सिन्धुपाल्चोक पहिरो अपडेट : एक महिलाको शव फेला, सभामुख सिन्धुपाल्चोक आउँदै


सिन्धुपाल्चोक पहिरो अपडेट : एक महिलाको शव फेला, सभामुख सिन्धुपाल्चोक आउँदै

भदौ २८, बाह्रबिसे नगरपालिका (सिन्धुपाल्चोक)लगातारको वर्षाले जिल्लाको बाह्रविसे नगरपालिका–७ घुम्थाङको नागपुजेमा गए राति खसेको पहिरोमा पुरिएकी एक महिलाको शव फेला परेको छ । नागपुजेमा एक जनाको शव भेटिएको आफूले सूचना पाएको बाह्रबिसे नगरपालिकाका प्रमुख निमफुञ्जो शेर्पाले बताउनुभयो ।

पूरा पढ्नुहोस्

ताजा खबर

सिन्धुपाल्चोकमा मात्रै पहिरोबाट ७४ को मृत्यु, ४१ अझै बेपत्ता

भदौ ३०, सिन्धुपाल्चोक - निरन्तर प्राकृतिक विपत्ति खेप्दै आएको सिन्धुपाल्चोकमा बाढीपहिरोले मात्र ठूलो धनजनको क्षति पुर्याएको छ । यो वर्षको दुई महिनायता मात्रै सिन्धुपाल्चोकमा बाढीपहिरोबाट ७४ जनाले ज्यान गुमाएका छन् भने हालसम्म ४१ बेपत्ता छन् ।


पाँच हजार सुरक्षाकर्मी कोरोना सङ्क्रमित

भदौ २८, काठमाडौँ - सिन्धुपाल्चोक जिल्लाको बाह्रबिसे नगरपालिका–७ स्थित घुम्थाङको नागपुजेमा आज बिहान आएको विनाशकारी भेल–पहिरामा परेकाको उद्धारमा सुरक्षाकर्मी तत्काल खटिए । उक्त घटनामा ठूलो जनधनको क्षति भएको छ ।


सिन्धुपाल्चोक पहिरो अपडेट : एक महिलाको शव फेला, सभामुख सिन्धुपाल्चोक आउँदै

भदौ २८, बाह्रबिसे नगरपालिका (सिन्धुपाल्चोक)लगातारको वर्षाले जिल्लाको बाह्रविसे नगरपालिका–७ घुम्थाङको नागपुजेमा गए राति खसेको पहिरोमा पुरिएकी एक महिलाको शव फेला परेको छ । नागपुजेमा एक जनाको शव भेटिएको आफूले सूचना पाएको बाह्रबिसे नगरपालिकाका प्रमुख निमफुञ्जो शेर्पाले बताउनुभयो ।


घुम्थाङको नागपुजेमा खसेको पहिरोले आठ र भीरखर्कमा १० घर पुरियो

भदौ २८, बाह्रबिसे नगरपालिका (सिन्धुपाल्चोक)सिन्धुपाल्चोक जिल्लाको बाह्रबिसे नगरपालिका–७ घुम्थाङको नागपुजेमा गए राति खसेको पहिरोले कम्तीमा आठ घर र भीरखर्कमा कम्तीमा १० घर पुरिएको खबर छ । स्थानीय शिक्षक बजीर भण्डारीका अनुसार नागपुजेमा पुरिएका घरका सबै मानिस बेपत्ता छन् ।


निमफुन्जाे शेर्पा

मेयर
9851077128

शुसिला पाख्रीन तामाङ

उप-मेयर
9841590646

स्थानीय निर्वाचन २०७४ को परिणाम
वडा उम्मेदवारका नाम पद लिंग उमेर राजनीतिक दल / स्वतन्त्र प्राप्त मत परिणाम
निम फुन्जो शेर्पा प्रमुख पुरुष ५१ नेकपा (एमाले) ४९२९ विजयी
बाल कृष्ण बस्नेत प्रमुख पुरुष ४० नेपाली काँग्रेस ४७११ -
बुद्ध राज बस्नेत प्रमुख पुरुष ३८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २५७६ -
सन्तोष राय प्रमुख पुरुष ३२ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल १८० -
सुमन श्रेष्ठ प्रमुख पुरुष २५ नेपाल मजदुर किसान पार्टी -
कृष्‍ण गोपाल श्रेष्‍ठ प्रमुख पुरुष ५२ स्वतन्त्र -
सुशिला पाख्रीन उपप्रमुख महिला ३५ नेकपा (एमाले) ५०१५ विजयी
लिला कुमारी नेपाल उपप्रमुख महिला ४६ नेपाली काँग्रेस ४८१३ -
माधव प्रसाद पौड्याल उपप्रमुख पुरुष ६२ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ४५६ -
बाल कुमारी तामाङ उपप्रमुख महिला २२ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल १६१ -
कामी शेर्पा वडा अध्यक्ष पुरुष ४५ नेपाली काँग्रेस ४०० विजयी
अजय मगर वडा अध्यक्ष पुरुष ३५ नेकपा (एमाले) १४९ -
दिल मायाँ मगर महिला सदस्य महिला ३१ नेपाली काँग्रेस ४०० विजयी
उषा थापामगर महिला सदस्य महिला ३२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ५६ -
मैना वि. क दलित महिला सदस्य महिला ३४ नेपाली काँग्रेस ४०१ विजयी
बछा माया कामी दलित महिला सदस्य महिला ७३ नेकपा (एमाले) १४० -
छिरिङ शेर्पा सदस्य पुरुष ४४ नेपाली काँग्रेस ४०० विजयी
दाउ छिरी शेर्पा सदस्य पुरुष ४३ नेपाली काँग्रेस ३९२ विजयी
कामी शेर्पा सदस्य पुरुष ४९ नेकपा (एमाले) १०० -
अनिल मगर सदस्य पुरुष २५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ५७ -
बम बहादुर तामाङ वडा अध्यक्ष पुरुष ५२ नेपाली काँग्रेस ७३५ विजयी
पूर्ण बहादुर खत्री वडा अध्यक्ष पुरुष ६३ नेकपा (एमाले) ५२५ -
मिन बहादुर तामाङ वडा अध्यक्ष पुरुष ३४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २३१ -
राम शरण राउत वडा अध्यक्ष पुरुष ४५ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १८१ -
दिपक कुमार खत्री वडा अध्यक्ष पुरुष ४३ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल १४० -
तारा देवी भण्डारी महिला सदस्य महिला ४२ नेपाली काँग्रेस ७५३ विजयी
लाल कुमारी राउत महिला सदस्य महिला ५२ नेकपा (एमाले) ५६७ -
सरु भण्डारी महिला सदस्य महिला २८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २२७ -
सविता मगर महिला सदस्य महिला ३३ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल १२९ -
गीता राउत महिला सदस्य महिला ३४ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ९३ -
पार्वती कामी दलित महिला सदस्य महिला ४९ नेपाली काँग्रेस ७६३ विजयी
शन्‍जु कामी दलित महिला सदस्य महिला ३८ नेकपा (एमाले) ५२६ -
बिनिता कामी दलित महिला सदस्य महिला २८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २३३ -
मान कुमारी नेपाली दलित महिला सदस्य महिला ५४ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल १२७ -
नेत्र बहादुर सापकोटा सदस्य पुरुष २४ नेपाली काँग्रेस ७७८ विजयी
लोपासाङ शेर्पा सदस्य पुरुष ३८ नेपाली काँग्रेस ७३६ विजयी
दिल बहादुर कामी सदस्य पुरुष ३२ नेकपा (एमाले) ५०१ -
लोप्साङ सेर्पा सदस्य पुरुष ५४ नेकपा (एमाले) ४६७ -
गणेश बहादुर विश्‍वकर्मा सदस्य पुरुष ५७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २१३ -
शम्भु शिवभक्ती सदस्य पुरुष २८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १९७ -
प्रेम बहादुर तामाङ सदस्य पुरुष ३५ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल १४० -
नवराज राउत सदस्य पुरुष ३१ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल १३४ -
धन सिं तामाङ सदस्य पुरुष ५१ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ११८ -
सुब्बा तामाङ सदस्य पुरुष ५७ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ९९ -
टेक बहादुर भण्डारी वडा अध्यक्ष पुरुष ४४ नेपाली काँग्रेस ६८२ विजयी
युद्ध विक्रम तामाङ वडा अध्यक्ष पुरुष ३४ नेकपा (एमाले) ५५४ -
राम श्रेष्ठ वडा अध्यक्ष पुरुष ३७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४३१ -
भक्त कुमारी श्रेष्ठ महिला सदस्य महिला ३९ नेपाली काँग्रेस ७१८ विजयी
मान कुमारी लामा( तामाङ्ग) महिला सदस्य महिला ५४ नेकपा (एमाले) ५५४ -
सम्झना श्रेष्ठ महिला सदस्य महिला ३३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३७२ -
जानुका नेपाली दलित महिला सदस्य महिला ५८ नेपाली काँग्रेस ७१३ विजयी
धन माया विश्वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला ६९ नेकपा (एमाले) ५४७ -
निसा नेपाली दलित महिला सदस्य महिला ३५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३६४ -
श्याम खड्का सदस्य पुरुष ४८ नेपाली काँग्रेस ६८३ विजयी
टेक बहादुर रुम्बा सदस्य पुरुष ४९ नेपाली काँग्रेस ६३५ विजयी
जीत बहादुर बस्नेत सदस्य पुरुष ५४ नेकपा (एमाले) ६०१ -
राजु श्रेष्ठ सदस्य पुरुष ५४ नेकपा (एमाले) ४९१ -
उत्तर बहादुर तामाङ सदस्य पुरुष ४२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३७१ -
भीम बहादुर मोक्तान सदस्य पुरुष ३४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३५१ -
ज्ञानेन्द्र प्रसाद श्रेष्ठ वडा अध्यक्ष पुरुष ५१ नेपाली काँग्रेस ६७३ विजयी
कृष्ण प्रसाद न्यौपाने वडा अध्यक्ष पुरुष ४७ नेकपा (एमाले) ४६३ -
सुरेश श्रेष्ठ वडा अध्यक्ष पुरुष २९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३१० -
भुपेन्द्र बहादुर भण्डारी वडा अध्यक्ष पुरुष ४८ नेपाल मजदुर किसान पार्टी ११ -
शान्ति बस्नेत महिला सदस्य महिला ३९ नेपाली काँग्रेस ७७० विजयी
मान कुमारी तामाङ महिला सदस्य महिला ४४ नेकपा (एमाले) ४११ -
बेद माया श्रेष्ठ महिला सदस्य महिला ४८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २३६ -
गिता श्रेष्ठ महिला सदस्य महिला ५२ नेपाल मजदुर किसान पार्टी १२ -
दिपा आछामे दलित महिला सदस्य महिला ३२ नेपाली काँग्रेस ७९५ विजयी
गंगा माया दमाई दलित महिला सदस्य महिला ४८ नेकपा (एमाले) ४०४ -
विष्णु कुमारी दमाइ दलित महिला सदस्य महिला ४७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २१३ -
केशर अधिकारी सदस्य पुरुष ३६ नेपाली काँग्रेस ७३५ विजयी
शेखर कुमार खड्का सदस्य पुरुष ५६ नेपाली काँग्रेस ६८७ विजयी
विक्रम श्रेष्ठ सदस्य पुरुष २९ नेकपा (एमाले) ४३५ -
खड्क बहादुर राउत सदस्य पुरुष ५२ नेकपा (एमाले) ३७९ -
नरेन्द्र शाक्य सदस्य पुरुष ४१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २२० -
रुजन श्रेष्ठ सदस्य पुरुष २६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १९१ -
निल प्रसाद पौडेल सदस्य पुरुष ६३ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ४८ -
कृष्ण श्रेष्ठ सदस्य पुरुष २४ नेपाल मजदुर किसान पार्टी ४७ -
खिल बहादुर राउत सदस्य पुरुष ३८ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ३० -
वेल बहादुर रोक्‍का वडा अध्यक्ष पुरुष ४० नेकपा (एमाले) ४४९ विजयी
माधव कृष्ण बस्नेत वडा अध्यक्ष पुरुष ३९ नेपाली काँग्रेस २२५ -
बुद्धि बहादुर तामाङ वडा अध्यक्ष पुरुष ३७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १४८ -
रत्‍न कुमारी तामाङ महिला सदस्य महिला २७ नेकपा (एमाले) ४४९ विजयी
भगवती अधिकारी महिला सदस्य महिला ४२ नेपाली काँग्रेस २२३ -
सुनिता तामाङ महिला सदस्य महिला २२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १४३ -
राम्री वि.क. दलित महिला सदस्य महिला ६२ नेकपा (एमाले) ४५३ विजयी
परि माई कामी दलित महिला सदस्य महिला ४४ नेपाली काँग्रेस २१९ -
विष्णु माया कामी दलित महिला सदस्य महिला ४१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १४१ -
धन बहादुर तामाङ सदस्य पुरुष ४४ नेकपा (एमाले) ४३७ विजयी
रामजी तामाङ सदस्य पुरुष ३८ नेकपा (एमाले) ४२६ विजयी
विष्‍णु बहादुर बस्‍नेत सदस्य पुरुष ३७ नेपाली काँग्रेस २३२ -
सिंह बहादुर तामाङ सदस्य पुरुष ५४ नेपाली काँग्रेस २१४ -
मान बहादुर तामाङ सदस्य पुरुष ४८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १३५ -
भूपेन्द्र तामाङ सदस्य पुरुष ४४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १३५ -
मोहन लाल श्रेष्ठ वडा अध्यक्ष पुरुष ५६ नेकपा (एमाले) ७८६ विजयी
गणेश बहादुर तामाङ वडा अध्यक्ष पुरुष ५२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १६७ -
तिलक बहादुर श्रेष्‍ठ वडा अध्यक्ष पुरुष ४९ नेपाली काँग्रेस ५४ -
तिलक बहादुर सेवा वडा अध्यक्ष पुरुष ४९ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १० -
डिल माया तामाङ महिला सदस्य महिला ३७ नेकपा (एमाले) ७७७ विजयी
चन्द्र माया तामाङ महिला सदस्य महिला ४८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १३६ -
दिल माया श्रेष्‍ठ महिला सदस्य महिला २९ नेपाली काँग्रेस ७९ -
दिल कुमारी सोनार दलित महिला सदस्य महिला ३२ नेकपा (एमाले) ७९७ विजयी
धन माया कमिनी दलित महिला सदस्य महिला ५३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १२८ -
आइत माया कामी दलित महिला सदस्य महिला ३२ नेपाली काँग्रेस ६२ -
मिरा सेवा दलित महिला सदस्य महिला ४१ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी -
फूल बहादुर तामाङ सदस्य पुरुष ४७ नेकपा (एमाले) ७८२ विजयी
तेन्जीन शेर्पा सदस्य पुरुष ४५ नेकपा (एमाले) ७७८ विजयी
देवी बहादुर गुभाजु सदस्य पुरुष ४१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १३१ -
बम बहादुर श्रेष्ठ सदस्य पुरुष ३८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ११२ -
धन जीत तामाङ सदस्य पुरुष ५३ नेपाली काँग्रेस ८३ -
इश्वर लाल श्रेष्ठ सदस्य पुरुष ३० नेपाली काँग्रेस ६९ -
विजय तामाङ सदस्य पुरुष ४१ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १० -
मिन बहादुर श्रेष्‍ठ वडा अध्यक्ष पुरुष ६० नेकपा (एमाले) ५८८ विजयी
कृष्ण बहादुर श्रेष्ठ वडा अध्यक्ष पुरुष ४५ नेपाली काँग्रेस ५४१ -
ङिमा शेर्पा वडा अध्यक्ष पुरुष ३१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ५०१ -
ज्ञान लामा वडा अध्यक्ष पुरुष ५७ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी २३ -
पवित्रा प्रधान महिला सदस्य महिला ६० नेकपा (एमाले) ५६६ विजयी
पेम्वा तामाङ महिला सदस्य महिला ३३ नेपाली काँग्रेस ५२५ -
कन्य माया तामाङ महिला सदस्य महिला ३६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४८२ -
सिता विश्‍वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला ३२ नेकपा (एमाले) ५५३ विजयी
रामरी वि.क. दलित महिला सदस्य महिला ५४ नेपाली काँग्रेस ५४३ -
रमिला सुनवार दलित महिला सदस्य महिला २८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४४८ -
कुमारी नेपाली दलित महिला सदस्य महिला ३८ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ३१ -
विर वहादुर थापा सदस्य पुरुष ४५ नेपाली काँग्रेस ५६८ विजयी
केदार गुरुङ सदस्य पुरुष ३२ नेपाली काँग्रेस ५४२ विजयी
डम्बर वहादुर तामाङ सदस्य पुरुष ३१ नेकपा (एमाले) ५२९ -
सिङी लामा सदस्य पुरुष ४४ नेकपा (एमाले) ४९८ -
नारायण बहादुर नेवार सदस्य पुरुष ३३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४७७ -
याङनुर्पु शेर्पा सदस्य पुरुष ३५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४५९ -
पासाङ शेर्पा सदस्य पुरुष ४८ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ३९ -
पदम बहादुर गुरुङ सदस्य पुरुष ५७ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ३५ -
सुरज लामा वडा अध्यक्ष पुरुष ५० नेकपा (एमाले) ७२७ विजयी
उद्धव प्रसाद पौड्याल वडा अध्यक्ष पुरुष ५६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ५०१ -
चिन बहादुर तामाङ वडा अध्यक्ष पुरुष ५७ नेपाली काँग्रेस ४५८ -
गौरी माया गुरुङ महिला सदस्य महिला २४ नेकपा (एमाले) ६६५ विजयी
इन्द्र माया तामाङ महिला सदस्य महिला ५५ नेपाली काँग्रेस ४६६ -
गिता तिमाल्सिना राउत महिला सदस्य महिला २७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४३८ -
ज्ञानु पौडेल महिला सदस्य महिला ४३ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १०१ -
सम्झना कमिनी दलित महिला सदस्य महिला ४५ नेकपा (एमाले) ६९१ विजयी
मन्सा विश्‍वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला ४५ नेपाली काँग्रेस ४६० -
सन्त माया दर्जि दलित महिला सदस्य महिला ३१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४३४ -
काजी तामाङ सदस्य पुरुष ४४ नेकपा (एमाले) ६११ विजयी
बद्री पौडेल सदस्य पुरुष ५२ नेकपा (एमाले) ५६५ विजयी
गोकुल आचार्य सदस्य पुरुष ३४ नेपाली काँग्रेस ४४२ -
काइला छिमी तामाङ सदस्य पुरुष ४५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४२५ -
रमेश तामाङ सदस्य पुरुष ३३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३९६ -
कमल बहादुर भण्डारी सदस्य पुरुष ४७ नेपाली काँग्रेस ३९० -
सुदिप लामा सदस्य पुरुष ४२ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी २२० -
मोत विक्रम भण्डारी सदस्य पुरुष ६१ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ११६ -
केशव प्रसाद पौडेल सदस्य पुरुष ६३ स्वतन्त्र ४१ -
सानु तामाङ वडा अध्यक्ष पुरुष ४० नेपाली काँग्रेस ७७३ विजयी
दिल्ली प्रसाद तिमल्सिना वडा अध्यक्ष पुरुष ४७ नेकपा (एमाले) ६७८ -
नगेन्द्र पौड्याल वडा अध्यक्ष पुरुष ४१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४१५ -
बच्चु देवी तिमल्सिना महिला सदस्य महिला ५४ नेपाली काँग्रेस ७७४ विजयी
भोटिनी थामी महिला सदस्य महिला ५० नेकपा (एमाले) ६३४ -
पातली थामी महिला सदस्य महिला ३६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३६३ -
अम्विका बस्नेत(थापा) महिला सदस्य महिला ४४ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ९७ -
अस्मिता नेपाली दलित महिला सदस्य महिला ३३ नेपाली काँग्रेस ७९६ विजयी
कमला नेपाली दलित महिला सदस्य महिला ३२ नेकपा (एमाले) ६४१ -
कल्पना नेपाली दलित महिला सदस्य महिला ३५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३५८ -
डम्बर बहादुर कार्की सदस्य पुरुष ४८ नेपाली काँग्रेस ७३७ विजयी
मान बहादुर तामाङ सदस्य पुरुष ३९ नेपाली काँग्रेस ६९१ विजयी
कृष्ण बहादुर लामा सदस्य पुरुष ६१ नेकपा (एमाले) ६३१ -
दिपक आचार्य सदस्य पुरुष ३४ नेकपा (एमाले) ६२२ -
सुन्दर लामा सदस्य पुरुष २५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३५४ -
जितेन्द्र भण्डारी सदस्य पुरुष ३२ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १७६ -
खड्ग बहादुर थापा सदस्य पुरुष ४३ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १३७ -

साभार : निर्वाचन आयोग

पूर्वमा दोलखा जिल्ला, पश्चिममा सिन्धुपाल्चोककै जुगल गाउँपालिका सँग सीमा जोडिएको बाह्रविसे नगरपालिकाको उत्तरमा भोटेकोशी गाउँपालिका र दक्षिणमा त्रिपुरासुन्दरी तथा बलेफी गाउँपालिका पर्दछन् ।अनेकौ थली, थुम्की पहाड र चुचुराहरू रहेको यो नगर हिमाली नगरपालिकाको मापदण्ड अनुसार नगरपालिका भएको हो । नेपाल चीन स्थलगत मार्ग जोडिने अरनिको राजमार्ग र दुवै तर्फ फैलिएको ...... पूरा पढ्नुहोस्

साविक भएका गाविस र वडा विभाजन तालिका
क्षेत्रफल ९६.७३ वर्ग कि. मी.
पुरूष साक्षरता दर ७१.६ %
महिला साक्षरता दर ५५.५ %
# वडा साविक गाविस सा.वडा नं. परिवार संख्या पुरूष महिला जनसंख्या
- बाह्रविसे नगरपालिका 6233 13180 13780 23960
- 1 घोर्थली 1–4 193 373 407 780
- 2 कर्थली 1–9 836 1608 1739 3347
- 3 बाह्रविसे 1–4 805 1768 1782 3550
- 4 बाह्रविसे 5–9 878 1751 1816 3567
- 5 गाती 1–5 447 1014 1030 2044
- 6 गाती 6–9 427 987 995 1982
- 7 घुम्थाङ 1–9 851 1798 1982 3780
- 8 मानेश्वरा 1–9 789 1577 1816 3393
- 9 राम्चे 1–9 999 2028 2064 4092

साभार : सङ्घीय मामिला थता सामान्य प्रशासन मन्त्रालय ,गाउँपालिका तथा नगरपालिकाको संक्षिप्त परिचय पुस्तिका २०७४

वित्तीय संस्था


शैक्षिक संस्था


सुरक्षा निकाय


स्वास्थ्य संस्था