ताजा खबर

दिर्घ नारायण अर्याल

मेयर
9856053132

चिन मया गुरुङ्

उप-मेयर
9856053134

स्थानीय निर्वाचन २०७४ को परिणाम
वडा उम्मेदवारका नाम पद लिंग उमेर राजनीतिक दल / स्वतन्त्र प्राप्त मत परिणाम
दिर्घ नारायण अर्याल अध्यक्ष पुरुष ६६ नेपाली काँग्रेस ३३१९ विजयी
मोहन बहादुर अधिकारी अध्यक्ष पुरुष ५३ नेकपा (एमाले) ३२४१ -
देउ नारायण ढकाल अध्यक्ष पुरुष ७२ स्वतन्त्र १४३ -
बालकृष्ण पौडेल अध्यक्ष पुरुष ७० राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १२८ -
भुवन सिं वि.क. अध्यक्ष पुरुष ५१ राष्ट्रिय जनमोर्चा -
चिन माया गूरुङ्ग उपाध्यक्ष महिला ४२ नेकपा (एमाले) ३३३४ विजयी
माया खत्री क्षेत्री उपाध्यक्ष महिला ४८ नेपाली काँग्रेस ३२१५ -
कमला खड्का उपाध्यक्ष महिला ४९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३५० -
कला वती देवकोटा उपाध्यक्ष महिला ५२ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ९१ -
चित्र बहादुर विष्ट क्षेत्री वडा अध्यक्ष पुरुष ६१ नेकपा (एमाले) ७९४ विजयी
विष्णु बहादुर रोकाहा वडा अध्यक्ष पुरुष ४७ नेपाली काँग्रेस ७९३ -
भिम बहादुर गोदार वडा अध्यक्ष पुरुष ३२ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ४६ -
जुना कुमारी विष्ट क्षेत्री महिला सदस्य महिला ४२ नेकपा (एमाले) ८१३ विजयी
कोपिला घर्ति क्षेत्री महिला सदस्य महिला ३४ नेपाली काँग्रेस ७८३ -
सन्त कुमारी देवकोटा महिला सदस्य महिला ५३ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ३२ -
रुपा कुमारी सुनार दलित महिला सदस्य महिला २९ नेकपा (एमाले) ८१४ विजयी
पुनम परियार दलित महिला सदस्य महिला ३३ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ७८ -
दल बहादुर दमै सदस्य पुरुष ७२ नेकपा (एमाले) ८०८ विजयी
होम बहादुर घर्ती क्षेत्री सदस्य पुरुष ४६ नेकपा (एमाले) ७८५ विजयी
डिल बहादुर थापा गोदार सदस्य पुरुष ५६ नेपाली काँग्रेस ७४६ -
भिम बहादुर वि.क. सदस्य पुरुष ४० नेपाली काँग्रेस ७४४ -
डिल कुमारी रोका सदस्य महिला ६२ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ३० -
खेम बहादुर क्षेत्री सदस्य पुरुष ६० राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी २९ -
हुम नाथ देवकोटा सदस्य पुरुष ४७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) -
लाल बहादुर गुरुङ्ग वडा अध्यक्ष पुरुष ६४ नेपाली काँग्रेस ५९० विजयी
नेत्र बहादुर थापा वडा अध्यक्ष पुरुष ५५ नेकपा (एमाले) ४०९ -
कर्ण बहादुर रोकाहा वडा अध्यक्ष पुरुष ६८ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी -
सरस्वती खत्री महिला सदस्य महिला ४९ नेपाली काँग्रेस ६०० विजयी
चित्र कुमारी गुरुङ्ग महिला सदस्य महिला ४० नेकपा (एमाले) ३९३ -
दुर्गा देवी कामी दलित महिला सदस्य महिला ४७ नेपाली काँग्रेस ५९४ विजयी
हिरा वि.क दलित महिला सदस्य महिला ३५ नेकपा (एमाले) ३९७ -
पूर्ण बहादुर अधिकारी सदस्य पुरुष ६९ नेपाली काँग्रेस ६०१ विजयी
खेम बहादुर रोकाहा सदस्य पुरुष ५३ नेपाली काँग्रेस ५८६ विजयी
धन बहादुर घर्ती क्षेत्री सदस्य पुरुष ५४ नेकपा (एमाले) ३९२ -
क्षेत्र बहादुर रोका सदस्य पुरुष ४६ नेकपा (एमाले) ३७९ -
रुद्र बहादुर रोकाहा सदस्य पुरुष ५२ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १७ -
मन बहादुर थापा क्षेत्री सदस्य पुरुष ५९ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १० -
राज कुमार घले वडा अध्यक्ष पुरुष ५३ नेपाली काँग्रेस ५४२ विजयी
फुन नारायण काफ्ले वडा अध्यक्ष पुरुष ५१ नेकपा (एमाले) ४६० -
दया राम पौडेल वडा अध्यक्ष पुरुष ३५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २० -
एशोभा काफ्ले महिला सदस्य महिला ४४ नेकपा (एमाले) ५१७ विजयी
याम कुमारी काफ्ले महिला सदस्य महिला ३९ नेपाली काँग्रेस ४७१ -
डाँसी कुमारी पौडेल महिला सदस्य महिला ६७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २६ -
रिता दर्जी दलित महिला सदस्य महिला ४० नेकपा (एमाले) ५०४ विजयी
चन्द्र कला दमै दलित महिला सदस्य महिला ४० नेपाली काँग्रेस ४८३ -
बुद्धि राम वि.क सदस्य पुरुष ५२ नेकपा (एमाले) ५१३ विजयी
देवी रिजाल पौडेल सदस्य महिला २६ नेकपा (एमाले) ५१० विजयी
विष्णु कुमारी लम्साल सदस्य महिला ५१ नेपाली काँग्रेस ४७२ -
शेष कान्त पौडेल सदस्य पुरुष ५९ नेपाली काँग्रेस ४६८ -
प्रेम शर्मा शर्मा पौडेल सदस्य पुरुष ५६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३१ -
जित कुमारी चपाई वडा अध्यक्ष महिला ४२ नेकपा (एमाले) ४७५ विजयी
भुवान सिंह गुरुङ्ग वडा अध्यक्ष पुरुष ५३ नेपाली काँग्रेस ३६३ -
धन बहादुर कामी वडा अध्यक्ष पुरुष ५८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १६ -
देवि चापागाई महिला सदस्य महिला ४२ नेकपा (एमाले) ४३६ विजयी
देवका चापागाई महिला सदस्य महिला ५५ नेपाली काँग्रेस ४१४ -
सिता दर्जी महिला सदस्य महिला ३५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १६ -
देवी सुनार दलित महिला सदस्य महिला ३७ नेकपा (एमाले) ४६४ विजयी
हिरा कुमारी कमीनी दलित महिला सदस्य महिला ५० नेपाली काँग्रेस ३६८ -
फुल मती कामी दलित महिला सदस्य महिला ५६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १८ -
धर्म दत्त ढकाल सदस्य पुरुष ६१ नेकपा (एमाले) ४५५ विजयी
मित्र प्रसाद चपाई सदस्य पुरुष ६७ नेकपा (एमाले) ४३१ विजयी
महेन्द्र प्रसाद चपाई सदस्य पुरुष ५० नेपाली काँग्रेस ३८३ -
सन्तोष कुमार गुरुङ्ग सदस्य पुरुष ४० नेपाली काँग्रेस ३५३ -
गंगा राम शर्मा पौडेल सदस्य पुरुष ६२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २१ -
ख्याम नारायण खनाल वडा अध्यक्ष पुरुष ५६ नेपाली काँग्रेस ५७९ विजयी
गुप्त बहादुर गुरुङ्ग वडा अध्यक्ष पुरुष ५५ नेकपा (एमाले) ४५८ -
डिल बहादुर लामिछाने वडा अध्यक्ष पुरुष ४० नेकपा (माओवादी केन्द्र) २३१ -
हिरा देवी पौडेल महिला सदस्य महिला ५२ नेपाली काँग्रेस ५७७ विजयी
चन्द्रकला उपाध्या महिला सदस्य महिला ५९ नेकपा (एमाले) ४८२ -
सुनिता पौडेल महिला सदस्य महिला ३१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १८८ -
खगीसरा नेपाली दलित महिला सदस्य महिला ३५ नेपाली काँग्रेस ५९५ विजयी
गुमा कुमारी नेपाली दलित महिला सदस्य महिला ३४ नेकपा (एमाले) ४६८ -
माया देवी दर्जी दलित महिला सदस्य महिला ४७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १८१ -
नरहरी शर्मा सिग्देल सदस्य पुरुष ६३ नेकपा (एमाले) ५६६ विजयी
वुद्ध बहादुर क्षेत्री सदस्य पुरुष ४३ नेपाली काँग्रेस ५०४ विजयी
मोहन प्रसाद चापागाई सदस्य पुरुष ५७ नेकपा (एमाले) ५०२ -
झपट बहादुर पौडेल क्षेत्री सदस्य पुरुष ६६ नेपाली काँग्रेस ४९५ -
कृष्ण प्रसाद खनाल सदस्य पुरुष ६७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २०५ -
अगने बिश्वकर्मा सदस्य पुरुष ७७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १६२ -
तेज बहादुर रोका वडा अध्यक्ष पुरुष ३५ नेपाली काँग्रेस ४९८ विजयी
तिर्थ प्रसाद ढकाल वडा अध्यक्ष पुरुष ७० नेकपा (एमाले) ४९१ -
गंगा प्रसाद अर्याल वडा अध्यक्ष पुरुष ५८ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी २५९ -
कुमारी देवी रोकाहा महिला सदस्य महिला ५८ नेकपा (एमाले) ५१३ विजयी
पार्वती ढकाल महिला सदस्य महिला ४४ नेपाली काँग्रेस ४७३ -
नाइन्द्रा रोका क्षेत्री महिला सदस्य महिला ४७ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १६७ -
चिजा विश्‍वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला ४३ नेपाली काँग्रेस ५०६ विजयी
पुनम दर्जी दलित महिला सदस्य महिला ४१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४०१ -
मिना वि.क दलित महिला सदस्य महिला ३५ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १५९ -
सन्जीव गुरुङ सदस्य पुरुष ३८ नेपाली काँग्रेस ५१० विजयी
भेषराज रिमाल सदस्य पुरुष ३६ नेकपा (एमाले) ४९४ विजयी
भुवानी शंकर ढकाल सदस्य पुरुष ६० नेपाली काँग्रेस ४६३ -
तुलसी राम ढकाल सदस्य पुरुष ६५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३६७ -
लोक बहादुर घर्ती सदस्य पुरुष ५१ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १५८ -
झवे सार्की सदस्य पुरुष ५६ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १३७ -

साभार : निर्वाचन आयोग

साविक वालिङ, धनुवासे र पेखुबाघखोर गाँउ विकास समिति मिलाएर नेपाल सरकारबाट ११ माघ २०५३ वालिङ नगरपालिका घोषणा गरिएको थियो । वि.सं. २०७३ सालमा नेपालको नयाँ प्रादेशिक संरचना कायम गर्दा हालको वालिङ नगरपालिकामा साविकको वालिङ नगरपालिका, साविक गाविसहरु माझकोट शिवालय, एलादी, जगत भञ्ज्याङ, केवरे भञ्ज्याङ, सिर्सेकोट र थुमपोखराको सबै वडाहरु तथा ...... पूरा पढ्नुहोस्

साविक भएका गाविस र वडा विभाजन तालिका
क्षेत्रफल ५७.२२ वर्ग कि. मी.
# वडा साविक गाविस सा.वडा नं. परिवार संख्या पुरूष महिला जनसंख्या
- अर्जुनचौपारी गाउँपालिका 3938 6952 9227 16179
- 1 अर्जुनचौपारी 1–5 947 1736 2198 3934
- 2 अर्जुनचौपारी 6–9 559 1017 1356 2373
- 3 रापाकोट 3,5–8 513 939 1227 2166
- 4 रापाकोट 1,2,4,9 461 864 1126 1990
- 4 पँन्चमुल 3 461 864 1126 1990
- 5 आरुचौर 1–9 760 1248 1708 2956
- 6 सतौदरौ 1–9 698 1148 1612 2760
- 6 पँन्चमुल 7 698 1148 1612 2760

साभार : सङ्घीय मामिला थता सामान्य प्रशासन मन्त्रालय ,गाउँपालिका तथा नगरपालिकाको संक्षिप्त परिचय पुस्तिका २०७४

वित्तीय संस्था


शैक्षिक संस्था


सुरक्षा निकाय


स्वास्थ्य संस्था