स्थानीयवासीको जायज माग पूरा गरेर मात्र मेलम्चीको पानी लैजानुपर्छ : सांसद तामाङ


स्थानीयवासीको जायज माग पूरा गरेर मात्र मेलम्चीको पानी लैजानुपर्छ : सांसद तामाङ

असार २४ , मेलम्ची - स्थानीयवासीको जायज माग पूरा गरेर मात्र मेलम्चीको पानी काठमाडौँ लैजानुपर्ने सिन्धुपाल्चोक क्षेत्र नं २ का सांसद शेरबहादुर तामाङले बताउनुभएको छ । मेलम्ची खानेपानी विकास समिति र खानेपानी मन्त्रालयले एकतर्फीरूपमा सिन्धुपाल्चोकका जनप्रतिनिधि, स्थानीय तह र सरोकारवाला निकायलाई कुनै जानकारी नदिई पानी पथान्तरण शुरुआत गरेको भन्दै प्रभावित क्षेत्रका स्थानीय जनप्रतिनिधि, सरोकारवालाले असन्तुष्टि व्यक्त गरेका छन् ।

पूरा पढ्नुहोस्

ताजा खबर

सरकारी विद्यालयमा केही गरेर सिट नपाएमात्र निजीविद्यालयमा भर्ना गर्न पाउने प्रावधान ल्याउनुपर्छ

साउन १३, सिन्धुपाल्चोक - हेलम्बु गाउँपालिकाका अध्यक्ष निमाग्यान्जेन शेर्पा स्थानीयतहका अब्बल जनप्रतिनिधिमध्येका एक हुन् । उनले गरेकाकाम अन्य स्थानीयतहकालागिपनि अनुकरणीय छन् ।


स्थानीयवासीको जायज माग पूरा गरेर मात्र मेलम्चीको पानी लैजानुपर्छ : सांसद तामाङ

असार २४ , मेलम्ची - स्थानीयवासीको जायज माग पूरा गरेर मात्र मेलम्चीको पानी काठमाडौँ लैजानुपर्ने सिन्धुपाल्चोक क्षेत्र नं २ का सांसद शेरबहादुर तामाङले बताउनुभएको छ । मेलम्ची खानेपानी विकास समिति र खानेपानी मन्त्रालयले एकतर्फीरूपमा सिन्धुपाल्चोकका जनप्रतिनिधि, स्थानीय तह र सरोकारवाला निकायलाई कुनै जानकारी नदिई पानी पथान्तरण शुरुआत गरेको भन्दै प्रभावित क्षेत्रका स्थानीय जनप्रतिनिधि, सरोकारवालाले असन्तुष्टि व्यक्त गरेका छन् ।


निमा ग्याल्जेन शेर्पा

मेयर
9851048846

कोपिला पण्डित

उप-मेयर
9849542447

स्थानीय निर्वाचन २०७४ को परिणाम
वडा उम्मेदवारका नाम पद लिंग उमेर राजनीतिक दल / स्वतन्त्र प्राप्त मत परिणाम
निमा ग्याजेन शेर्पा अध्यक्ष पुरुष ४६ नेपाली काँग्रेस ४९४५ विजयी
हस्त बहादुर पण्डित (क्षेत्री) अध्यक्ष पुरुष ४९ नेकपा (एमाले) ३२१३ -
भरत थापा अध्यक्ष पुरुष ३४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ५९४ -
अमर बहादुर पण्डित अध्यक्ष पुरुष ६७ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ३०५ -
चेत नाथ गिरी अध्यक्ष पुरुष ४३ नेकपा (माले) ३२ -
ओङदी स्याङपा अध्यक्ष पुरुष ४२ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल -
कोपिला पण्डित उपाध्यक्ष महिला ३१ नेपाली काँग्रेस ४५०२ विजयी
निमा जाङमु लामा उपाध्यक्ष महिला २२ नेकपा (एमाले) ३२८६ -
नम्वर शेर्पा उपाध्यक्ष महिला ५३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ६२३ -
गंगा लामा उपाध्यक्ष महिला २८ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ४५७ -
दिमी शेर्पा उपाध्यक्ष महिला ३५ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल ३१ -
सिता गिरी उपाध्यक्ष महिला ३० नेकपा (माले) २३ -
मिङमार लामा वडा अध्यक्ष पुरुष ५४ नेपाली काँग्रेस ६४१ विजयी
आङ दावा लामा(ह्योल्मो) वडा अध्यक्ष पुरुष ३२ नेकपा (एमाले) ४६७ -
मिङमार शेर्पा वडा अध्यक्ष पुरुष ४० राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १२० -
लानम लामा(ह्‍योल्मो) वडा अध्यक्ष पुरुष ५९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ६५ -
झ्याङ्‍मु शेर्पा महिला सदस्य महिला ५२ नेपाली काँग्रेस ६९३ विजयी
पेम्बा याङजेन शेर्पा महिला सदस्य महिला ३४ नेकपा (एमाले) ४०९ -
ठूली कान्छी लमिनी (ह्‍योल्मो) महिला सदस्य महिला ४८ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ११९ -
काक्यी शेर्पिनी(ह्योल्मो) महिला सदस्य महिला ५७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ६४ -
सान्ती माया सुनुवार दलित महिला सदस्य महिला ४५ नेपाली काँग्रेस ६६८ विजयी
पार्वती सुनार दलित महिला सदस्य महिला ३६ नेकपा (एमाले) ४०५ -
दिल माया सुनार दलित महिला सदस्य महिला ३४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ६० -
निमा दोर्जे लामा (ह्‍योल्मो) सदस्य पुरुष ६१ नेपाली काँग्रेस ६६६ विजयी
रेन्जेन ह्रोल्मो सदस्य पुरुष २२ नेपाली काँग्रेस ६३८ विजयी
भालु शेर्पा सदस्य पुरुष ५६ नेकपा (एमाले) ४०७ -
दावा नुर्पु तामाङ (हेल्मो) सदस्य पुरुष ५२ नेकपा (एमाले) ४०१ -
नुर्वु लामा (ह्‍योल्मो) सदस्य पुरुष ५० राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १३० -
कामी शेर्पा सदस्य पुरुष ६७ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १२८ -
ग्युरमी शेर्पा (ह्‍योल्मो) सदस्य पुरुष ५८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ५५ -
बावु सिंगी लामा(ह्योल्मो) सदस्य पुरुष ३३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ५५ -
छिरिङ ग्याल्बु लामा (ह्‍योल्मो) वडा अध्यक्ष पुरुष ४४ नेकपा (एमाले) ७८३ विजयी
विजय सिंह तामाङ वडा अध्यक्ष पुरुष ३३ नेपाली काँग्रेस ६४२ -
युवराज जोती वडा अध्यक्ष पुरुष ४४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १४० -
दावा लामा (ह्‍योल्मो) वडा अध्यक्ष पुरुष ४४ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ६४ -
विमला भण्डारी महिला सदस्य महिला ४१ नेकपा (एमाले) ६७९ विजयी
निमा डोल्मा लामा महिला सदस्य महिला ४५ नेपाली काँग्रेस ६६८ -
मायाँ लमिनी (ह‍योल्मो) महिला सदस्य महिला ५५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १७३ -
ल्हामबुट्टी लामा महिला सदस्य महिला ४६ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ८१ -
सावित्रा सुनार दलित महिला सदस्य महिला ३२ नेकपा (एमाले) ७०७ विजयी
पुतली वि.क. दलित महिला सदस्य महिला ३५ नेपाली काँग्रेस ६५२ -
जुना कुमारी कमिनी दलित महिला सदस्य महिला ४९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १६९ -
कमला नेपाली दलित महिला सदस्य महिला २९ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ७५ -
अर्जण बहादुर जोती सदस्य पुरुष ४८ नेकपा (एमाले) ६९९ विजयी
भवनाथ जोती सदस्य पुरुष ४३ नेपाली काँग्रेस ६८२ विजयी
दावा लामा सदस्य पुरुष ४४ नेपाली काँग्रेस ६४० -
सोनाम वाङ्दी लामा (ह्‍योल्मो) सदस्य पुरुष ६० नेकपा (एमाले) ६२६ -
कर्मा लामा (ह्‍योल्मो) सदस्य पुरुष ८२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १७९ -
फुर्पा जाङबु लामा सदस्य पुरुष ३८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १७१ -
राम बाबु सापकोटा सदस्य पुरुष ४६ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १०६ -
घिन्डु लामा सदस्य पुरुष ४६ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ७६ -
छिरिङ लामा वडा अध्यक्ष पुरुष ४७ नेपाली काँग्रेस ६४२ विजयी
विष्णु प्रताप खड्का वडा अध्यक्ष पुरुष ६४ नेकपा (एमाले) ४६५ -
समिर गिरी वडा अध्यक्ष पुरुष २३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ८३ -
पित बहादुर खड्का वडा अध्यक्ष पुरुष ३८ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १९ -
मिना भुजेल महिला सदस्य महिला ३३ नेपाली काँग्रेस ६३२ विजयी
डोल्मो तामाङ महिला सदस्य महिला ३८ नेकपा (एमाले) ४५९ -
सुनिता गिरी महिला सदस्य महिला २७ नेकपा (माले) १७ -
मञ्जु नेपाली दलित महिला सदस्य महिला २८ नेपाली काँग्रेस ६३५ विजयी
रुपा सुनुवार दलित महिला सदस्य महिला ५६ नेकपा (एमाले) ४६० -
फूल माया बराल दलित महिला सदस्य महिला ४९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ८३ -
पुतली सुनार दलित महिला सदस्य महिला ४९ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १८ -
दिल माया सुनार दलित महिला सदस्य महिला ५५ नेकपा (माले) १४ -
गोपाल गिरी सदस्य पुरुष ३७ नेपाली काँग्रेस ६२३ विजयी
दमाई सिं तामाङ सदस्य पुरुष ५५ नेपाली काँग्रेस ६०७ विजयी
ईन्द्र बहादुर भारती सदस्य पुरुष ६१ नेकपा (एमाले) ४७० -
जिमी लामा सदस्य पुरुष ३८ नेकपा (एमाले) ४६१ -
गाइने तामाङ सदस्य पुरुष ३२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ८९ -
शंकर खड्का सदस्य पुरुष २८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ८६ -
विनोद खड्का सदस्य पुरुष २५ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी २२ -
ठेसराज गिरी सदस्य पुरुष ५१ नेकपा (माले) १७ -
राज कुमार लामिछाने वडा अध्यक्ष पुरुष ५० नेपाली काँग्रेस ४७८ विजयी
कुमार खतिवडा वडा अध्यक्ष पुरुष ४९ नेकपा (एमाले) ४३५ -
सुरेश तामाङ वडा अध्यक्ष पुरुष ३३ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी २०५ -
बुद्धि बहादुर तामाङ वडा अध्यक्ष पुरुष ३१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ८१ -
अर्जुन विश्‍वकर्मा वडा अध्यक्ष पुरुष ४१ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल -
शान्ति लामिछाने महिला सदस्य महिला ४५ नेकपा (एमाले) ४७२ विजयी
शुसिला लामिछाने महिला सदस्य महिला ४७ नेपाली काँग्रेस ४७१ -
शुस्मा तामाङ महिला सदस्य महिला ३६ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १६२ -
सन्त माया सुनार दलित महिला सदस्य महिला ४२ नेपाली काँग्रेस ४७२ विजयी
गंगा माया सुनार दलित महिला सदस्य महिला ६२ नेकपा (एमाले) ४५३ -
पंच कली वि.क. दलित महिला सदस्य महिला ५१ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १३४ -
मंगली सुनार्नी दलित महिला सदस्य महिला ४८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ७५ -
लक्ष्मी देवि वि.क. दलित महिला सदस्य महिला ५४ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल १२ -
म्लाङ सिंङ तामाङ सदस्य पुरुष २५ नेपाली काँग्रेस ५१२ विजयी
बुद्धि मान तामाङ सदस्य पुरुष ३२ नेपाली काँग्रेस ४८८ विजयी
कृष्ण मान तामाङ सदस्य पुरुष ३६ नेकपा (एमाले) ४३७ -
कान्छा तामाङ सदस्य पुरुष ४५ नेकपा (एमाले) ४३४ -
वीर बहादुर तामाङ सदस्य पुरुष ४८ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १३७ -
जीत मान तामाङ सदस्य पुरुष ६२ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ११४ -
सुकु मान तामाङ सदस्य पुरुष २९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ८३ -
प्रेम प्रसाद लामिछाने सदस्य पुरुष ५३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ७४ -
पुष्कर रिजाल सदस्य पुरुष २२ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल २३ -
विष्णु बहादुर सुनार सदस्य पुरुष ४१ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल १७ -
हर्क बहादुर तामाङ वडा अध्यक्ष पुरुष ४८ नेपाली काँग्रेस ७९२ विजयी
मन बहादुर तामाङ वडा अध्यक्ष पुरुष ३८ नेकपा (एमाले) १५१ -
रमेश तामाङ वडा अध्यक्ष पुरुष ४४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ५१ -
मोती तामाङ महिला सदस्य महिला ३६ नेपाली काँग्रेस ७७६ विजयी
सपना तामाङ महिला सदस्य महिला ४० नेकपा (एमाले) १३४ -
तोकसानी तामाङ महिला सदस्य महिला ५९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ५१ -
कान्छी तामाङ महिला सदस्य महिला ४४ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ३३ -
फूर्पा लामा सदस्य पुरुष ३६ नेपाली काँग्रेस ७८१ विजयी
विरजित तामाङ सदस्य पुरुष २९ नेपाली काँग्रेस ७६७ विजयी
बुद्बी मान तामाङ सदस्य पुरुष ४९ नेकपा (एमाले) १४१ -
आइत तामाङ सदस्य पुरुष ३४ नेकपा (एमाले) १३७ -
आईता तामाङ्ग सदस्य पुरुष २२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ५१ -
सुन बहादुर तामाङ सदस्य पुरुष २३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ५१ -
काले तामाङ सदस्य पुरुष ४० राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी २१ -
सुकुराम तमाङ्ग वडा अध्यक्ष पुरुष ३६ नेपाली काँग्रेस ६४४ विजयी
बेन बहादुर पण्डित क्षेत्री वडा अध्यक्ष पुरुष ४९ नेकपा (एमाले) ६११ -
बहादुर तामाङ वडा अध्यक्ष पुरुष ५८ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ४८ -
चिरञ्जिवी गजुरेल वडा अध्यक्ष पुरुष ३३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४४ -
सुभद्रा देवी गजुरेल महिला सदस्य महिला ४५ नेपाली काँग्रेस ६४३ विजयी
थाङकु तामाङ महिला सदस्य महिला ३२ नेकपा (एमाले) ५५७ -
संगिता पणडित क्षेत्री महिला सदस्य महिला ४० राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ८१ -
गंगा थापा महिला सदस्य महिला ३६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ६२ -
कमला सोनार दलित महिला सदस्य महिला ४७ नेपाली काँग्रेस ६३६ विजयी
सन्त कुमारी दमाई दलित महिला सदस्य महिला ५६ नेकपा (एमाले) ५६७ -
सीता सोनार दलित महिला सदस्य महिला ५२ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ६६ -
कमला सोनार दलित महिला सदस्य महिला ३४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ६० -
क्याम्जो तामाङ सदस्य पुरुष ३२ नेपाली काँग्रेस ६३७ विजयी
राज कुमार सोनार सदस्य पुरुष ४० नेपाली काँग्रेस ६२२ विजयी
रिन्जेन लामा सदस्य पुरुष ३१ नेकपा (एमाले) ५६७ -
कारजङवु लामा सदस्य पुरुष ४३ नेकपा (एमाले) ५६१ -
कृष्ण बहादुर पण्डित सदस्य पुरुष ४८ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ७८ -
हिसीवा लामा सदस्य पुरुष ४६ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ५८ -
बल बहादुर खत्री सदस्य पुरुष ६९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ५७ -
मालाङ सिं तामाङ सदस्य पुरुष ५४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ५३ -
खेत नाथ घिमिरे वडा अध्यक्ष पुरुष ४५ नेपाली काँग्रेस ७३० विजयी
मुइलामा तामाङ वडा अध्यक्ष पुरुष ४८ नेकपा (एमाले) ५०३ -
नसिर तामाङ वडा अध्यक्ष पुरुष ४९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ८२ -
राज कुमार पण्डित वडा अध्यक्ष पुरुष ५९ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १८ -
सानु कान्छी तामाङ महिला सदस्य महिला ३५ नेपाली काँग्रेस ६९३ विजयी
सीता कार्की महिला सदस्य महिला ३७ नेकपा (एमाले) ५२१ -
चाचे माया खड्का महिला सदस्य महिला ६१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ७९ -
सर्की शेर्पा महिला सदस्य महिला ५४ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ३१ -
लक्ष्मी विसुङे दलित महिला सदस्य महिला ३५ नेपाली काँग्रेस ६८९ विजयी
तारा नेपाली दलित महिला सदस्य महिला ४१ नेकपा (एमाले) ५०८ -
सन्त माया सुनार दलित महिला सदस्य महिला ५० नेकपा (माओवादी केन्द्र) ९१ -
जित बहादुर तामाङ सदस्य पुरुष ४३ नेपाली काँग्रेस ६९५ विजयी
मिङ मार तामाङ सदस्य पुरुष ४८ नेपाली काँग्रेस ६७१ विजयी
कान्छा तामाङ सदस्य पुरुष ४६ नेकपा (एमाले) ५११ -
दल बहादुर दंगाल सदस्य पुरुष ५० नेकपा (एमाले) ५०६ -
नील बहादुर सार्की सदस्य पुरुष ४५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ८८ -
मेम्बर तामाङ सदस्य पुरुष ३३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ८२ -
बिरे तामाङ सदस्य पुरुष ६२ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी २२ -
धन मान तामाङ सदस्य पुरुष ५९ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १७ -

साभार : निर्वाचन आयोग

प्रदेश नं. ३ अन्तर्गत सिन्धुपाल्चोक जिल्लाको उत्तर पश्चिम भेगमा अवस्थित हेलम्बु गाउँपालिका साविकका महाङकाल, इचोक, पाल्चोक, किउल र हेलम्बु गरी ५ गाविस मिलेर गठन भएको हो । अकिकाशं भुभाग पहाड र सुन्दर डाँडा पाखाले भरिएकोयस गाउँपालिका समुन्द्री सतहबाट करिब १००० मिटरको उचाईदेखि उच्च ५००० मिटरसम्मको भुभाग पर्दछ । हेलम्बु गाउँपालिका ...... पूरा पढ्नुहोस्

साविक भएका गाविस र वडा विभाजन तालिका
क्षेत्रफल ७२.८४ वर्ग कि. मी.
पुरूष साक्षरता दर ६०.२ %
महिला साक्षरता दर ४७.३ %
# वडा साविक गाविस सा.वडा नं. परिवार संख्या पुरूष महिला जनसंख्या
- हेलम्बु गाँउपालिका 4212 8786 9178 17964
- 1 हेलम्बु 1_9 656 1258 1306 2564
- 2 किउल 1_9 764 1444 1506 2950
- 3 पाल्चोेक 1_9 489 952 975 1927
- 4 महाँकाल 1,2,8,9 554 1150 1298 2448
- 5 महाँकाल 3_7 470 1130 1265 2395
- 6 ईचोक 1_5 610 1164 1216 2380
- 7 ईचोक 6_9 660 1466 1541 3007

साभार : सङ्घीय मामिला थता सामान्य प्रशासन मन्त्रालय ,गाउँपालिका तथा नगरपालिकाको संक्षिप्त परिचय पुस्तिका २०७४

वित्तीय संस्था


शैक्षिक संस्था


सुरक्षा निकाय


स्वास्थ्य संस्था