ताजा खबर

सुधिर कुमार पौडेल

मेयर
9856005600

सर्मिलादेवी पौडेल क्षेत्री

उप-मेयर
9856005607

स्थानीय निर्वाचन २०७४ को परिणाम
वडा उम्मेदवारका नाम पद लिंग उमेर राजनीतिक दल / स्वतन्त्र प्राप्त मत परिणाम
सुधिर कुमार पौडेल अध्यक्ष पुरुष ४६ नेकपा (एमाले) ५०४१ विजयी
प्रदीप कुमार पौडेल(क्षेत्री) अध्यक्ष पुरुष ६२ नेपाली काँग्रेस ३०८६ -
कल्पना कुमारी कार्की अध्यक्ष महिला २९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २२२ -
ख्याम नारायण ढकाल अध्यक्ष पुरुष ५५ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल ७६ -
गणेश शर्मा ढकाल अध्यक्ष पुरुष ५८ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १७ -
वेद प्रसाद पनेरु अध्यक्ष पुरुष ६७ स्वतन्त्र -
सर्मिला देवी पौडेल(क्षेत्री) उपाध्यक्ष महिला ४५ नेकपा (एमाले) ५०८५ विजयी
गीता देवी चपाई उपाध्यक्ष महिला ४४ नेपाली काँग्रेस २८६२ -
नगेन्द्र प्रसाद पौडेल उपाध्यक्ष पुरुष ५७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३४० -
मीना देवी शर्मा (ढकाल) उपाध्यक्ष महिला ३९ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल ६९ -
लोक प्रसाद ढकाल वडा अध्यक्ष पुरुष ६१ नेकपा (एमाले) ९०९ विजयी
जिव नाथ शर्मा वडा अध्यक्ष पुरुष ६४ नेपाली काँग्रेस ६७९ -
अम्बिका प्रसाद ढकाल वडा अध्यक्ष पुरुष ५७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ८३ -
तारा देवी ढकाल महिला सदस्य महिला ५२ नेकपा (एमाले) ८८० विजयी
शर्मिला देवी गुरुङ् महिला सदस्य महिला ३६ नेपाली काँग्रेस ७०५ -
डोल कुमारी ढकाल महिला सदस्य महिला ४७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ८३ -
पूर्ण कुमारी कमिनी दलित महिला सदस्य महिला ५५ नेकपा (एमाले) ८६१ विजयी
मिना दर्जी दलित महिला सदस्य महिला ३३ नेपाली काँग्रेस ७१७ -
टिका नेपाली दलित महिला सदस्य महिला ३५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ६९ -
जुमा लाल विश्‍वकर्मा सदस्य पुरुष ५७ नेकपा (एमाले) ८३१ विजयी
नारायण प्रसाद अधिकारी सदस्य पुरुष ६४ नेकपा (एमाले) ८३० विजयी
लाल बहादुर क्षेत राम ढकाल सदस्य पुरुष ६७ नेपाली काँग्रेस ६८८ -
अशोक कुमार गुरुङ्ग सदस्य पुरुष ४४ नेपाली काँग्रेस ६७७ -
सूर्य बहादुर ढकाल सदस्य पुरुष ६० राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १५१ -
वाल कृष्ण अधिकारी सदस्य पुरुष ५१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ८१ -
ठान बहादुर सुनार सदस्य पुरुष ४६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ७४ -
रामचन्द्र प्रसाद पौडेल वडा अध्यक्ष पुरुष ५६ नेकपा (एमाले) ९१६ विजयी
थानेश्‍वर पाध्या वडा अध्यक्ष पुरुष ५३ नेपाली काँग्रेस ३५९ -
गंगा राज गुरुङ वडा अध्यक्ष पुरुष ५३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १७४ -
कुन्ती देवी शर्मा गौतम महिला सदस्य महिला ४७ नेकपा (एमाले) ९१२ विजयी
पार्वती देवी पौडेल महिला सदस्य महिला ५८ नेपाली काँग्रेस ३६६ -
किरण तिमसिना महिला सदस्य महिला ४७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १०२ -
विन्दु देवी कामी दलित महिला सदस्य महिला ४४ नेकपा (एमाले) ९०४ विजयी
लक्ष्मी गौतम दर्जी दलित महिला सदस्य महिला २६ नेपाली काँग्रेस ३६१ -
धनसुवा वि.क. दलित महिला सदस्य महिला ३४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ११८ -
खेम बहादुर कार्की थापा सदस्य पुरुष ६० नेकपा (एमाले) ८५९ विजयी
लेख नाथ पौडेल सदस्य पुरुष ५३ नेकपा (एमाले) ७१४ विजयी
खेम बहादुर गुरुङ सदस्य पुरुष ६० नेपाली काँग्रेस ३६१ -
बुद्धि बहादुर पौडेल सदस्य पुरुष ५९ नेपाली काँग्रेस ३४० -
शिव पौडेल सदस्य पुरुष २५ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी २८६ -
ख्याम बहादुर दमै सदस्य पुरुष ४९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १०० -
राम बहादुर वि.क. सदस्य पुरुष ३८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ९४ -
बिशणु बहादुर खत्री वडा अध्यक्ष पुरुष ४३ नेकपा (एमाले) ६४७ विजयी
डिल बहादुर खत्री वडा अध्यक्ष पुरुष ५५ नेपाली काँग्रेस ५०१ -
सुरेन्द्र राज पौडेल वडा अध्यक्ष पुरुष ३० नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल २१ -
गुजेश्वरी क्षेत्री महिला सदस्य महिला ५६ नेकपा (एमाले) ६३८ विजयी
कल्पना पौडेल महिला सदस्य महिला ३७ नेपाली काँग्रेस ५०१ -
दिप्पेश्वरी पौडेल महिला सदस्य महिला ४३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३१ -
रुकमिणी उपाध्याय महिला सदस्य महिला ६५ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी -
विन्दु कुमारी वि.क. दलित महिला सदस्य महिला ३५ नेकपा (एमाले) ६५९ विजयी
रञ्जना दर्जी दलित महिला सदस्य महिला ३५ नेपाली काँग्रेस ४८६ -
हरि हर शर्मा सदस्य पुरुष ६३ नेकपा (एमाले) ६३१ विजयी
टिकाराम सार्की सदस्य पुरुष ६९ नेकपा (एमाले) ६०२ विजयी
चोला कान्त शर्मा पौडेल सदस्य पुरुष ४२ नेपाली काँग्रेस ४४७ -
सूर्य बहादुर क्षेत्री सदस्य पुरुष ४० नेपाली काँग्रेस ४०० -
रेशम बहादुर कार्की सदस्य पुरुष ५९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १६२ -
दिवाकर शर्मा पौडेल सदस्य पुरुष ४७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४२ -
चिन्ता मणी पौडेल (पाध्य) वडा अध्यक्ष पुरुष ५० नेकपा (एमाले) ७४० विजयी
रमेश कुमार शर्मा वडा अध्यक्ष पुरुष ५२ नेपाली काँग्रेस ४८८ -
चन्द्र बहादुर रानाभाट वडा अध्यक्ष पुरुष ६४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २३ -
जमुना पौडेल महिला सदस्य महिला ४५ नेकपा (एमाले) ६८१ विजयी
तारा देवी उपाध्याय महिला सदस्य महिला ३९ नेपाली काँग्रेस ३७६ -
तिल कुमारी पौडेल महिला सदस्य महिला ४९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४६ -
विष्णु दमै दलित महिला सदस्य महिला ५२ नेकपा (एमाले) ७१३ विजयी
ग‌ंगा थापा नेपाली दलित महिला सदस्य महिला २२ नेपाली काँग्रेस ३७४ -
भिम कुमारी वि.क. दलित महिला सदस्य महिला ४३ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ३५ -
मति माया सुनार दलित महिला सदस्य महिला ५७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३३ -
सोभीत बहादुर रानाभाट सदस्य पुरुष ५९ नेकपा (एमाले) ८४४ विजयी
भानुभक्त शर्मा सदस्य पुरुष ६३ नेकपा (एमाले) ८१२ विजयी
ठहर प्रसाद पौडेल सदस्य पुरुष ३९ नेपाली काँग्रेस ३३९ -
ठहर प्रसाद लामीछाने सदस्य पुरुष ४४ नेपाली काँग्रेस ३२७ -
जनक लाल उपाध्याय सदस्य पुरुष ६८ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ४५ -
गिरिधारी उपाध्याय पौडेल सदस्य पुरुष ६८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३९ -
सुक देव दर्जी सदस्य पुरुष ६४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३३ -
कृष्ण प्रसाद पनेरु वडा अध्यक्ष पुरुष ४७ नेकपा (एमाले) ८७६ विजयी
थमन बहादुर वोगटी वडा अध्यक्ष पुरुष ६३ नेपाली काँग्रेस ४७२ -
कृष्ण प्रसाद पौडेल वडा अध्यक्ष पुरुष ५५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ७५ -
सिता थापा महिला सदस्य महिला ४४ नेकपा (एमाले) ९१३ विजयी
नर कुमारी खड्का महिला सदस्य महिला ५४ नेपाली काँग्रेस ३९२ -
सरस्वती शर्मा महिला सदस्य महिला ४४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ७१ -
सिता सार्की दलित महिला सदस्य महिला २६ नेकपा (एमाले) ८८४ विजयी
माया देवी सार्की दलित महिला सदस्य महिला ४७ नेपाली काँग्रेस ४०३ -
बिष्णुमाया बि.क. दलित महिला सदस्य महिला ६३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ६९ -
दुर्गा देवी वि.क दलित महिला सदस्य महिला ३९ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १९ -
रिषिराम पाध्याय सदस्य पुरुष ५६ नेकपा (एमाले) ८९२ विजयी
नरेन्द्र शर्मा सदस्य पुरुष ४० नेकपा (एमाले) ८८१ विजयी
वाल विक्रम के.सी. सदस्य पुरुष ६० नेपाली काँग्रेस ३७४ -
देवी प्रसाद शर्मा सदस्य पुरुष ६९ नेपाली काँग्रेस ३५५ -
भक्त बहादुर सार्की सदस्य पुरुष ६७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ८५ -
देव बहादुर वोगटी सदस्य पुरुष ४८ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ७१ -
गोपाल सुनार सदस्य पुरुष ६१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ६६ -
हुम नाथ पनेरु सदस्य पुरुष ७२ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १८ -
कृष्ण प्रसाद ढकाल वडा अध्यक्ष पुरुष ५४ नेकपा (एमाले) ८९८ विजयी
नविन ढकाल वडा अध्यक्ष पुरुष ४८ नेपाली काँग्रेस ६२२ -
मेघनाथ ढकाल वडा अध्यक्ष पुरुष ५६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २५ -
हस्त देवी ढकाल महिला सदस्य महिला ५३ नेकपा (एमाले) ८११ विजयी
येम सिरी गुरुङ महिला सदस्य महिला ४५ नेपाली काँग्रेस ६२७ -
सावित्री पौडेल सापकोटा महिला सदस्य महिला ३३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४५ -
देवी ढकाल महिला सदस्य महिला ५७ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी -
अम्वी देवी कामी दलित महिला सदस्य महिला ४५ नेकपा (एमाले) ८०७ विजयी
लक्ष्मी रामदाम गहतराज दलित महिला सदस्य महिला २६ नेपाली काँग्रेस ६१४ -
शोवा देवी नेपाली दर्जी दलित महिला सदस्य महिला ४९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४२ -
भुवन बहादुर जि.सी. सदस्य पुरुष ६१ नेकपा (एमाले) ८२१ विजयी
यदुनाथ ढकाल सदस्य पुरुष ६२ नेकपा (एमाले) ७५४ विजयी
सुर्य प्रसाद ढकाल सदस्य पुरुष ५८ नेपाली काँग्रेस ६७० -
शिव प्रसाद ढकाल सदस्य पुरुष ५५ नेपाली काँग्रेस ५८२ -
धनिराम सापकोटा सदस्य पुरुष ५६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ९१ -
मैत बहादुर दर्जी बहादुर दर्जी सदस्य पुरुष ५५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ५७ -

साभार : निर्वाचन आयोग

आँधिखोला, सेतीखोला, सरादीखोलाको काखमा अवस्थित अन्धाअन्धी , श्रवणकुमार र डहरेले सिंचित गरेको अनेकन धार्मिक, सांस्कृतिक एवं प्राकृतिक विविधतायुक्त भूमिको रुपमा रहेको आँधिखोला गाउँपालिका देशमा लोकतान्त्रिक संघीय गणतन्त्रको स्थापना पछि साविक फारथुम, सेतीदोभान, वाङसिङ देउराली,विचारीचौतारा, चिलाउनेबास र पञ्चमूल गाविसको वडा नं.७ र ३ बाहेकका क्षेत्रलाई समेटेर २७ फागुन २०७३आँधीखोला गाउँपालिका नामाकरण ...... पूरा पढ्नुहोस्

साविक भएका गाविस र वडा विभाजन तालिका
क्षेत्रफल ६९.६१ वर्ग कि. मी.
पुरूष साक्षरता दर ८४ %
महिला साक्षरता दर ६७.५ %
# वडा साविक गाविस सा.वडा नं. परिवार संख्या पुरूष महिला जनसंख्या
- आँधिखोला गाउँपालिका 4125 7072 9517 16589
- 1 पँन्चमुल 1,2,1–6,8,9 893 1639 2159 3798
- 2 चिलाउनेबास 1–9 662 1169 1553 2722
- 3 विचारीचौतारा 1–9 563 930 1255 2185
- 4 वाङसिङ देउराली 1–9 624 996 1378 2374
- 5 सेतीदोभान 1–9 780 1313 1785 3098
- 6 फापरथुम 1–9 603 1025 1387 2412

साभार : सङ्घीय मामिला थता सामान्य प्रशासन मन्त्रालय ,गाउँपालिका तथा नगरपालिकाको संक्षिप्त परिचय पुस्तिका २०७४

वित्तीय संस्था


शैक्षिक संस्था


सुरक्षा निकाय


स्वास्थ्य संस्था