ताजा खबर

निशान्त शर्मा (बास्तोला)

मेयर
9753000000

सुष्मा राई

उप-मेयर

स्थानीय निर्वाचन २०७४ को परिणाम
वडा उम्मेदवारका नाम पद लिंग उमेर राजनीतिक दल / स्वतन्त्र प्राप्त मत परिणाम
निशान्त शर्मा बास्तोला अध्यक्ष पुरुष ३४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १९०६ विजयी
भिम बहादुर थापा मगर अध्यक्ष पुरुष ५० नेकपा (एमाले) १९०३ -
टेक राज भट्टराई अध्यक्ष पुरुष ६० नेपाली काँग्रेस १८०४ -
चुम बहादुर राई अध्यक्ष पुरुष ५४ संघीय समाजवादी फोरम, नेपाल २९ -
तेन्जिङ शेर्पा अध्यक्ष पुरुष ३७ स्वतन्त्र १० -
सुष्मिका राई उपाध्यक्ष महिला ३५ नेकपा (एमाले) २०७३ विजयी
खिला माया आले मगर उपाध्यक्ष महिला ४० नेपाली काँग्रेस १९६९ -
बाल कुमारी तामाङ उपाध्यक्ष महिला ३० नेकपा (माओवादी केन्द्र) १४८२ -
देव कुमारी राई उपाध्यक्ष महिला ६२ संघीय समाजवादी फोरम, नेपाल ३५ -
मिना कुमारी सार्की उपाध्यक्ष महिला ४१ नेकपा (माले) ३२ -
उषक कटुवाल वडा अध्यक्ष पुरुष ३४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३८३ विजयी
मेख जङ राई वडा अध्यक्ष पुरुष ६१ नेकपा (एमाले) १७४ -
गोविन्‍द कोइराला वडा अध्यक्ष पुरुष २८ नेपाली काँग्रेस १६९ -
मन सरी राई महिला सदस्य महिला ३४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३९६ विजयी
मुना देवी निरौला महिला सदस्य महिला ४३ नेकपा (एमाले) १७३ -
कल माया अधिकारी (खत्री) महिला सदस्य महिला ५५ नेपाली काँग्रेस १३५ -
शर्मिला विश्वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला ३६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४०६ विजयी
देवी माया विश्वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला ४३ नेकपा (एमाले) १६६ -
मनिता विश्‍वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला २३ नेपाली काँग्रेस १२९ -
डिल्‍ली बहादुर मगर सदस्य पुरुष ५६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३९७ विजयी
प्रकाश बहादुर माझी सदस्य पुरुष ४१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३८६ विजयी
इन्‍द्र बहादुर कोइराला सदस्य पुरुष ५७ नेकपा (एमाले) १९२ -
गोपि बहादुर माझि सदस्य पुरुष ५८ नेकपा (एमाले) १६३ -
पेशल कुमार खत्री सदस्य पुरुष ५५ नेपाली काँग्रेस १४५ -
माधव प्रसाद फूयाल सदस्य पुरुष ४२ नेपाली काँग्रेस १२१ -
नरेन्द्र बस्नेत वडा अध्यक्ष पुरुष ३५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३९४ विजयी
एक नारायण श्रेष्‍ठ वडा अध्यक्ष पुरुष २६ नेपाली काँग्रेस १८८ -
हेम कुमार घिमिरे वडा अध्यक्ष पुरुष ४२ नेकपा (एमाले) ७८ -
टंक बहादुर खड्का वडा अध्यक्ष पुरुष ७७ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल १३ -
कल्‍पना श्रेष्‍ठ महिला सदस्य महिला २८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २६५ विजयी
शान्ता आचार्य(घिमिरे) महिला सदस्य महिला ३० नेपाली काँग्रेस २४४ -
मधु माया तामाङ्ग महिला सदस्य महिला ५४ नेकपा (एमाले) ९८ -
लोक कुमारी श्रेष्ठ महिला सदस्य महिला ४८ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल १५ -
नन्द कुमारी सार्की दलित महिला सदस्य महिला ४७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २५१ विजयी
तारा देवी विश्‍वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला ४८ नेपाली काँग्रेस २३२ -
ओम कुमारी विश्‍वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला ३४ नेकपा (एमाले) १३७ -
धन कुमारी विश्‍वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला ४६ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल १७ -
जीवन कुमार थापा सदस्य पुरुष ४५ नेकपा (एमाले) २७४ विजयी
महा वीर तामाङ्ग सदस्य पुरुष ४६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २२९ विजयी
दुर्गा बहादुर थापा सदस्य पुरुष ७४ नेपाली काँग्रेस २१८ -
वाला राज घिमिरे सदस्य पुरुष ५१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २१७ -
खगेन्द्र प्रसाद घिमिरे सदस्य पुरुष ३२ नेपाली काँग्रेस १८४ -
गणेश बहादुर श्रेष्ठ सदस्य पुरुष ६५ नेकपा (एमाले) १३३ -
गंगा श्रेष्ठ वडा अध्यक्ष पुरुष २३ नेपाली काँग्रेस ४६३ विजयी
देब राज श्रेष्ठ वडा अध्यक्ष पुरुष ४७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २६१ -
भक्त बहादुर थापा वडा अध्यक्ष पुरुष ५८ नेकपा (एमाले) १७२ -
हिरा लक्ष्मी कार्की महिला सदस्य महिला ४२ नेपाली काँग्रेस ४७१ विजयी
गुण कुमारी मगर महिला सदस्य महिला ६४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २६१ -
टिका कुमारी श्रेष्ठ महिला सदस्य महिला ४५ नेकपा (एमाले) १७२ -
सीता सार्की दलित महिला सदस्य महिला ४७ नेपाली काँग्रेस ४७१ विजयी
निर्मला विश्‍वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला ३२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २६१ -
रत्‍न कुमारी विश्वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला ४० नेकपा (एमाले) १७२ -
अमृत बहादुर मगर सदस्य पुरुष ५९ नेपाली काँग्रेस ४५८ विजयी
चुडा मणि कार्की सदस्य पुरुष ३५ नेपाली काँग्रेस ४३९ विजयी
वल बहादुर भुजेल सदस्य पुरुष ४९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २७७ -
नर बहादुर आले सदस्य पुरुष ४९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २५६ -
थाम बहादुर राई सदस्य पुरुष ४० नेकपा (एमाले) १८४ -
कृष्ण बहादुर आले सदस्य पुरुष ५५ नेकपा (एमाले) १६१ -
हिमाल राई वडा अध्यक्ष पुरुष ३४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २२६ विजयी
गणेश कोइराला वडा अध्यक्ष पुरुष ४३ नेपाली काँग्रेस २१५ -
दिप बहादुर बस्‍नेत वडा अध्यक्ष पुरुष ४६ नेकपा (एमाले) १६९ -
मनोज कुमार राई वडा अध्यक्ष पुरुष ५६ संघीय समाजवादी फोरम, नेपाल २५ -
याङजी सेर्पा महिला सदस्य महिला ३१ नेपाली काँग्रेस २१२ विजयी
उध्द कुमारी बस्नेत महिला सदस्य महिला ३६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १९० -
कल्पना कार्की बस्नेत महिला सदस्य महिला ४१ नेकपा (एमाले) १७७ -
सकुन्तला राई महिला सदस्य महिला ३२ संघीय समाजवादी फोरम, नेपाल ३४ -
विमला कुमारी दर्जी दलित महिला सदस्य महिला ४७ नेपाली काँग्रेस २११ विजयी
बुने परियार दलित महिला सदस्य महिला ५३ नेकपा (एमाले) १९३ -
गीता सार्की दलित महिला सदस्य महिला ६६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १८३ -
केशर कुमारी सार्की दलित महिला सदस्य महिला २१ संघीय समाजवादी फोरम, नेपाल -
श्‍याम कुमार खड्का सदस्य पुरुष ५६ नेपाली काँग्रेस २११ विजयी
टेक राज कट्वाल सदस्य पुरुष ४५ नेपाली काँग्रेस २११ विजयी
भिम राज राई सदस्य पुरुष ३८ नेकपा (एमाले) १९७ -
मिन बहादुर राई सदस्य पुरुष २८ नेकपा (एमाले) १९० -
ज‌ग ध्वज वस्नेत सदस्य पुरुष ६४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १५१ -
राम काजी खड्का सदस्य पुरुष ५८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १४१ -
निमा नाम्गेल शेर्पा सदस्य पुरुष ५४ संघीय समाजवादी फोरम, नेपाल २६ -
कृष्ण कुमार भट्टराई सदस्य पुरुष ४७ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी २४ -
प्रकाश कुमार कार्की वडा अध्यक्ष पुरुष ४६ नेपाली काँग्रेस ३२८ विजयी
केशव भट्टराई वडा अध्यक्ष पुरुष ३९ नेकपा (एमाले) ३०१ -
तिलक बहादुर मगर वडा अध्यक्ष पुरुष ५७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३८ -
कल्पना मगर महिला सदस्य महिला ३४ नेकपा (एमाले) ३१० विजयी
इन्द कुमारी मगर महिला सदस्य महिला ५२ नेपाली काँग्रेस २९४ -
निशा श्रेष्ठ महिला सदस्य महिला २४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४३ -
सम्झना सार्की दलित महिला सदस्य महिला २४ नेपाली काँग्रेस ३०७ विजयी
लिला सार्की दलित महिला सदस्य महिला ३४ नेकपा (एमाले) २९० -
देउमा परियार दलित महिला सदस्य महिला २७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४७ -
चिरन भट्टराई सदस्य पुरुष ३६ नेपाली काँग्रेस ३४१ विजयी
श्याम बहादुर मगर सदस्य पुरुष ५४ नेपाली काँग्रेस २८७ विजयी
मीन बहादुर खत्री सदस्य पुरुष ३७ नेकपा (एमाले) २७३ -
टिका बहादुर मगर सदस्य पुरुष ५३ नेकपा (एमाले) २५५ -
धन बहादुर विक सदस्य पुरुष २८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ५२ -
ज्ञहेन्द्र विक्रम कार्की सदस्य पुरुष ४६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४५ -
जङबु शेर्पा सदस्य पुरुष ३५ संघीय समाजवादी फोरम, नेपाल -
कृष्ण बहादुर क्यापछाकी मगर वडा अध्यक्ष पुरुष ४० नेकपा (एमाले) ४२८ विजयी
बल राम कटवाल वडा अध्यक्ष पुरुष ३४ स्वतन्त्र ३७५ -
मोहन कुमार कार्की वडा अध्यक्ष पुरुष ३६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १६१ -
पुष्‍प राज कार्की वडा अध्यक्ष पुरुष ५१ नेपाली काँग्रेस ४२ -
लक्ष्मी खत्री(कार्की) महिला सदस्य महिला ३५ नेकपा (एमाले) ४९५ विजयी
भिम माया आलेमगर महिला सदस्य महिला ३२ नेपाली काँग्रेस २२५ -
देउ कुमारी भुजेल महिला सदस्य महिला ४१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २०१ -
वेली माया दर्जी दलित महिला सदस्य महिला ५९ नेकपा (एमाले) ५०१ विजयी
मेनुका विश्‍वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला ३४ नेपाली काँग्रेस २१७ -
सविता विश्वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला ३१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २०१ -
रोहित कुमार कार्की सदस्य पुरुष ४६ नेकपा (एमाले) ४६४ विजयी
टम बहादुर राई सदस्य पुरुष २५ नेकपा (एमाले) ४६१ विजयी
नृप ध्वज वि.क.(गदाइली) सदस्य पुरुष २४ नेपाली काँग्रेस २६७ -
भोज राज खतिवडा सदस्य पुरुष ३६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २५० -
कल बहादुर थापामगर सदस्य पुरुष ३५ नेपाली काँग्रेस २०५ -
होम बहादुर राना मगर सदस्य पुरुष ५३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १९८ -
तुल बिक्रम श्रेष्ठ वडा अध्यक्ष पुरुष ४५ नेकपा (एमाले) २४० विजयी
मुगा धन राई वडा अध्यक्ष पुरुष ६२ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १७३ -
सरोज कुमार राई वडा अध्यक्ष पुरुष ५५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४२ -
पलामु शेर्पा महिला सदस्य महिला ६० नेकपा (एमाले) २७० विजयी
लाक्पा छोकी शेर्पा महिला सदस्य महिला ३२ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १२१ -
खड्ग माया श्रेष्ठ महिला सदस्य महिला ३७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४७ -
अमृता विश्ववकर्मा दलित महिला सदस्य महिला ३१ नेकपा (एमाले) २६६ विजयी
दमिनी बिवश्‍कर्मा दलित महिला सदस्य महिला ४८ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १२६ -
तुल माया विश्‍वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला ५१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ५३ -
मिलन राई सदस्य पुरुष २६ नेकपा (एमाले) २८१ विजयी
लिला बहादुर राई सदस्य पुरुष ४८ नेकपा (एमाले) २४२ विजयी
हिरा प्रसाद खतिवडा सदस्य पुरुष ५१ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी ११४ -
राम कुमार तामाङ्ग सदस्य पुरुष ४७ नेपाली काँग्रेस ९१ -
बुद्धि राज खतिवडा सदस्य पुरुष ३७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ७१ -
फुर्वा शेर्पा सदस्य पुरुष ५९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३७ -
केशर बहादुर बस्‍नेत वडा अध्यक्ष पुरुष ५५ नेकपा (एमाले) २९७ विजयी
होम वहादुर कार्की वडा अध्यक्ष पुरुष ५८ नेपाली काँग्रेस २८९ -
सुवाश के. सी. वडा अध्यक्ष पुरुष ३९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ८१ -
निर्मला कार्की महिला सदस्य महिला ५२ नेकपा (एमाले) ३१६ विजयी
गिता खत्री महिला सदस्य महिला ५२ नेपाली काँग्रेस २८६ -
कमला कार्की महिला सदस्य महिला ३३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ६५ -
नानी मैया परियार दलित महिला सदस्य महिला ५८ नेकपा (एमाले) ३१५ विजयी
मैना दर्जी दलित महिला सदस्य महिला ५० नेपाली काँग्रेस २८० -
कल्पना सार्की दलित महिला सदस्य महिला ३१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ६३ -
नेत्र बहादुर कार्की सदस्य पुरुष ५७ नेकपा (एमाले) ३०२ विजयी
सेर बहादुर राई सदस्य पुरुष ५९ नेपाली काँग्रेस २८४ विजयी
उत्तर कुमार कटवाल सदस्य पुरुष ६८ नेपाली काँग्रेस २८२ -
यमन्त कुमारी कार्की सदस्य महिला ५३ नेकपा (एमाले) २७९ -
राज कुमार राई सदस्य पुरुष २९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ६६ -
सुर्य विश्वकर्मा सदस्य पुरुष २१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ६५ -

साभार : निर्वाचन आयोग

चिशंखुगढी गाउँपालिका ओखलढुंगा जिल्लाको उत्तर पूर्वीय भागमा अवस्थित रहेको छ । यस गाउँपालिका १२६.९१ वर्ग कि.मि.मा फैलिएको छ । वि.स. २०६८ को जनगणना अनुसार यहाँको जनसंख्या १५१६९ रहेको छ । साविकका कुइभिर गाविस, दियाले गाविस, पोखरे गाविस, सेर्ना गाविस, रातमाटे गाविस र माम्खागाविस मिलेर यो गाउँपालिका बनेको छ । ...... पूरा पढ्नुहोस्

साविक भएका गाविस र वडा विभाजन तालिका
क्षेत्रफल १२६.९१ वर्ग कि. मी.
पुरूष साक्षरता दर ७७.३ %
महिला साक्षरता दर ६०. %
# वडा साविक गाविस सा.वडा नं. परिवार संख्या पुरूष महिला जनसंख्या
- चिशंखुगढी गाँउपालिका ३३३५ ६९७८ ८२२८ १५२०६
- 1 कुईभिर 1_9 409 780 944 1,724
- 2 पोखरे 1_9 331 662 777 1,439
- 3 दियाले 1_9 514 1,027 1,209 2,236
- 4 रातमाटे 1,2,4_9 405 963 1067 2030
- 5 सेर्ना 1_9 343 664 780 1,444
- रातमाटे 3 42 78 89 167
- 6 भदौरे 1_9 563 1,359 1,640 2,999
- 7 माम्खा 7_9 317 631 752 1383
- 8 माम्खा 1_6 410 804 970 1774
- 3,334 6,968 8,228 15,196

साभार : सङ्घीय मामिला थता सामान्य प्रशासन मन्त्रालय ,गाउँपालिका तथा नगरपालिकाको संक्षिप्त परिचय पुस्तिका २०७४

वित्तीय संस्था


शैक्षिक संस्था


सुरक्षा निकाय


स्वास्थ्य संस्था