३ -
अजिजुल्ला मुसलमान सदस्य पुरुष ५० नेपाली काँग्रेस ७१७ विजयी
इसराइल अली मालिक सदस्य पुरुष ३३ नेपाली काँग्रेस ६७० विजयी
कटेश्‍वरी प्रसाद कुर्मी सदस्य पुरुष ६१ नेकपा (एमाले) ५२९ -
तिलक राम यादव सदस्य पुरुष ३७ नेकपा (एमाले) ४९४ -
बृज लाल तेली सदस्य पुरुष ४७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १९० -
वृद्ध भगवान कुर्मी सदस्य पुरुष ३७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १८३ -
गुलाम हुसेन फकिर सदस्य पुरुष ५३ स्वतन्त्र २२ -
दुलारे कोरी सदस्य पुरुष ७५ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १७ -
अरसे आजम डफाली सदस्य पुरुष २७ संघीय समाजवादी फोरम, नेपाल -
मेघ बहादुर के.सी. सदस्य पुरुष ५० राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी -
नन्द लाल यादव वडा अध्यक्ष पुरुष ४५ मधेशी जनअधिकार फोरम, नेपाल (लोकतान्त्रिक) ६३६ विजयी
ऐलेन्द्र प्रसाद कुर्मी वडा अध्यक्ष पुरुष ३९ नेपाली काँग्रेस ५७६ -
शिव गुलाम यादव वडा अध्यक्ष पुरुष ४७ स्वतन्त्र २४९ -
शिव पुजन ढाडी वडा अध्यक्ष पुरुष ३३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १२३ -
राम मंगल बिश्‍वकर्मा वडा अध्यक्ष पुरुष ६५ नेकपा (एमाले) ११७ -
राकेश प्रसाद कलवार वडा अध्यक्ष पुरुष ३८ स्वतन्त्र ९४ -
त्रिभुवन लोनिया वडा अध्यक्ष पुरुष ५१ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी २४ -
उषा केवट महिला सदस्य महिला ४८ मधेशी जनअधिकार फोरम, नेपाल (लोकतान्त्रिक) ५९६ विजयी
भिखिया थरुनी महिला सदस्य महिला ४२ नेपाली काँग्रेस ५५८ -
निर्मला मल्लाह महिला सदस्य महिला ३२ स्वतन्त्र २२७ -
जन्नतुन निसा मनिहार महिला सदस्य महिला ४७ नेकपा (एमाले) १४५ -
निर्मला बढईन महिला सदस्य महिला ५४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १२१ -
चन्द्रावती सोनार महिला सदस्य महिला ५७ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ३१ -
दुर्गावती रैदास दलित महिला सदस्य महिला ४६ मधेशी जनअधिकार फोरम, नेपाल (लोकतान्त्रिक) ५९६ विजयी
बरसथो पासिन दलित महिला सदस्य महिला ४६ नेपाली काँग्रेस ५५५ -
केवली पासि दलित महिला सदस्य महिला ४८ स्वतन्त्र २३० -
राम रती पासिन दलित महिला सदस्य महिला ४९ नेकपा (एमाले) १३० -
इलैची पासिन दलित महिला सदस्य महिला ३८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १०७ -
सोमना पासी दलित महिला सदस्य महिला ३४ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ३४ -
सुवास कलवार सदस्य पुरुष ३८ नेपाली काँग्रेस ६३६ विजयी
अकमल हुसेन शेष सदस्य पुरुष ३३ मधेशी जनअधिकार फोरम, नेपाल (लोकतान्त्रिक) ५५७ विजयी
आश्‍चर्य नाथ तिवारी सदस्य पुरुष ७३ नेपाली काँग्रेस ५०० -
कमल प्रसाद बिश्‍वकर्मा सदस्य पुरुष ४६ मधेशी जनअधिकार फोरम, नेपाल (लोकतान्त्रिक) ४८८ -
जगेश्‍वर अहिर सदस्य पुरुष ७४ स्वतन्त्र २११ -
बिर बहादुर केवट सदस्य पुरुष २९ स्वतन्त्र १८८ -
अहमद हुसेन डफाली सदस्य पुरुष ५९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १५५ -
दयाराम लोनिया सदस्य पुरुष ६३ नेकपा (एमाले) १५२ -
सक्टु यादव सदस्य पुरुष ४२ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १३५ -
जयस मुहमद सदस्य पुरुष ५९ नेकपा (एमाले) ११० -
चैतु पासी सदस्य पुरुष ५६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ८५ -
सुधई चमार सदस्य पुरुष ३६ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी २९ -
राजेश्‍वर सिंह वडा अध्यक्ष पुरुष ६८ नेपाली काँग्रेस ४२५ विजयी
शालिकराम यादव वडा अध्यक्ष पुरुष ४२ स्वतन्त्र ४०५ -
अरुण प्रताप सिंह वडा अध्यक्ष पुरुष २८ नेकपा (एमाले) ३५४ -
शिव नारायण यादव वडा अध्यक्ष पुरुष ३८ संघीय समाजवादी फोरम, नेपाल २०९ -
प्रेमसागर प्रसाद यादव वडा अध्यक्ष पुरुष ४१ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १५ -
प्रभावती लोहार महिला सदस्य महिला ४४ नेपाली काँग्रेस ४३३ विजयी
सुन्दर मति कुर्मी महिला सदस्य महिला ४६ स्वतन्त्र ४०१ -
राम पाती लोनीया महिला सदस्य महिला ४२ नेकपा (एमाले) ३३३ -
प्रभौता पासी महिला सदस्य महिला ६४ संघीय समाजवादी फोरम, नेपाल २०४ -
गायत्री तेली महिला सदस्य महिला ४९ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १६ -
किस्लावती चमाइनी दलित महिला सदस्य महिला ४७ नेपाली काँग्रेस ४२२ विजयी
शान्तोला धोवि दलित महिला सदस्य महिला ४८ स्वतन्त्र ३९९ -
रामरति पासी दलित महिला सदस्य महिला ६१ नेकपा (एमाले) ३२८ -
सुनरा कोरीन दलित महिला सदस्य महिला ५८ संघीय समाजवादी फोरम, नेपाल १८१ -
राजमती चमार दलित महिला सदस्य महिला ३८ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १९ -
राम पियारे यादव सदस्य पुरुष ४६ नेपाली काँग्रेस ४२८ विजयी
अल्गु ढाढी सदस्य पुरुष ६५ नेपाली काँग्रेस ४१८ विजयी
मोहरत प्रसाद कुर्मी सदस्य पुरुष ३५ स्वतन्त्र ३९४ -
सोमनाथ बढई सदस्य पुरुष ५६ स्वतन्त्र ३४९ -
परमेश्‍वर कुर्मी सदस्य पुरुष ६९ नेकपा (एमाले) ३२८ -
प्रभु चमार सदस्य पुरुष ४५ नेकपा (एमाले) ३०६ -
प्रभु दयाल गडरीया सदस्य पुरुष २६ संघीय समाजवादी फोरम, नेपाल २१० -
ओम प्रकाश चौधरी कुर्मी सदस्य पुरुष ३२ संघीय समाजवादी फोरम, नेपाल १९६ -
जगदीस यादव सदस्य पुरुष २५ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ३१ -
राज कुमार चौवे सदस्य पुरुष ३१ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ३० -
कपिलदेव तिवारी वडा अध्यक्ष पुरुष ५० नेपाली काँग्रेस १४९६ विजयी
सन्तराम यादव वडा अध्यक्ष पुरुष ४२ नेकपा (एमाले) ५५६ -
बरसाती यादव वडा अध्यक्ष पुरुष ४७ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १२३ -
बावुराम पाण्‍डे वडा अध्यक्ष पुरुष ३९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १२० -
ओम प्रकाश तिवारी वडा अध्यक्ष पुरुष ३७ स्वतन्त्र ८३ -
उम्मानाथ यादव वडा अध्यक्ष पुरुष ३८ संघीय समाजवादी फोरम, नेपाल २४ -
प्रमिला देवी तिवारी वडा अध्यक्ष महिला ४३ स्वतन्त्र -
विमला देवी कुर्मी महिला सदस्य महिला ३९ नेपाली काँग्रेस १३९२ विजयी
भुमकला घिमिरे महिला सदस्य महिला ३९ नेकपा (एमाले) ६१६ -
चन्द्रावति केवट महिला सदस्य महिला ४१ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १०२ -
सुमित्रा केवट महिला सदस्य महिला ५० नेकपा (माओवादी केन्द्र) ८८ -
मान्ति केवट महिला सदस्य महिला ५१ स्वतन्त्र ४८ -
इन्द्रावती रैदास दलित महिला सदस्य महिला ४६ नेपाली काँग्रेस १३८३ विजयी
मन्नावती कोरी दलित महिला सदस्य महिला ५० नेकपा (एमाले) ५९४ -
वच्ची पासी दलित महिला सदस्य महिला ५४ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १३० -
नारायण प्रसाद खनाल सदस्य पुरुष ५३ नेपाली काँग्रेस १३९० विजयी
रामेश्वर प्रसाद थारु सदस्य पुरुष ४१ नेपाली काँग्रेस ११३८ विजयी
सुमन्त थारु सदस्य पुरुष ३४ नेकपा (एमाले) ४९९ -
मगरे अहिर सदस्य पुरुष ६८ नेकपा (एमाले) ४९२ -
जैनुल्लाह मुसलमान सदस्य पुरुष ५५ स्वतन्त्र २८४ -
टिकाराम कोहार सदस्य पुरुष ४१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १२८ -
घिराउ यादव सदस्य पुरुष ४४ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १२२ -
चन्द्रमणी बेल्वासे सदस्य पुरुष ३३ स्वतन्त्र १०७ -
प्रसाद मल्लाह सदस्य पुरुष ४८ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ६९ -
हरि राम अहिर सदस्य पुरुष ५० स्वतन्त्र ६५ -
सन्त राम पासी सदस्य पुरुष ५५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ६० -
लौटु अहिर सदस्य पुरुष ५० संघीय समाजवादी फोरम, नेपाल ३२ -
अमेरिका केवट सदस्य पुरुष ५४ संघीय समाजवादी फोरम, नेपाल २७ -
खुमानन्द न्यौपाने वडा अध्यक्ष पुरुष ५२ नेकपा (एमाले) १९३१ विजयी
चन्द्रमान थारु वडा अध्यक्ष पुरुष ४१ नेपाली काँग्रेस १५९२ -
राजेन्द्र प्रसाद वेल्बासे वडा अध्यक्ष पुरुष ५३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ८२ -
प्रमोद आचार्य वडा अध्यक्ष पुरुष ३२ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ६८ -
प्रविण विश्‍वकर्मा वडा अध्यक्ष पुरुष ५३ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल २० -
विश्‍वनाथ थारु वडा अध्यक्ष पुरुष ६६ मधेशी जनअधिकार फोरम, नेपाल (लोकतान्त्रिक) १९ -
प्रेम लाल जैसी वडा अध्यक्ष पुरुष ६३ राष्ट्रिय जनमोर्चा १४ -
कमक्षी देवी उपाध्याय (खनाल) महिला सदस्य महिला ५२ नेकपा (एमाले) १८८९ विजयी
कुमारी चुमा बेल्बासे महिला सदस्य महिला ४६ नेपाली काँग्रेस १६२३ -
विष्नु बादी महिला सदस्य महिला २५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ७५ -
शुसिला कुमारी थारु महिला सदस्य महिला ३९ मधेशी जनअधिकार फोरम, नेपाल (लोकतान्त्रिक) ५१ -
केशरी श्रेष्ठ महिला सदस्य महिला ५१ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ३७ -
जाल माया सुनार दलित महिला सदस्य महिला ३५ नेकपा (एमाले) १९१४ विजयी
बिनिमया कामी दलित महिला सदस्य महिला ३८ नेपाली काँग्रेस १५६० -
जहारा बादी दलित महिला सदस्य महिला ४९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ८० -
डोली नेपाली दलित महिला सदस्य महिला ४३ मधेशी जनअधिकार फोरम, नेपाल (लोकतान्त्रिक) ६६ -
विण्णु माया वादी दलित महिला सदस्य महिला ६५ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी २७ -
कुमारी गाइनी दलित महिला सदस्य महिला ४२ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल १६ -
फेरु थारु सदस्य पुरुष ५२ नेकपा (एमाले) १८७८ विजयी
कृण्ण कुमार थारु सदस्य पुरुष ३९ नेकपा (एमाले) १८०१ विजयी
दामोदर खनाल सदस्य पुरुष ४९ नेपाली काँग्रेस १६५७ -
सुकई अहिर सदस्य पुरुष ३४ नेपाली काँग्रेस १५३४ -
गोपाल बहादुर वि.क सदस्य पुरुष २९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १०८ -
डिलाराम न्यौपाने सदस्य पुरुष ५१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ५७ -
यम प्रसाद घिमिरे सदस्य पुरुष ४० राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ५५ -
राजेन्द्र प्रसाद थारु सदस्य पुरुष ५२ मधेशी जनअधिकार फोरम, नेपाल (लोकतान्त्रिक) ५१ -
प्रकाश बनिया सदस्य पुरुष ५५ मधेशी जनअधिकार फोरम, नेपाल (लोकतान्त्रिक) ४७ -
गोविन्द प्रसाद अधिकारी सदस्य पुरुष ४२ स्वतन्त्र ४५ -
लिलाखर अधिकारी सदस्य पुरुष ५० राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ३३ -
१० त्रिलोकी खरविन्द वडा अध्यक्ष पुरुष ५२ संघीय समाजवादी फोरम, नेपाल ७४८ विजयी
१० कृष्ण कुवर चौधरी वडा अध्यक्ष पुरुष ५० नेपाली काँग्रेस ५४८ -
१० बुद्धीराम केवट वडा अध्यक्ष पुरुष ३८ स्वतन्त्र ४१९ -
१० अब्दुल सहाम मुसलमान वडा अध्यक्ष पुरुष ४५ नेकपा (एमाले) ४१४ -
१० नजामुद्दीन फकीर वडा अध्यक्ष पुरुष ४४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३६८ -
१० अयोध्या लाल श्रीवास्तव वडा अध्यक्ष पुरुष ३८ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ४७ -
१० मेघनाथ केवट वडा अध्यक्ष पुरुष ४८ स्वतन्त्र -
१० कवुतरा कहाँर महिला सदस्य महिला ५२ संघीय समाजवादी फोरम, नेपाल ७९६ विजयी
१० तरावुन निसा गद्दी महिला सदस्य महिला ४५ नेपाली काँग्रेस ४८३ -
१० राधा घर्ती महिला सदस्य महिला ४५ नेकपा (एमाले) ४१३ -
१० चम्पा केवट महिला सदस्य महिला ४६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३६६ -
१० झुलरी केवट महिला सदस्य महिला ३३ स्वतन्त्र ३४९ -
१० पहुनी थारु चौधरी महिला सदस्य महिला ३८ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ६३ -
१० सोनमती धोवी दलित महिला सदस्य महिला ४५ संघीय समाजवादी फोरम, नेपाल ७९९ विजयी
१० सावित्रि धोविन दलित महिला सदस्य महिला ६६ नेपाली काँग्रेस ४८७ -
१० राजमती हरिजन चमाईन दलित महिला सदस्य महिला ३९ नेकपा (एमाले) ४१२ -
१० सुगना धोवी दलित महिला सदस्य महिला ६३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३६८ -
१० अकालमति पासी दलित महिला सदस्य महिला ४३ स्वतन्त्र ३४० -
१० सुमिरिता पासी दलित महिला सदस्य महिला ४७ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ४५ -
१० सन्दीप कुमार पान्डेय सदस्य पुरुष ३० संघीय समाजवादी फोरम, नेपाल ८४५ विजयी
१० त्रिभुवन कुर्मी सदस्य पुरुष ४० संघीय समाजवादी फोरम, नेपाल ७६६ विजयी
१० प्रजाराम अहिर सदस्य पुरुष ५३ नेपाली काँग्रेस ४५० -
१० जवाहिर लाल केवट सदस्य पुरुष ६१ नेपाली काँग्रेस ४१० -
१० बरकत अली नाउ सदस्य पुरुष ४७ नेकपा (एमाले) ३९१ -
१० ओम प्रकाश पासी सदस्य पुरुष ३२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३५५ -
१० औध राज कहाँर सदस्य पुरुष ५७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३४७ -
१० राज कुमार केवट सदस्य पुरुष ४६ नेकपा (एमाले) ३४४ -
१० चन्द्रवली हरिजन सदस्य पुरुष ३२ स्वतन्त्र ३२२ -
१० भुलइ प्रसाद यादव सदस्य पुरुष ४७ स्वतन्त्र २७५ -
१० भोला कहाँर सदस्य पुरुष ४० राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १०९ -
१० बद्री प्रसाद कुर्मि सदस्य पुरुष ४४ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ९८ -
१० राम बहादुर बरई सदस्य पुरुष ५३ स्वतन्त्र -

साभार : निर्वाचन आयोग

शान्तिका अग्रदुत गौतम बुद्धको नामबाट नामाकरण गरिएको बुद्धभूमि नगरपालिका कपिलवस्तु जिल्लाको उत्तरी भागमा अवस्थित छ । नेपालको पुनर्संरचना गर्ने क्रममा स्थानीय तहको गठन गर्दा साविकका २ वटा नगरपालिकाहरु बुद्धवाटिका र भृकुटी नगरपालिका तथा साविकका ३ वटा गाउँ विकास समितिहरु मानपुर, महुवा र धनकौलीलाई मिलाएर यस नगरपालिकाको स्थापना २६ फागुन २०७३ ...... पूरा पढ्नुहोस्

साविक भएका गाविस र वडा विभाजन तालिका
क्षेत्रफल ३६६.६७ वर्ग कि. मी.
पुरूष साक्षरता दर ६९.७ %
महिला साक्षरता दर ४९.९ %
# वडा साविक गाविस सा.वडा नं. परिवार संख्या पुरूष महिला जनसंख्या
- बुद्धभुमी नगरपालिका 11521 31583 33366 64949
- 1 बुद्धबाटिका 12–16 1,548 3,486 3,993 7,479
- 2 बुद्धबाटिका 1–5 1,658 3,672 4,071 7,743
- 3 बुद्धबाटिका 6–11 971 2,281 2,655 4,936
- 4 भृकुटी 6–8 1,108 2,703 2,994 5,697
- 5 भृकुटी 9,10 681 2,203 2,278 4,481
- 6 महुवा 1–9 829 2,783 2,766 5,549
- 7 मानपुर 1–9 562 2,036 1,898 3,934
- 8 भृकुटी 1,2 1,093 3,371 3,403 6,774
- 9 भृकुटी 3–5 1,765 4,437 4,893 9,330
- 10 धनकौली 1–9 1,306 4,611 4,415 9,026

साभार : सङ्घीय मामिला थता सामान्य प्रशासन मन्त्रालय ,गाउँपालिका तथा नगरपालिकाको संक्षिप्त परिचय पुस्तिका २०७४

वित्तीय संस्था


शैक्षिक संस्था


सुरक्षा निकाय


स्वास्थ्य संस्था