ताजा खबर

भुपराज अधिकारी

मेयर

देवीसरा थापा

उप-मेयर

स्थानीय निर्वाचन २०७४ को परिणाम
वडा उम्मेदवारका नाम पद लिंग उमेर राजनीतिक दल / स्वतन्त्र प्राप्त मत परिणाम
भुपराज अधिकारी प्रमुख पुरुष ४९ नेकपा (एमाले) ८३६८ विजयी
लालगोपाल अर्याल प्रमुख पुरुष ७२ नेपाली काँग्रेस ६०६२ -
लोकेन्द्र तराङ प्रमुख पुरुष ४३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १३८१ -
विष्णु प्रसाद गैहे प्रमुख पुरुष ५४ राष्ट्रिय जनमोर्चा ३९ -
लेमकला भट्टराई प्रमुख महिला ४७ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ३६ -
देवी सरा थापा उपप्रमुख महिला ५२ नेकपा (एमाले) ८४१९ विजयी
खगी सरा भण्डारी उपप्रमुख महिला ४० नेपाली काँग्रेस ५९७६ -
रीता खनाल उपप्रमुख महिला ४२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १२२६ -
धर्मराज न्यौपाने उपप्रमुख पुरुष ५६ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ११५ -
तुलसा देवी पराजुली उपप्रमुख महिला ४६ राष्ट्रिय जनमोर्चा ७५ -
गणेश प्रसाद बस्याल वडा अध्यक्ष पुरुष ४२ नेकपा (एमाले) ८३० विजयी
शालिक राम बस्याल वडा अध्यक्ष पुरुष ५४ नेपाली काँग्रेस ६४८ -
उमा खर पाण्डे वडा अध्यक्ष पुरुष ५० नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३५ -
पम्फा तिवारी महिला सदस्य महिला ४५ नेपाली काँग्रेस ७४५ विजयी
रुमा देवी बस्याल महिला सदस्य महिला ५९ नेकपा (एमाले) ७०५ -
विष्णु कला अधिकारी महिला सदस्य महिला ५० नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४८ -
पम्फा नेपाली दलित महिला सदस्य महिला ३९ नेपाली काँग्रेस ७८२ विजयी
विष्णु माया वि.क. दलित महिला सदस्य महिला ४१ नेकपा (एमाले) ६८८ -
ओम प्रसाद श्रेष्‍ठ सदस्य पुरुष ५१ नेपाली काँग्रेस ७७९ विजयी
टंक प्रसाद पाण्डेय सदस्य पुरुष ६० नेपाली काँग्रेस ७५३ विजयी
टिका राम वस्‍याल सदस्य पुरुष ६० नेकपा (एमाले) ७२८ -
कर्न विर लामा सदस्य पुरुष ५० नेकपा (एमाले) ६८७ -
रन वहादुर थापा पल्ली सदस्य पुरुष ५८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ६२ -
कोपिला गैरे सदस्य महिला ३९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४६ -
इव प्रसाद कर्माचार्य वडा अध्यक्ष पुरुष ४५ नेकपा (एमाले) ८७४ विजयी
धन बहादुर थापा वडा अध्यक्ष पुरुष ४९ नेपाली काँग्रेस ६७४ -
तिर्थ बहादुर राना वडा अध्यक्ष पुरुष ६८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २२२ -
देवी प्रसाद कर्मचार्य वडा अध्यक्ष पुरुष ६५ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी -
रेखा न्यौपाने महिला सदस्य महिला २९ नेकपा (एमाले) ९२२ विजयी
दान माया राना महिला सदस्य महिला २८ नेपाली काँग्रेस ६९५ -
कौशिला थापा महिला सदस्य महिला २८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १५२ -
सुनिता वि.क दलित महिला सदस्य महिला २६ नेकपा (एमाले) ९४४ विजयी
रिता परियार दलित महिला सदस्य महिला २४ नेपाली काँग्रेस ६५५ -
नरमाया वि.क. सुनार दलित महिला सदस्य महिला ५४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १४३ -
खर्ग बहादुर थापा सदस्य पुरुष ३६ नेकपा (एमाले) ९०२ विजयी
लाल बहादुर घर्ती सदस्य पुरुष ४४ नेकपा (एमाले) ८९७ विजयी
कपिलदेव भण्डारी सदस्य पुरुष ३४ नेपाली काँग्रेस ६५९ -
प्रदिप कर्मचार्य सदस्य पुरुष २८ नेपाली काँग्रेस ६२९ -
धन बहादुर राना सदस्य पुरुष ४५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २०० -
शिव पाण्डे सदस्य पुरुष २३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १७० -
महेश भट्टराई वडा अध्यक्ष पुरुष ४० नेपाली काँग्रेस ६६२ विजयी
भेम लाल अर्याल वडा अध्यक्ष पुरुष ४३ नेकपा (एमाले) ५८३ -
अर्जुन प्रसाद श्रेष्ठ वडा अध्यक्ष पुरुष ५७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४२ -
तिल कुमारी भण्डारी वडा अध्यक्ष महिला ४७ राष्ट्रिय जनमोर्चा २५ -
बेनिकला वस्याल वडा अध्यक्ष महिला ५४ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १८ -
सावित्रा वस्याल महिला सदस्य महिला ५६ नेकपा (एमाले) ६४२ विजयी
नमा कुमारी भट्टराई महिला सदस्य महिला ४५ नेपाली काँग्रेस ५५३ -
सीता देवी भट्टराई महिला सदस्य महिला ५६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ६२ -
सुमित्रा खड्का दलित महिला सदस्य महिला ३५ नेकपा (एमाले) ६९६ विजयी
सुमित्रा सुनार दलित महिला सदस्य महिला ३९ नेपाली काँग्रेस ५३४ -
पानु माया नेपाली दलित महिला सदस्य महिला ४० नेकपा (माओवादी केन्द्र) ५० -
लिला प्रसाद श्रेष्ठ सदस्य पुरुष ४७ नेकपा (एमाले) ७७४ विजयी
मन बहादुर राना सदस्य पुरुष ५१ नेकपा (एमाले) ५८५ विजयी
चन्द्र वहादुर रखालि/ थापा सदस्य पुरुष ५९ नेपाली काँग्रेस ५४० -
शिव प्रसाद न्यौपाने सदस्य पुरुष ३४ नेपाली काँग्रेस ४७२ -
भुवन श्रेष्ठ सदस्य पुरुष २६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ६४ -
पदम वहादुर थापा सदस्य पुरुष ६२ राष्ट्रिय जनमुक्ति पार्टी ६२ -
दुर्ग बहादुर थापा सदस्य पुरुष ४८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ५३ -
नेत्र प्रसाद पाण्डे वडा अध्यक्ष पुरुष ५४ नेकपा (एमाले) ६४६ विजयी
ढाकाराम न्यौपाने वडा अध्यक्ष पुरुष ४८ नेपाली काँग्रेस ६४० -
भोजराज पाण्डे वडा अध्यक्ष पुरुष ४२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १०० -
चनी सरा थापा महिला सदस्य महिला ४० नेकपा (एमाले) ६२१ विजयी
नर माया राना महिला सदस्य महिला ६० नेपाली काँग्रेस ५८६ -
मनरुपा अर्याल महिला सदस्य महिला ३७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १६१ -
कुमारी सुनार दलित महिला सदस्य महिला ४१ नेकपा (एमाले) ६५० विजयी
अम माया वि.क दलित महिला सदस्य महिला ३१ नेपाली काँग्रेस ६१३ -
उजेली सुनार दलित महिला सदस्य महिला ५६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ११५ -
जगु लाल पाण्डेय सदस्य पुरुष ५० नेपाली काँग्रेस ६५७ विजयी
कृष्ण कुमार राना सदस्य पुरुष ३९ नेपाली काँग्रेस ६४८ विजयी
मिन बहादुर गाहा सदस्य पुरुष ३० नेकपा (एमाले) ६०८ -
खिमानन्द न्यौपाने सदस्य पुरुष ५२ नेकपा (एमाले) ६०६ -
मन बहादुर फुंजाली सदस्य पुरुष ४६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ११५ -
बिष्णु बहादुर बसेल क्षेत्री वडा अध्यक्ष पुरुष ५० नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४३५ विजयी
घन श्याम भट्टराई वडा अध्यक्ष पुरुष ५२ नेकपा (एमाले) ४०९ -
भुम बहादुर रखाली वडा अध्यक्ष पुरुष २६ नेपाली काँग्रेस २४६ -
सुमित्रा रखाली महिला सदस्य महिला ३९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४८२ विजयी
चन्द्रकला गौडेल महिला सदस्य महिला ५१ नेकपा (एमाले) ४०६ -
मिना बस्याल महिला सदस्य महिला २७ नेपाली काँग्रेस १९२ -
सिता देबी सार्की दलित महिला सदस्य महिला ३३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४१२ विजयी
कौशीला सुनार दलित महिला सदस्य महिला ४० नेकपा (एमाले) ४०७ -
नैना कला सार्की दलित महिला सदस्य महिला ६७ नेपाली काँग्रेस २४६ -
चन्द्र बहादुर थापा सदस्य पुरुष ६३ नेकपा (एमाले) ४११ विजयी
चन्द्र बहादुर राना सदस्य पुरुष ४४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३९३ विजयी
भिम प्रसाद शर्मा पौडेल सदस्य पुरुष ७४ नेकपा (एमाले) ३८४ -
पदम बहादुर क्षेत्री सदस्य पुरुष ६३ नेपाली काँग्रेस ३४७ -
यामनाथ पौडेल सदस्य पुरुष ४० नेकपा (माओवादी केन्द्र) २९६ -
मीत्र लाल भट्टराई सदस्य पुरुष ६२ नेपाली काँग्रेस २७५ -
टिकाराम भुसाल वडा अध्यक्ष पुरुष ४७ नेकपा (एमाले) ७०९ विजयी
सीता चापागाई वडा अध्यक्ष महिला ५७ नेपाली काँग्रेस ४३९ -
एक नारायण तिवारी वडा अध्यक्ष पुरुष ४४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ७१ -
अग्नी प्रसाद चापागाई वडा अध्यक्ष पुरुष ५२ राष्ट्रिय जनमोर्चा १३ -
पुनम कुमारी न्यौपाने महिला सदस्य महिला २८ नेकपा (एमाले) ७१३ विजयी
देवि माया थापा महिला सदस्य महिला ६२ नेपाली काँग्रेस ४११ -
गमि सरा गाहा महिला सदस्य महिला ४२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ७४ -
च्याली माया फुङजाली महिला सदस्य महिला ४५ राष्ट्रिय जनमोर्चा १६ -
कुमारी बि.क. दलित महिला सदस्य महिला ४७ नेकपा (एमाले) ७०७ विजयी
सरिता सुनार दलित महिला सदस्य महिला ३८ नेपाली काँग्रेस ३८७ -
कुमारी वि.क दलित महिला सदस्य महिला २७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ९२ -
मिना वि.क दलित महिला सदस्य महिला ३८ राष्ट्रिय जनमोर्चा १५ -
होम बहादुर थापा सदस्य पुरुष २७ नेकपा (एमाले) ६८६ विजयी
विन बहादुर कुंवर सदस्य पुरुष ५४ नेकपा (एमाले) ६६९ विजयी
चेत नाथ चापागाई सदस्य पुरुष ४४ नेपाली काँग्रेस ४४६ -
कमलपती भुसाल सदस्य पुरुष ८० नेपाली काँग्रेस ३६१ -
शेर बहादुर थापा सदस्य पुरुष ३३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १४९ -
लुक बहादुर थापा सदस्य पुरुष ६४ राष्ट्रिय जनमोर्चा ३४ -
मित्र लाल चापागाई सदस्य पुरुष ६८ राष्ट्रिय जनमोर्चा १३ -
राम बहादुर गुरुङ्ग वडा अध्यक्ष पुरुष ४६ नेकपा (एमाले) १७७० विजयी
गो कृष्ण पाण्डे वडा अध्यक्ष पुरुष ६३ नेपाली काँग्रेस ३८४ -
टिका राम भण्डारी वडा अध्यक्ष पुरुष ४६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३४ -
गौ माया राना वडा अध्यक्ष महिला ५५ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी -
हेम कुमारी सिंजाली महिला सदस्य महिला ४४ नेकपा (एमाले) १७७१ विजयी
तुलसा भण्डारी महिला सदस्य महिला ३१ नेपाली काँग्रेस ४१२ -
धन माया विश्‍वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला ५५ नेकपा (एमाले) १७७१ विजयी
नेत्र कुमारी दमै दलित महिला सदस्य महिला २७ नेपाली काँग्रेस ३८३ -
सुक माया दमै दलित महिला सदस्य महिला ४४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २७ -
तोलाकान्त अधिकारी सदस्य पुरुष ५८ नेकपा (एमाले) १६८८ विजयी
चोला कान्त भण्डारी सदस्य पुरुष ५१ नेकपा (एमाले) १६८६ विजयी
ठाकुर प्रसाद पाठक सदस्य पुरुष ४७ नेपाली काँग्रेस ४७८ -
शेसकान्त अधिकारी सदस्य पुरुष ६१ नेपाली काँग्रेस ४११ -
हर्ष बहादुर राना सदस्य पुरुष ४७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३० -
भेक प्रसाद श्रेष्‍ठ वडा अध्यक्ष पुरुष ५० नेपाली काँग्रेस ६०४ विजयी
क्षेत्र बहादुर राना वडा अध्यक्ष पुरुष ४७ नेकपा (एमाले) ४१८ -
केदार नाथ अधिकारी वडा अध्यक्ष पुरुष ४७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २९ -
धन कुमारी थापा महिला सदस्य महिला ४९ नेपाली काँग्रेस ६०१ विजयी
भीम सरा राना महिला सदस्य महिला ५२ नेकपा (एमाले) ४४१ -
विष्णु कुमारी दमै दलित महिला सदस्य महिला ३६ नेपाली काँग्रेस ५९२ विजयी
कविता बराल दलित महिला सदस्य महिला २९ नेकपा (एमाले) ४३९ -
घनश्याम अर्याल सदस्य पुरुष ४७ नेपाली काँग्रेस ६०६ विजयी
रेशमराज पाध्या सदस्य पुरुष ६३ नेपाली काँग्रेस ५८९ विजयी
टिका१० राम अधिकारी सदस्य पुरुष ४६ नेकपा (एमाले) ४२३ -
हिमलाल भट्टराई सदस्य पुरुष ३० नेकपा (एमाले) ४२१ -
हरी लाल खनाल वडा अध्यक्ष पुरुष ५३ नेपाली काँग्रेस ७३७ विजयी
हिरामणी भण्डारी वडा अध्यक्ष पुरुष ३२ नेकपा (एमाले) ५२८ -
निम प्रसाद खनाल वडा अध्यक्ष पुरुष ४० नेकपा (माओवादी केन्द्र) १७९ -
विष्णु खनाल महिला सदस्य महिला ४१ नेपाली काँग्रेस ६५२ विजयी
लाल कुमारी राना मगर महिला सदस्य महिला ४४ नेकपा (एमाले) ४९७ -
कल्पना सापकोटा महिला सदस्य महिला ३१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २६० -
सुना विश्‍वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला ५३ नेपाली काँग्रेस ६८३ विजयी
देवी कामी दलित महिला सदस्य महिला ३८ नेकपा (एमाले) ५१३ -
फुल माया विश्वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला ३६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १७४ -
डोल राज भण्डारी सदस्य पुरुष ६८ नेपाली काँग्रेस ६९६ विजयी
अमर बहादुर डिसुवा सदस्य पुरुष ३२ नेपाली काँग्रेस ६८७ विजयी
परसुराम अर्याल सदस्य पुरुष ५३ नेकपा (एमाले) ४९७ -
प्रेम नारायण भण्डारी सदस्य पुरुष ६४ नेकपा (एमाले) ४७४ -
तिलचन गौडेल सदस्य पुरुष ५५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १९३ -
तारा प्रसाद भण्डारी सदस्य पुरुष २७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १९० -
१० ध्रुव प्रसाद शर्मा वडा अध्यक्ष पुरुष ५० नेपाली काँग्रेस ४११ विजयी
१० क्षेत्र वहादुर गाहा वडा अध्यक्ष पुरुष ४९ नेकपा (एमाले) २७२ -
१० बुद्धिमाया खनाल महिला सदस्य महिला ४९ नेपाली काँग्रेस ३७३ विजयी
१० तारा गौडेल महिला सदस्य महिला ४० नेकपा (एमाले) २९३ -
१० मनिका सार्की दलित महिला सदस्य महिला ६० नेपाली काँग्रेस ३८३ विजयी
१० रन कुमारी नेपाली दलित महिला सदस्य महिला ३८ नेकपा (एमाले) २९१ -
१० तारा वहादुर गाहा सदस्य पुरुष ६६ नेपाली काँग्रेस ३७७ विजयी
१० जगत वहादुर वराल सदस्य पुरुष ५० नेपाली काँग्रेस ३७६ विजयी
१० टेकलाल खनाल सदस्य पुरुष ५८ नेकपा (एमाले) २९१ -
१० मेघ वहादुर थापा सदस्य पुरुष ६१ नेकपा (एमाले) २९० -
११ शंकर देव अधिकारी वडा अध्यक्ष पुरुष ५३ नेकपा (एमाले) ११०१ विजयी
११ देउ बहादुर सोमै मगर वडा अध्यक्ष पुरुष ७२ नेपाली काँग्रेस ८३६ -
११ बावु राम अधिकारी वडा अध्यक्ष पुरुष ४२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ११२ -
११ उदय राज अधिकारी वडा अध्यक्ष पुरुष ५० स्वतन्त्र २८ -
११ जावित्रा देवी सिंजाली महिला सदस्य महिला ४७ नेकपा (एमाले) १२२० विजयी
११ अस्मिता अधिकारी महिला सदस्य महिला ३२ नेपाली काँग्रेस ६९५ -
११ सरिता अर्याल महिला सदस्य महिला ३५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १२३ -
११ रुक्मेणी भट्टराई महिला सदस्य महिला ४० राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी -
११ विजु घले दमै दलित महिला सदस्य महिला ४० नेकपा (एमाले) ११६१ विजयी
११ सिता नेपाली दलित महिला सदस्य महिला ४० नेपाली काँग्रेस ७४२ -
११ मन कुमारी वि.क. दलित महिला सदस्य महिला ३८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १४० -
११ डिल्ली प्रसाद भण्डारी सदस्य पुरुष ४८ नेकपा (एमाले) ११२१ विजयी
११ कविर बहादुर थापा सदस्य पुरुष ६१ नेकपा (एमाले) १११७ विजयी
११ चिरञ्जिवी कंडेल सदस्य पुरुष ५२ नेपाली काँग्रेस ७५९ -
११ विष्णु अधिकारी सदस्य पुरुष २९ नेपाली काँग्रेस ७५४ -
११ दुर्गा प्रसाद ढकाल सदस्य पुरुष ६० नेकपा (माओवादी केन्द्र) १७० -
११ बुद्द बहादुर जि.टी सदस्य पुरुष ६९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १३५ -
११ रुक्मागत अधिकारी सदस्य पुरुष ७७ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी -

साभार : निर्वाचन आयोग

साविक मालुंगा, जगत्रदेवी, पकवादी, तिन्दोबाटे, तुल्सिभन्ज्याङ, निवुवाखर्क, पिडिखोला र पेलाकोट गाविस मिलाएर नेपाल सरकारले गल्याङ नगरपालिकाको रुपमा घोषणा गरेको थियो । स्याङजा जिल्लाकै करिब करिब मध्यभागमा रहेको यस नगरपालिकाको बीच भागबाट ऐतिहासिक आंधीखोला बगेको छ भने पर्यटकीय नगरी पोखरा र ऐतिहासिक स्थल लुम्विनीलाई जोड्ने राष्ट्रिय राजमार्ग सिद्धार्थ मार्गले काटेर गएको ...... पूरा पढ्नुहोस्

साविक भएका गाविस र वडा विभाजन तालिका
क्षेत्रफल १२२.७१ वर्ग कि. मी.
पुरूष साक्षरता दर ७३.१ %
महिला साक्षरता दर ८६.१ %
# वडा साविक गाविस सा.वडा नं. परिवार संख्या पुरूष महिला जनसंख्या
- गल्याङ नगरपालिका 8275 16475 21334 37809
- 1 मालुङ्गा 1–9 678 1435 1795 3230
- 2 जगत्रदेवी 1–7 796 1577 2055 3632
- 3 जगत्रदेवी 8,9 1254 2430 2638 5068
- 4 निवुवाखर्क 4–9 579 1221 1635 2856
- 5 निवुवाखर्क 1–3 540 1124 1448 2572
- 5 पिडिखोला 7–9
- 6 पिडिखोल 1–6 790 1487 1916 3403
- 7 पेलाकोट 1–4,7–9 956 1928 2591 4519
- 8 तीनदोबाटो 1,6–9 540 1051 1511 2562
- 9 पक्वादी 1–4,9 792 1579 2159 3738
- 10 पक्वादी 5–7 389 711 1079 1790
- 11 तुलसीभन्ज्याङ 1–9 961 1932 2507 4439

साभार : सङ्घीय मामिला थता सामान्य प्रशासन मन्त्रालय ,गाउँपालिका तथा नगरपालिकाको संक्षिप्त परिचय पुस्तिका २०७४

वित्तीय संस्था


शैक्षिक संस्था


सुरक्षा निकाय


स्वास्थ्य संस्था