ताजा खबर

श्री शिव कुमार गिरी

मेयर
९८५६०५४४९०

श्री बिमला श्रेष्ठ

उप-मेयर
९८५६०५५६०६

स्थानीय निर्वाचन २०७४ को परिणाम
वडा उम्मेदवारका नाम पद लिंग उमेर राजनीतिक दल / स्वतन्त्र प्राप्त मत परिणाम
शिव कुमार गिरी प्रमुख पुरुष ५६ नेपाली काँग्रेस ५९८९ विजयी
बुद्धि मान श्रेष्ठ प्रमुख पुरुष ५० नेकपा (एमाले) ५००८ -
हरि प्रसाद भट्टराई प्रमुख पुरुष ४७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४५३ -
रुकविर वि.क प्रमुख पुरुष ५८ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल ४५ -
अर्जुन प्रसाद पंज्ञानी प्रमुख पुरुष ४४ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ४१ -
विमला श्रेष्ठ उपप्रमुख महिला ४३ नेपाली काँग्रेस ६३५८ विजयी
सरस्वती देवी भट्टराई उपप्रमुख महिला ४८ नेकपा (एमाले) ४४९६ -
सीता आचार्य उपप्रमुख महिला ४३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ५२४ -
टिकाराम तिवारी वडा अध्यक्ष पुरुष ६५ नेपाली काँग्रेस ५२२ विजयी
डिल बहादुर आले वडा अध्यक्ष पुरुष ३८ नेकपा (एमाले) ३७६ -
नर बहादुर आले वडा अध्यक्ष पुरुष ४८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ५० -
मिना थापा महिला सदस्य महिला ३२ नेपाली काँग्रेस ४९५ विजयी
तिला देवी भण्डारी महिला सदस्य महिला ४१ नेकपा (एमाले) ३७२ -
सिता थापा महिला सदस्य महिला २४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ६३ -
चुनी सरा विश्‍वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला ४८ नेपाली काँग्रेस ५०० विजयी
मंगली देवी सुनार दलित महिला सदस्य महिला ६० नेकपा (एमाले) ३८० -
तारा कुमारी दमै दलित महिला सदस्य महिला ५४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ५७ -
तिल बहादुर श्रेष्ठ सदस्य पुरुष ३४ नेपाली काँग्रेस ४९७ विजयी
कृष्ण बहादुर आले सदस्य पुरुष ५६ नेपाली काँग्रेस ४८० विजयी
बाबु राम तिवारी सदस्य पुरुष ४८ नेकपा (एमाले) ३९२ -
सितल राना सदस्य पुरुष ३७ नेकपा (एमाले) ३७२ -
टेक बहादुर थापा सदस्य पुरुष ३४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ६८ -
पिताम्बर खनाल सदस्य पुरुष २२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ५१ -
सुर्य बहादुर सेन वडा अध्यक्ष पुरुष ६० नेपाली काँग्रेस ५४८ विजयी
डिल कुमारी थापा वडा अध्यक्ष महिला ५० नेकपा (एमाले) २८१ -
लिल बहादुर कुमाल वडा अध्यक्ष पुरुष ५६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ८१ -
इशा राना महिला सदस्य महिला २२ नेपाली काँग्रेस ५४४ विजयी
उषा देवी कुमाल महिला सदस्य महिला ३६ नेकपा (एमाले) ३२४ -
नारायणी दमै दलित महिला सदस्य महिला ३८ नेपाली काँग्रेस ५२८ विजयी
देवी वि.क. दलित महिला सदस्य महिला ३२ नेकपा (एमाले) ३१३ -
शुष्मा बि.क. दलित महिला सदस्य महिला ४२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४६ -
दिपेन्द्र गहतराज सदस्य पुरुष २५ नेपाली काँग्रेस ५२४ विजयी
महेन्द्र बहादुर सिंजाली सदस्य पुरुष ४९ नेपाली काँग्रेस ५२१ विजयी
ध्रुव प्रसाद भट्टराई सदस्य पुरुष ५५ नेकपा (एमाले) ३०५ -
भिम वहादुर वि.क. सदस्य पुरुष ३४ नेकपा (एमाले) २८६ -
टेक बहादुर थापा सदस्य पुरुष ७१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ५३ -
सोम बहादुर विश्‍वकर्मा सदस्य पुरुष ४७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४८ -
सुन्दर विक्रम खाँण वडा अध्यक्ष पुरुष ४५ नेपाली काँग्रेस ५४९ विजयी
लोक बहादुर सारु वडा अध्यक्ष पुरुष ५१ नेकपा (एमाले) २१३ -
नईन्द्र बहादुर खाँण वडा अध्यक्ष पुरुष ५९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) -
भगवती थापा महिला सदस्य महिला ३२ नेपाली काँग्रेस ५४५ विजयी
राम माया बिर्कटा महिला सदस्य महिला ४१ नेकपा (एमाले) १९६ -
हरि कुमारी मल्ल महिला सदस्य महिला ३२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १४ -
लिला कुमारी सार्की दलित महिला सदस्य महिला ३३ नेपाली काँग्रेस ५३८ विजयी
देउ माया कामी दलित महिला सदस्य महिला ३५ नेकपा (एमाले) १९० -
मसिना कामी दलित महिला सदस्य महिला ४१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १४ -
जुत बहादुर राना सदस्य पुरुष ५३ नेपाली काँग्रेस ५४४ विजयी
कृष्‍ण प्रसाद ज्ञवाली सदस्य पुरुष ५८ नेपाली काँग्रेस ५३४ विजयी
गगन सिं आले सदस्य पुरुष ४३ नेकपा (एमाले) १९४ -
नारायण वहादुर नेपाली सदस्य पुरुष ४२ नेकपा (एमाले) १७५ -
टुक वहादुर मल्ल सदस्य पुरुष ५५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १५ -
खिम बहादुर मल्ल थापा सदस्य पुरुष ५६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १५ -
विक्रम बहादुर सारु वडा अध्यक्ष पुरुष ४२ नेपाली काँग्रेस ८४४ विजयी
दिल बहादुर खाँण वडा अध्यक्ष पुरुष ४७ नेकपा (एमाले) २३८ -
लाल प्रसाद गुरुङ वडा अध्यक्ष पुरुष ३० नेकपा (माओवादी केन्द्र) २६ -
इन्द्र कुमारी खांण महिला सदस्य महिला ४० नेपाली काँग्रेस ८२५ विजयी
हरि पुरी महिला सदस्य महिला ६२ नेकपा (एमाले) २५१ -
केशरी नेपाली महिला सदस्य महिला ३६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३० -
माया देबी कामी दलित महिला सदस्य महिला ६१ नेपाली काँग्रेस ८०७ विजयी
माया देवी दमै दलित महिला सदस्य महिला ५३ नेकपा (एमाले) २५१ -
लक्ष्मी सुनार दलित महिला सदस्य महिला ४३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४२ -
तिलक बहादुर खाँण सदस्य पुरुष ४८ नेपाली काँग्रेस ८१८ विजयी
बम बहादुर हमाल पौडेल सदस्य पुरुष ५६ नेपाली काँग्रेस ७९६ विजयी
गणेश प्रसाद पोख्रेल सदस्य पुरुष ६२ नेकपा (एमाले) २५५ -
धन बहादुर वि.क. सदस्य पुरुष ३० नेकपा (एमाले) २३८ -
ईन्द्र बहादुर शाही वडा अध्यक्ष पुरुष ५२ नेपाली काँग्रेस १११९ विजयी
दाल बहादुर थापा वडा अध्यक्ष पुरुष ३० नेकपा (एमाले) २१२ -
श्रीक बहादुर थापा वडा अध्यक्ष पुरुष ५६ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी -
हित माया चन महिला सदस्य महिला ४१ नेपाली काँग्रेस १११४ विजयी
भुना कुमारी थापा महिला सदस्य महिला ५५ नेकपा (एमाले) २१७ -
भेल सरी कामी दलित महिला सदस्य महिला ४४ नेपाली काँग्रेस ११०३ विजयी
मति वि.क दलित महिला सदस्य महिला ३८ नेकपा (एमाले) २२८ -
रवि चन्द्र मल्ल सदस्य पुरुष ३५ नेपाली काँग्रेस १०९९ विजयी
लोक बहादुर राना सदस्य पुरुष ५४ नेपाली काँग्रेस १०९४ विजयी
डोल कुमारी खाँण सदस्य महिला ४८ नेकपा (एमाले) २१८ -
सुर्य बहादुर शाही सदस्य पुरुष ४६ नेकपा (एमाले) २०९ -
एक देव भट्टराई वडा अध्यक्ष पुरुष ५२ नेपाली काँग्रेस ६६४ विजयी
सोम वहादुर खवास वडा अध्यक्ष पुरुष ३६ नेकपा (एमाले) ३२४ -
सुक माया वि.क. वडा अध्यक्ष महिला ३९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १९ -
घन श्याम बस्ताकोटी वडा अध्यक्ष पुरुष ५६ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १० -
नौ माया राना महिला सदस्य महिला ४४ नेपाली काँग्रेस ६६७ विजयी
बिन्दु मल्ल महिला सदस्य महिला ३१ नेकपा (एमाले) ३२९ -
विष्णु माया वि.क. दलित महिला सदस्य महिला ३६ नेपाली काँग्रेस ६८२ विजयी
माया कुमारी सुनार दलित महिला सदस्य महिला ४८ नेकपा (एमाले) ३१२ -
तारा बहादुर राना सदस्य पुरुष ६० नेपाली काँग्रेस ६७५ विजयी
पर्शु राम गिरी सदस्य पुरुष ४० नेपाली काँग्रेस ६६१ विजयी
सुधान राना सदस्य पुरुष ५२ नेकपा (एमाले) ३१३ -
डिल्ली राम खनाल सदस्य पुरुष ४३ नेकपा (एमाले) ३१२ -
रवि चन्द्र बस्ताकोटी वडा अध्यक्ष पुरुष ६८ नेकपा (एमाले) ६३५ विजयी
हिम लाल पोख्रेल वडा अध्यक्ष पुरुष ५४ नेपाली काँग्रेस ५३८ -
तिलक चन्द्र ढकाल वडा अध्यक्ष पुरुष ५१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ५९ -
टोपली थापा महिला सदस्य महिला ६० नेकपा (एमाले) ६४८ विजयी
बसुना पाठक महिला सदस्य महिला ३९ नेपाली काँग्रेस ५१६ -
सरस्वती ढकाल(गैह्रे) महिला सदस्य महिला ३० नेकपा (माओवादी केन्द्र) ५७ -
अन कुमारी सार्की दलित महिला सदस्य महिला ४३ नेकपा (एमाले) ६६३ विजयी
निसा कुमारी वि.क दलित महिला सदस्य महिला २९ नेपाली काँग्रेस ४८४ -
सुक माया सार्की दलित महिला सदस्य महिला २४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ६८ -
जङ्ग बहादुर मगर सदस्य पुरुष ४४ नेकपा (एमाले) ६५५ विजयी
लक्ष्मी प्रसाद रिमाल सदस्य पुरुष ५१ नेकपा (एमाले) ६४३ विजयी
खड्क बहादुर सेन सदस्य पुरुष ५१ नेपाली काँग्रेस ४९७ -
तोय वहादुर गुरुङ सदस्य पुरुष ६६ नेपाली काँग्रेस ४९२ -
नेत्र बहादुर कँडेल क्षेत्री सदस्य पुरुष ५३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ५७ -
बोम बहादुर मल्ल सदस्य पुरुष ३८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ५१ -
नव राज श्रेष्‍ठ वडा अध्यक्ष पुरुष ६४ नेपाली काँग्रेस ६८५ विजयी
गोपाल प्रसाद भण्डारी वडा अध्यक्ष पुरुष ५९ नेकपा (एमाले) ६७० -
विनोद प्रसाद खनाल वडा अध्यक्ष पुरुष ४१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ८३ -
खडा नन्द भण्डारी वडा अध्यक्ष पुरुष ५० नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल -
विमला काफ्ले महिला सदस्य महिला ३६ नेपाली काँग्रेस ७४० विजयी
मथुरा कुमाल महिला सदस्य महिला ३६ नेकपा (एमाले) ६५५ -
राधा भुषाल महिला सदस्य महिला ४२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ५५ -
बिमला कुमारी बि.क दलित महिला सदस्य महिला २३ नेपाली काँग्रेस ७५१ विजयी
जमुना बि.क. दलित महिला सदस्य महिला ४६ नेकपा (एमाले) ६३९ -
रन्त प्रसाद वराल सदस्य पुरुष ४१ नेपाली काँग्रेस ७१६ विजयी
राजु कुमाल सदस्य पुरुष ४७ नेपाली काँग्रेस ६९६ विजयी
शिव राज कुवर सदस्य पुरुष ३५ नेकपा (एमाले) ६६९ -
अर्जुन प्रसाद घिमीरे सदस्य पुरुष ५६ नेकपा (एमाले) ६३९ -
भुवानीस्वर कुमाल सदस्य पुरुष ५२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ५७ -
ज्योती चक्र शर्मा सदस्य पुरुष ७१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ५१ -
शंकर भक्त भण्डारी वडा अध्यक्ष पुरुष ४८ नेकपा (एमाले) ७५५ विजयी
टुक राज पाठक वडा अध्यक्ष पुरुष ६२ नेपाली काँग्रेस ५८५ -
महेश चन्द्र भट्टराई वडा अध्यक्ष पुरुष ५८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १०७ -
भरत पाठक वडा अध्यक्ष पुरुष ५३ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल ९५ -
कृष्ण कुंवर वडा अध्यक्ष पुरुष ३७ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी २० -
शान्ती आचार्य महिला सदस्य महिला ३२ नेकपा (एमाले) ७७६ विजयी
कल्पना खनाल महिला सदस्य महिला ४२ नेपाली काँग्रेस ६३४ -
अप्सरा भण्डारी महिला सदस्य महिला ३९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १०० -
पूर्णिमा नेपाली दलित महिला सदस्य महिला २९ नेकपा (एमाले) ८०६ विजयी
मञ्जु परीयार दलित महिला सदस्य महिला २७ नेपाली काँग्रेस ५८० -
विष्णु दमै दलित महिला सदस्य महिला ३२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ११० -
भुपराज घर्ती सदस्य पुरुष ५० नेकपा (एमाले) ७३७ विजयी
विष्णु प्रसाद आचार्य सदस्य पुरुष ४० नेकपा (एमाले) ७२५ विजयी
सुर्य प्रसाद आचार्य सदस्य पुरुष ७० नेपाली काँग्रेस ५८९ -
राम चन्द्र वि.क सदस्य पुरुष ४६ नेपाली काँग्रेस ५१४ -
मन बहादुर जि.टी. सदस्य पुरुष ४१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २४० -
हुम वहादुर नेपाली सदस्य पुरुष ४५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १६१ -
१० रामु कोइराला वडा अध्यक्ष पुरुष ५२ नेकपा (एमाले) ४९० विजयी
१० उदय राज श्रेष्ठ वडा अध्यक्ष पुरुष ६४ नेपाली काँग्रेस ३६१ -
१० इश्वर कुमार थापा खाम्चा वडा अध्यक्ष पुरुष ४५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २४७ -
१० जिवन प‌ंज्ञानी वडा अध्यक्ष पुरुष ३६ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १३ -
१० गंगी सरा कोइराला महिला सदस्य महिला ६० नेकपा (एमाले) ५४० विजयी
१० जमुना पंज्ञानी भट्टराई महिला सदस्य महिला ३४ नेपाली काँग्रेस ३७१ -
१० प्याम कला कोइराला महिला सदस्य महिला ४९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २०३ -
१० नेवा कान्ती दमै दलित महिला सदस्य महिला ५२ नेकपा (एमाले) ४९१ विजयी
१० शुकु कामी दलित महिला सदस्य महिला २६ नेपाली काँग्रेस ३५९ -
१० निर्मला सार्की दलित महिला सदस्य महिला ३५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २३५ -
१० ठग बहादुर थापा सदस्य पुरुष ५२ नेकपा (एमाले) ४८६ विजयी
१० हुम बहादुर खाम्चा सदस्य पुरुष ५५ नेकपा (एमाले) ४६८ विजयी
१० शालिक राम देवकोटा सदस्य पुरुष ४४ नेपाली काँग्रेस ३९२ -
१० चतुर्भुज भण्डारी भण्डारी जैसी सदस्य पुरुष ६३ नेपाली काँग्रेस ३६८ -
१० कृष्ण देव पंगेनी सदस्य पुरुष ३८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २३६ -
१० याम बहादुर थापा सदस्य पुरुष ३२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २३५ -

साभार : निर्वाचन आयोग

स्याङ्जा जिल्लाको दक्षिणी सिमामा रहेको चापाकोट नगरपालिका नेपाल सरकारको २५ बैशाख २०७१ को निर्णय अनुसार साविकको कुवाकोट, चापाकोट र रत्नपुर गाउँ विकास समितिलाईसमेटेर निर्माण भएको हो ।दक्षिणी सिमानामा काली गण्डकी नदीले पाल्पा जिल्लासँग यसको सिमाना छुट्टाएको छ भने पूर्वमा ज्यग्दी खोलाले सिखाम गाविस र उत्तरमा किवारे भन्ज्यांग तथा पस्छिममा पकवादी ...... पूरा पढ्नुहोस्

साविक भएका गाविस र वडा विभाजन तालिका
पुरूष साक्षरता दर ६६.९ %
महिला साक्षरता दर ८५.३ %
# वडा साविक गाविस सा.वडा नं. परिवार संख्या पुरूष महिला जनसंख्या
- चापाकोट नगरपालिका 5934 11030 14976 26006
- 1 चापाकोट 13,14 526 989 1435 2424
- 1 पक्वादी 8
- 2 चापाकोट 2,8,9 482 914 1238 2152
- 3 मल्याङकोट 5–9 478 858 1134 1992
- 4 मल्याङकोट 1–3 550 1025 1411 2436
- 4 सेखाम 7
- 5 सेखाम 1,2,4–6,8,9 710 1343 1805 3148
- 6 साँखर 1–6 538 1041 1381 2422
- 7 साँखर 7–9 653 1203 1633 2836
- 7 सेखाम 3
- 8 चापाकोट 1,3,4 747 1359 1837 3196
- 9 चापाकोट 5–7 766 1401 1873 3274
- 10 चापाकोट 10–12 484 897 1229 2126

साभार : सङ्घीय मामिला थता सामान्य प्रशासन मन्त्रालय ,गाउँपालिका तथा नगरपालिकाको संक्षिप्त परिचय पुस्तिका २०७४

वित्तीय संस्था


शैक्षिक संस्था


सुरक्षा निकाय


स्वास्थ्य संस्था