ताजा खबर

बेद बहादुर रोका

मेयर
9743001361

सुशिला तामाङ

उप-मेयर
9743045829

स्थानीय निर्वाचन २०७४ को परिणाम
वडा उम्मेदवारका नाम पद लिंग उमेर राजनीतिक दल / स्वतन्त्र प्राप्त मत परिणाम
वेद वहादुर रोका अध्यक्ष पुरुष ५५ नेपाली काँग्रेस २९६५ विजयी
लाक्पा गेल्बु शेर्पा अध्यक्ष पुरुष ४५ नेकपा (एमाले) २३६१ -
सुदिप सुनुवार अध्यक्ष पुरुष २७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ६०२ -
चन्‍द्र मान तामाङ अध्यक्ष पुरुष ३३ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल ४९ -
रेख नाथ न्यौपाने अध्यक्ष पुरुष ६७ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी २९ -
निर्मल सुनुवार अध्यक्ष पुरुष २५ मधेशी जनअधिकार फोरम, नेपाल (लोकतान्त्रिक) २६ -
कानुरी शेर्पा अध्यक्ष पुरुष ५० स्वतन्त्र १६ -
पेम डोमा शेर्पा अध्यक्ष महिला ३९ स्वतन्त्र १३ -
सुशिला तामाङ उपाध्यक्ष महिला २९ नेपाली काँग्रेस ३१२४ विजयी
पार्वती रोका उपाध्यक्ष महिला ३३ नेकपा (एमाले) २१११ -
निल कुमारी कार्की उपाध्यक्ष महिला ५१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ६०३ -
निमा शेर्पा उपाध्यक्ष महिला ४७ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल ७५ -
यमत चन्द्र सुनुवार उपाध्यक्ष पुरुष ४० स्वतन्त्र २५ -
दावा शेर्पा उपाध्यक्ष पुरुष ५५ स्वतन्त्र १७ -
सरोज कुमार सुनुवार वडा अध्यक्ष पुरुष ४४ नेपाली काँग्रेस ५६४ विजयी
केशर वहादुर रोका वडा अध्यक्ष पुरुष ४६ नेकपा (एमाले) २०४ -
सन्त नारायण श्रेष्ठ वडा अध्यक्ष पुरुष ५१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १०९ -
निर्मला सुनुवार(श्रेष्ठ) महिला सदस्य महिला ३७ नेपाली काँग्रेस ५५५ विजयी
निर माया तामाङ महिला सदस्य महिला ३५ नेकपा (एमाले) २१३ -
मिरा श्रेष्ठ महिला सदस्य महिला ५६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ७५ -
रमना सुनुवार महिला सदस्य महिला ३९ मधेशी जनअधिकार फोरम, नेपाल (लोकतान्त्रिक) २४ -
शोभा विश्‍वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला ४९ नेपाली काँग्रेस ५४१ विजयी
तोजु माया बराइली दलित महिला सदस्य महिला ४६ नेकपा (एमाले) २११ -
अमृता नेपाली दलित महिला सदस्य महिला २५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ९७ -
चिना माया धौलाकोटी दलित महिला सदस्य महिला ४२ मधेशी जनअधिकार फोरम, नेपाल (लोकतान्त्रिक) २० -
अर्जुन कुमार श्रेष्‍ठ सदस्य पुरुष ४६ नेपाली काँग्रेस ५२९ विजयी
देवी बहादुर भुजेल सदस्य पुरुष ५३ नेपाली काँग्रेस ४३५ विजयी
अनिल कुमार सुनुवार सदस्य पुरुष ४७ नेकपा (एमाले) २१७ -
वेद बहादुर सुनुवार सदस्य पुरुष ४२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १८१ -
छत्र बहादुर परियार सदस्य पुरुष ३३ नेकपा (एमाले) १७८ -
कर्ण बहादुर तामाङ्ग सदस्य पुरुष ४६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ९६ -
आङ काजी शेर्पा वडा अध्यक्ष पुरुष ५८ नेकपा (एमाले) ३१२ विजयी
आङ छेपाल शेर्पा वडा अध्यक्ष पुरुष ४० नेपाली काँग्रेस २९४ -
अशोक कुमार घिमिरे वडा अध्यक्ष पुरुष २८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४० -
अनिसा मगर महिला सदस्य महिला ३० नेकपा (एमाले) ३०१ विजयी
पुटी शेर्पा महिला सदस्य महिला ३४ नेपाली काँग्रेस २८१ -
मानलक्ष्मी तामाङ्ग महिला सदस्य महिला ३० नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४७ -
मैया परियार दलित महिला सदस्य महिला ३० नेकपा (एमाले) ३०९ विजयी
विष्णु माया दर्जी दलित महिला सदस्य महिला ३६ नेपाली काँग्रेस २९७ -
धन माया परियार दलित महिला सदस्य महिला ५८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३५ -
अखम तामाङ्ग सदस्य पुरुष ५२ नेकपा (एमाले) ३०३ विजयी
छत्र नारायण श्रेष्ठ सदस्य पुरुष ३२ नेपाली काँग्रेस २९८ विजयी
टेक वहादुर वुढाथोकी सदस्य पुरुष ५० नेपाली काँग्रेस २९८ -
लाल बहादुर तामाङ सदस्य पुरुष ५० नेकपा (एमाले) २८१ -
खड्ग सिं तामाङ्ग सदस्य पुरुष ४३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ९७ -
सन्त बहादुर तामाङ सदस्य पुरुष ४० नेकपा (माओवादी केन्द्र) २९ -
टंक राज सुनुवार वडा अध्यक्ष पुरुष ३३ नेपाली काँग्रेस ३१४ विजयी
चम्पक सुनुवार वडा अध्यक्ष पुरुष ३३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १७५ -
लोक प्रिय सुनुवार वडा अध्यक्ष पुरुष ६६ नेकपा (एमाले) ६० -
दुर्गा देवी सुनुवार महिला सदस्य महिला ५५ नेपाली काँग्रेस ३०५ विजयी
दिल माया सुनुवार महिला सदस्य महिला ३९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १५२ -
मालति सुनुवार महिला सदस्य महिला ३९ नेकपा (एमाले) ९२ -
ज्योती नेपाली दलित महिला सदस्य महिला २८ नेपाली काँग्रेस ३०९ विजयी
रण माया विश्वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला ४६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १५८ -
राम कुमारी विश्वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला २७ नेकपा (एमाले) ७९ -
रिन्जी शेर्पा सदस्य पुरुष ७४ नेपाली काँग्रेस २८७ विजयी
पदम बहादुर सुनुवार सदस्य पुरुष ६६ नेपाली काँग्रेस २८० विजयी
डिवी राज सुनुवार सदस्य पुरुष ४० नेकपा (माओवादी केन्द्र) १५८ -
विष्‍णु श्रेष्‍ठ सदस्य पुरुष ३२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १४६ -
लाक्पा देण्डी शेर्पा सदस्य पुरुष ४९ नेकपा (एमाले) ९८ -
खड्क बहादुर सुनुवार सदस्य पुरुष २६ नेकपा (एमाले) ९० -
कमल प्रसाद न्यौपाने वडा अध्यक्ष पुरुष ४२ नेकपा (एमाले) २८६ विजयी
ख्‍यम राज सुनुवार वडा अध्यक्ष पुरुष ४७ नेपाली काँग्रेस २६५ -
भीम बहादुर तामाङ वडा अध्यक्ष पुरुष ५९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १३७ -
गोविन्द बहादुर सुनुवार वडा अध्यक्ष पुरुष ३४ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी -
रेवत कुमार सुनुवार वडा अध्यक्ष पुरुष ५६ स्वतन्त्र -
कविता देवी सुनुवार महिला सदस्य महिला ३२ नेपाली काँग्रेस २९८ विजयी
बिमला सुनुवार महिला सदस्य महिला ५१ नेकपा (एमाले) २९२ -
अनु राधा घिमिरे महिला सदस्य महिला ४६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ७९ -
सन्ज माया तामाङ्ग महिला सदस्य महिला २८ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १२ -
हेम कुमारी विश्‍वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला ५५ नेकपा (एमाले) २९८ विजयी
रेश्मा परियार दलित महिला सदस्य महिला २६ नेपाली काँग्रेस २६२ -
कमला दर्जी दलित महिला सदस्य महिला ३३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ८४ -
पूर्ण बहादुर तामाङ सदस्य पुरुष ४६ नेकपा (एमाले) ३०६ विजयी
अम्बर बहादुर तामाङ सदस्य पुरुष ४७ नेपाली काँग्रेस २९८ विजयी
होम बहादुर सुनुवार सदस्य पुरुष ५० नेपाली काँग्रेस २९६ -
धन कुमार सुनुवार सदस्य पुरुष ४९ नेकपा (एमाले) २४७ -
टिका राम तमाङ्ग सदस्य पुरुष ५१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ९५ -
पूर्ण बहादुर सुनुवार सदस्य पुरुष ४९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ८९ -
सङबीर तामाङ्ग सदस्य पुरुष ५९ राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी १२ -
राम कुमार सुनुवार वडा अध्यक्ष पुरुष ३९ नेपाली काँग्रेस ४०३ विजयी
कोप बहादुर सुनुवार वडा अध्यक्ष पुरुष ५४ नेकपा (एमाले) २४१ -
साङ्गे तामाङ वडा अध्यक्ष पुरुष २८ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३६ -
तारा बहादुर तामाङ वडा अध्यक्ष पुरुष २९ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल -
ठंक माया सुनुवार महिला सदस्य महिला ५५ नेपाली काँग्रेस ३७३ विजयी
बिफा तामाङ महिला सदस्य महिला ४८ नेकपा (एमाले) २५५ -
डोमा तामाङ महिला सदस्य महिला २३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३० -
मिङमार फुटी शेर्पा महिला सदस्य महिला ३४ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल २४ -
चित्र माया विश्वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला ४६ नेपाली काँग्रेस ३७७ विजयी
दुर्गा माया विश्वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला ५१ नेकपा (एमाले) २५० -
प्रेम माया वि.क दलित महिला सदस्य महिला ४२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३४ -
लाल बहादुर तामाङ सदस्य पुरुष ५७ नेपाली काँग्रेस ३६७ विजयी
विजय लामा सदस्य पुरुष ४७ नेपाली काँग्रेस ३६० विजयी
एक बहादुर गुरुङ सदस्य पुरुष ६५ नेकपा (एमाले) २५० -
राम बहादुर तामाङ सदस्य पुरुष ३५ नेकपा (एमाले) ६१ -
शेर लाक्पा शेर्पा सदस्य पुरुष ४५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४१ -
शेर बहादुर तामाङ सदस्य पुरुष ५९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३० -
उर्गेन शेर्पा सदस्य पुरुष ३७ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल १४ -
ङावाङ गेल्जे शेर्पा सदस्य पुरुष २१ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल ११ -
छत्र बहादुर तामाङ वडा अध्यक्ष पुरुष ६० नेकपा (एमाले) ३८७ विजयी
दुत मान तामाङ्ग वडा अध्यक्ष पुरुष ३९ नेपाली काँग्रेस २९५ -
पासाङ ल्हामु शेर्पा वडा अध्यक्ष महिला २९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३४ -
कामे शेर्पा वडा अध्यक्ष पुरुष ४९ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल ३२ -
जंमु शेर्पा महिला सदस्य महिला ४६ नेकपा (एमाले) ३७४ विजयी
डोल्मा शेर्पा महिला सदस्य महिला ५६ नेपाली काँग्रेस २९६ -
जिमा शेर्पा महिला सदस्य महिला ४० नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल ३७ -
पेम दिकु शेर्पा महिला सदस्य महिला ३१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २७ -
सीता विश्‍वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला ४८ नेकपा (एमाले) ३९४ विजयी
कृष्ण माया विश्‍वकर्म दलित महिला सदस्य महिला ५९ नेपाली काँग्रेस २९० -
मिना माया विश्वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला ५१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) २८ -
डबली तामाङ सदस्य पुरुष ४४ नेकपा (एमाले) ३९० विजयी
ढकल बहादुर तामाङ सदस्य पुरुष ४५ नेकपा (एमाले) ३६८ विजयी
निल राम तामाङ सदस्य पुरुष २५ नेपाली काँग्रेस ३०७ -
तिल बहादुर तामाङ सदस्य पुरुष ४६ नेपाली काँग्रेस २७७ -
जीवन कुमार तामाङ सदस्य पुरुष २२ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४० -
छोङ कर्मा शेर्पा सदस्य पुरुष ५० नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३० -
आकाश तामाङ सदस्य पुरुष २३ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल २७ -
वीर बहादुर तमाङ सदस्य पुरुष ५५ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल २० -
भुपेन्द्र बहादुर बस्नेत वडा अध्यक्ष पुरुष ४९ नेपाली काँग्रेस ३२५ विजयी
बुद्धि बहादुर बस्नेत वडा अध्यक्ष पुरुष ५२ नेकपा (एमाले) २२० -
प्रेम बहादुर बस्नेत वडा अध्यक्ष पुरुष ४६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १४७ -
राम कुमारी बस्नेत महिला सदस्य महिला ४२ नेपाली काँग्रेस ३४२ विजयी
काण्डी शेर्पा महिला सदस्य महिला ४९ नेकपा (एमाले) २१३ -
सावित्रा देवी कार्की(बस्नेत) महिला सदस्य महिला ५० नेकपा (माओवादी केन्द्र) १२३ -
सरस्वती वि‌. क‌‍‌‌‍‍‌‌‌. (सिन्चउरी) दलित महिला सदस्य महिला ३१ नेपाली काँग्रेस ३२७ विजयी
गंगा माया विश्वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला ६६ नेकपा (एमाले) २१६ -
मुना दास (नेपाली) दलित महिला सदस्य महिला २३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १३० -
देब वहादुर खड्का सदस्य पुरुष ४२ नेपाली काँग्रेस ३३६ विजयी
शान्त बहादुर तामाङ सदस्य पुरुष ५२ नेपाली काँग्रेस ३०२ विजयी
मदन बहादुर गुरुङ्ग सदस्य पुरुष ४७ नेकपा (एमाले) २३३ -
धकेन्द्र कुमार सुनुवार सदस्य पुरुष ४३ नेकपा (एमाले) २२२ -
खुद बहादुर खत्री सदस्य पुरुष ४५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १३६ -
तेन्डी शेर्पा सदस्य पुरुष ४३ नेकपा (माओवादी केन्द्र) १२३ -
नगेन्द्र बहादुर बस्नेत वडा अध्यक्ष पुरुष ४९ नेपाली काँग्रेस ३७८ विजयी
तिलक कुमार गुरुङ्ग वडा अध्यक्ष पुरुष ४९ नेकपा (एमाले) १६८ -
दावा शेर्पा वडा अध्यक्ष पुरुष २८ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल ४६ -
पेम्बा शेर्पा वडा अध्यक्ष पुरुष ४९ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४१ -
आङ ल्वामु शेर्पा महिला सदस्य महिला ३३ नेपाली काँग्रेस ३४५ विजयी
मन कुमारी खडका महिला सदस्य महिला ४४ नेकपा (एमाले) १६७ -
रिछोकी शेर्पा महिला सदस्य महिला २६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ६२ -
तारा विश्वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला ४७ नेपाली काँग्रेस ३३९ विजयी
धन कुमारी विश्वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला ५० नेकपा (एमाले) १६९ -
अम्बिका माया बिश्वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला ४६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ५५ -
आङतेण्डि शेर्पा सदस्य पुरुष ५२ नेपाली काँग्रेस ३३१ विजयी
लिला बहादुर कार्की सदस्य पुरुष ५० नेपाली काँग्रेस ३२० विजयी
वोङ्छे शेर्पा सदस्य पुरुष ४६ नेकपा (एमाले) १९७ -
पासाङगेलि शेर्पा सदस्य पुरुष ३५ नेकपा (एमाले) १७५ -
समर वहादुर गुरुङ सदस्य पुरुष ५५ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ६० -
कुमार बस्नेत सदस्य पुरुष ४७ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ४४ -
काजि शेर्पा सदस्य पुरुष ३८ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल ३९ -
धोमे शेर्पा सदस्य पुरुष ६२ नयाँ शक्ति पार्टी, नेपाल २२ -
आङ पसी शेर्पा वडा अध्यक्ष महिला ३१ नेकपा (एमाले) २६१ विजयी
ङवाङ फुरी शेर्पा वडा अध्यक्ष पुरुष ३५ नेपाली काँग्रेस २५२ -
गेल्वु शेर्पा वडा अध्यक्ष पुरुष ३१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३४ -
कर्मा शेर्पा वडा अध्यक्ष पुरुष ४१ स्वतन्त्र १५ -
च्यामु शेर्पा महिला सदस्य महिला ६० नेकपा (एमाले) २६४ विजयी
छिरिङमा शेर्पा महिला सदस्य महिला ३४ नेपाली काँग्रेस २३२ -
सर्किनी शेर्पा महिला सदस्य महिला ३४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३६ -
दाटि शेर्पा महिला सदस्य महिला ३४ स्वतन्त्र १३ -
कृष्ण माया बिश्वकर्मा दलित महिला सदस्य महिला ३९ नेकपा (एमाले) २६५ विजयी
निजु वि.क दलित महिला सदस्य महिला ४६ नेपाली काँग्रेस २३१ -
मुगा कमिनी दलित महिला सदस्य महिला ४६ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३४ -
पेमा रिन्जी शेर्पा सदस्य पुरुष २५ नेकपा (एमाले) २८१ विजयी
दोर्जी शेर्पा सदस्य पुरुष ६४ नेकपा (एमाले) २५६ विजयी
आं दामी शेर्पा सदस्य पुरुष ४४ नेपाली काँग्रेस २२९ -
बुधे तामाङ्ग सदस्य पुरुष ५७ नेपाली काँग्रेस २१६ -
डोल्मा शेर्पा सदस्य महिला ४१ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३० -
छोटी शेर्पा सदस्य महिला ४४ नेकपा (माओवादी केन्द्र) ३० -
आङ फुर्वा शेर्पा सदस्य पुरुष २६ स्वतन्त्र १९ -
धन वहादुर तामाङ्ग सदस्य पुरुष ३८ स्वतन्त्र १९ -

साभार : निर्वाचन आयोग

१ नम्बर प्रदेशको पश्चिमी क्षेत्रको पहाडी जिल्ला ओखलढुंगा जिल्लामा अवस्थित यस गाउँपालिकाको सिमाना पूर्वमा मोलुङ्गगाउँपालिका र सोलुखुम्बु जिल्ला, पश्चिममा रामेछाप जिल्ला, उत्तरमा सोलुखुम्बु जिल्ला र दक्षिणमा लिखु र मोलुङ्ग गाउँपालिका रहेको छ । यस गाउँपालिकाको क्षेत्रफल १७९.७७ वर्ग किलोमिटर रहेको छ । यस गाउँपालिकाको मुख्यकार्यालय ५ नंम्बर वडाको खिजिफलाटे भन्ने ...... पूरा पढ्नुहोस्

साविक भएका गाविस र वडा विभाजन तालिका
क्षेत्रफल १७९.७७ वर्ग कि. मी.
पुरूष साक्षरता दर ७२.९ %
महिला साक्षरता दर ५५.३ %
# वडा साविक गाविस सा.वडा नं. परिवार संख्या पुरूष महिला जनसंख्या
- खिजीदेम्वा गाँउपालिका ३११८ ७४५१ ७८४० १५२९१
- 1 रगनी 1_5 429 1031 1097 2128
- 2 रगनी 6_9 319 758 815 1573
- 3 खिजीचण्डेश्वरी 1_9 275 618 675 1,293
- 4 खिजीकाती 1_9 352 740 888 1,628
- 5 खिजिफलाटे 1_5 336 742 833 1575
- 6 खिजिफलाटे 6_9 370 923 995 1918
- पोकली 9 58 148 139 287
- 7 रावादोलु 1_9 337 740 813 1,553
- 8 भुसिंगा 1_9 322 790 792 1,582
- 9 पात्ले 3_6 313 783 786 1569
- 3,111 7,273 7,833 15,106

साभार : सङ्घीय मामिला थता सामान्य प्रशासन मन्त्रालय ,गाउँपालिका तथा नगरपालिकाको संक्षिप्त परिचय पुस्तिका २०७४

वित्तीय संस्था


शैक्षिक संस्था


सुरक्षा निकाय


स्वास्थ्य संस्था